Voda z vodovodu

Príspevok v téme: Voda z vodovodu
sibe im?

www.zdravie.sk

Len nevzdelany kreten moze propagovat pitie vody z vodovodu bez instrukcii, kedy sa ta voda moze pit. Preco nikde nenapisu, ze chlor je skodlivy a treba pockat, kym sa z vody odpari? Preco nenapisu, ze ak sa do tela prijima anorganicky chlor, tak sa usadza v tkanivach a sposobuje poskodenie, moze posobit ako volny radikal a pod???

jajka001_

urcite je voda z vodovodu chutnejsia ako nejaka z plastovej flase. ja ju pijem odmalicka priamo z kohutika. (som z BA)

karioll2

rng
ty si taky odbornik,ako ked sme sa bavili na temu tromboza.nemas ani ponatia o fungovani tela,ale budes sirit polopravdy
destilovana voda je technicka kvapalina
je mi naozaj luto ludi,ktory si osvoja tvoje rady

alzbee

Zacinam nadobudat pocit, ze niektori ludia by sa asi mali zabalit do nejakej bubliny a tam si zit svoj 100%ne zdravy zivot, aby sa k nim nedostala absolutne ziadna necistota :D :D ja neviem, co by ste robili, keby ste zili niekde v Afrike ??? uz davno pred tou reklamou (s otrasnou grafikou:)) som vedela, ze Slovensko ma najkvalitnejsiu vodu vo svete, cize pochybujem, ze si potrebuju robit nejaku reklamu! samozrejme, ze dam si aj mineralku, dam si vlastne to, naco mam chut!, ale nechapem, preco mineralky nemozu vyrabat v sklenych flasiach?...ten plast velmi zatazuje prirodu :-(( a taktiez nechapem, co je na tom take tazke nechat si napustenu vodu chvilu odstat?! ja som rada, ze som sa narodila na Slovensku, ze nemame problemy ci uz s vodou alebo potravinami...

acdar

RNG,

u teba je to v poriadku, lebo ty zajedas destilovanu vodu megadavkami vitaminu C a 100-nasobkami dennych doporucenych davok vitaminov a doplnkov, takze nie si v ohrozeni zivota.

RNG

Tekvicka, kedze tzv makka voda(dazdova a riecna), ktoru pil clovek od nepamati ma mizivo malo soli, je velmi blizka destilovanej alebo reverzne osmoznej vode.
Studne si zacal vrtat az celkom nedavno a mineralne vody sa piju len niekolko storoci.
Chlor vo vode zachranil miliony ludi pred nakazami, ale je dovodom chemickeho zamorenia v tele a rapidnemu narastu rakovin.Takze je hom dobre z vody vyfiltrovat, vyvarit alebo aspon vyprchat statim vodu v ladnicke.
Ja osobne si destilujem vodu, lebo tu boli afery, ze snad na 1000 dni dobrej vody pripadne jeden den, ked sa do nej dostanu rozne spiny, pesticidy, organicke zamorenia, a nakazy, na ktore ani chlor nezaberie(niektore druhy cryptosporidia). Naviac dlhym pretekanim vody a statim v trubkach sa zamori, ci uz olovom, medou, arzenom, niklom a podobne, lebo tieto sa nachadzaju v potrubiach.
Pripadne pri prudeni vody sa mozu do nej nasat, venturiho efektom(zemne prudy vytvoria koroziou male diery do potrubia)zo zamorenej spodnej vody urcite mnozstvo.

H2o

Mame jednu z najlesich vod na svete a bohate zasobarne spodnej vody na Juznom Slovensku.O niecom inom je ze tato voda tecie k nam v zeleznych rurach a tak sa znehodnocuje.

tekvicka

nech si kazdy pije to co mu vyhovuje, ja tiez pijem dost vela vody z vodovodu a zatial zijem tiez aj ked nemam este moc rokov....nie som odbornik tak nechcem rozduchavat ohne, ale chcem len poukazat na to, ze tak ako pije RNG destilovanu vodu 20 rokov a je tu, tak aj ti co pisu ze piju 20 rokov vodu z vodovodu a su tu, ktosi pije dlho mineralky a nema problemy tak podla coho chcete posudit kto ma v konecnom dosledku pravdu. ono vsetkeho s mierou a nic netreba prehanat. nikto nemoze vediet co bude za 20 rokov a ci sa mu zivotny styl nevypomsti aj ked sa teraz zda super zdravy.