Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prehnané obavy spojené s trávením

Príspevok v téme: Prehnané obavy spojené s trávením
elly

Ahojte, mám taký dostť zvláštny problém ale už neviem ako ho mám riešiť, preto sem píšem. Už nejakú dobu mám zbytočné obavy a strach spojený s trávením. Týka sa to konkrétne "veľkej" potreby. Mám proste neodpodstatnený strach z toho, že ak nepôjdem na veľkú doma, budem musieť ísť inde a z toho mám strach. Ale tým to nekončí. Potom, keď som niekde, napríklad v škole, začnem mať hrozný strach, že čo ak budem musieť ísť na veľkú, až sa mi z toho začne dať a musím ísť:(... To isté sa mi stáva, napríklad, keď mám ísť vybaviť nejakú dôležitú vec, zažnem myslieť na to, že čo ak...začnem sa báť a príde to...:(...Ja už fakt neviem, čo robiť, nikomu som o svojom probléme nepovedala, iba priateľovi čiastočne...Stále mi to kazí náladu. Ten strach je vlastne z toho, že, čo ak sa mi bude dať a nebude kde a náhodou...alebo, že niekto zistí, že som bola...veď viete...Proste už neviem, ako to riešiť, niekedy sa mi podarí na to nemyslieť, napríklad ak som celý deň doma, je všetko fajn...nemyslím na to...ale už sa mi to stáva skoro každý druhý deň...Nemáte niekto podobné skúsenosti?? Viem, že je to psychického pôvodu, ale neviem ako sa toho zbaviť:( Prosím poraďte:)

atm

a o co presne ide? viem ze verejne wc vyzeraju casto tak odpudivo ze clovek to radsej vydrzi az domov:D, ale zas robit z toho taku vedu..?

Alex T

Je to tak aj u mňa. Keď som niekde vonku idem aj 4 razy denne na veľkú a aj keď nič nejjem a aj keď som bol hneď ráno doma. Stolica je normálna, tvrdá, nejedná sa o hnačky. Tiež si myslím že je to viac psychický problém, nie zdravotný. Začalo to už od skúšok na škole a trvá stále. Súvisí to so stresom. Dlhšej ceste autobusom ( hodina a viac)sa vyhýbám.
Aj keď vobec nie som na sladké, tak pomože čokoláda - horká, na varenie

elly

Keituskaaaa:
nemáš začo:)...ja som sa dlho odhodlávala, lebo som sa bála, že nikto podobný ako ja v tomto neexistuje...ale ako vidím, tak som sa mýlila...áno, mávam pritom také stavy, napr sa trasiem alebo sa mi potia ruky...no, ja zatiaľ do práce nechodím, iba do školy ale to tiež moc nezvládam...v škole sa mi to často robí:(...ráno ma do školy vozí otec, lebo ja už sa bojím ísť aj autobusom, ale len ráno...:(...to fakt si odišla z roboty kvôli tomu? to sa ti tam stávalo? ale veď tam ste museli mať wc nie? mne sa to stáva práve tam, kde nieje wc, ako na potvoru...to len preto, že si uvedomujem tú hrôzu, že nemôžem proste ísť...a preto sa mi to robí:(

Keituskaaaa

ahojky babule..ako vidim,je nas viac s podobnym problemom.Chcem sa podakovat zakladatelke temy ,ze ju otvorila a inak sa chcem spytat ci mavate pri tom aj taky akoby strach,navaly tepla,mne sa aj niekedy zacnu triast ruky,stale musi byt niekto so mnou,malokedy sa vyberiem niekam sama,mavam pocity uzkosti az na odpadnutie,hlavne pri cakani v rade,ked mam cakat v rade,alebo som v uzavretej miestnosti,to je teprv zle..;( no a ako zvladate pracu prosim vas?? ta predstava byt niekede 8 hodin plus dochadzka..preto som odisla z prace ja..;((

sssisssa

jajka to nie je o pravidelnom stravovani ten strach ktory pride alebo ta uzkost vyvola aj tu stolicu tomu nezabranis ak mas taketo myslienky, vsetko je to o tom ako myslime ...
to sa nazyva aj zaludocna nervozita alebo IBS
ely presne ako pises cim viac budes chodit niekam kde budes na to co najmenej mysliet tym skor to moze prejst, treba co najmenej mysliet hlavne je konat...

elly

no, odkedy som sem napísala, som zatiaľ nemala problémy...možno je to tým, že som to zo seba dostala a zistila, že vlastne musím iba bojovať s vlastnými myšlienkami...možno sa mi to opäť vráti a fakt budem musieť navštíviť psychológa ale skúsim to premôcť aj sama. myslím, že stravovanie mám normálne ale s tým to nesúvisí, pretože mne to príde len ako náhle na to začnem myslieť. a teraz, keď som počula, že aj ostatní s tým majú problém a presne ten istý, viem, že to proste musím skončiť a žiť normálne...postupne to možno prejde...len sa musím zbaviť tých myšlienok...napríklad ak som s kamarátmi a veľa sa rozprávame a smejeme a ja nemám veľa času na premýšľanie, vtedy je to fajn a vlastne až potom si uvedomím, že som nemala problém:)...treba mi asi byť čo najviac s ľuďmi, s ktorými sa budem stále baviť alebo čo...

jajka001_

a co jedavas? jes pravidelne alebo narazovo? ak by si jedla normalne tak taketo problemy by si nemala mat, stolica v pravidelnom case, normalna. tiez sa mi stalo parkrat ze ked mala byt nejaka dolezita skuska napriklad tak soma mala take tie prehanky ale toto co mas ty to nie je normalne. ak sa normalne stravujes tak ani nie je mozne aby si kedykolvek dostala tu potrebu ist na wc. mala by si byt aj schopna to potlacit v pripade nutnosti. a podla mna je to teda psychickeho povodu, cize uzkost, a to treba riesit s psychologom /psychiatrom.

AdamKrt

Treba Ti ist niekde, kde budes mat dlhodobo problem so zachodme a to Ta nauci zvyknut si, resp. odvyknut od zlozvykov...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prehnané obavy spojené s trávením - Fórum - ZDRAVIE.sk