Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Domovy sociálnych služieb...

Príspevok v téme: Domovy sociálnych služieb...
asd

prosím niekoho, kto pracuje v Domove sociálnych služieb, aby sa ozval
ako to tam je?? ak je človek dezorientovaný, alebo má iné problémy..ako sa k tomu stavia personál??? sú ochotní sa o takého človeka postarať..
my sme dali do sociál.zariadenia otecka,,trpí zmiešanou cievnou demenciou, je obdobie, že si spomenie na niektoré veci, aj nás pozná
ale potom zas je taký čas že nás nepozná, rozpráva z cesty, nevie sa zorientovať v čase a priestore-skrátka potrebuje 24 hodin.opatrovateľsko-ošetrovateľskú starostlivosť a najvhodnejšie bolo jeho ústavné riešenie, pretože doma sa to nedalo zvládať
len mám taký blbý pocit z toho,,že je tam...
tak ak niekot má podobnú skúsenosť alebo tak, budem rada, ak napíšete
pekný deň

Petuska B

Môžeš povedať mesto, kde je? Neviem, bolo to tuším niekedy aj v TN na Markíze a čo som počula tak boli celkom dobré skúsenosti, má to taký detský názov to zariadenie ale bohužiaľ si fakt nespomeniem. Skús si pohľadať aj cez google takéto zariadenia. Ja viem, ako to chodí, ako dlho sa čaká a že to ide po známosti a kto dá viac. Že jednoducho nie sú miesta. Je to ťažké. Mne srdce trhalo každý boží deň čo som tam pracovala keď som ich videla :-( Niekedy človek ale nemá na výber. No od toho tu nie sme, aby sme teba alebo niekoho iného, kto spravil takéto rozhodnutie súdili ani na to nemáme právo, pýtala si sa na zariadenie.

asd

Petuska b,,,,nemám v takom zariadení nikde známu,,je problém aj nájsť voľné miesto**,,všade sa čaká sponzorské 100000sk,,,,
škoda, že nevieš kde na východe je to zariadenie o ktorom píšeš
vieš, že mi to neí jedno..včera keď sme odchádzali,,tak mal svetlú stránku..a chápal, že mi ideme preč..a on tam ostáva,,,trhalo mi to neskutočne srdce-ale doma sa to vážne nedalo zvládnuť
uvidíme, ako to tam pôjde, len jeden problém tu ej..máme to dosť ďaleko..až 90km do zariadenia

Petuska B

asd nikto ťa neodsudzuje, viem, že máš výčitky svedomia, no ja ich rozhodne nepodporujem. Ja odsudzujem iba tých ľudí, ktorí sa o nich majú starať a nestarajú sa, tích, ktorí to berú iba pre peniaze. chcem aby ste vedeli, že na to, čo tam ten personál musí robiť, nie sú ani zďaleka tak finančne ohodnotení ako by mali byť. V podstate sa im ani nečudujem. Práveže keď už tak by som si vybrala súkromné zariadenie, je to iste drahšie, ale v priamej úmere s peniazmi ide aj starostlivosť. Bohužiaľ dnes je to tak. Štátne sú úplne o ničom.
asd- Stredoslovenský kraj.
Niekde tuším na východe je také veľmi pekné a dobré zariadenie, samozrejme súkromné. Keď som hovorila o tých častých návštevách, treba sa zaujímať ako sa o neho starajú. Každopádne to si všimneš aj sama, či je spokojný, čistý atď. Jasné nájdu sa aj zlé súkromné aj štátne. Vždy je to o prístupe človeka. Ťažko radiť, ja mám takúto skúsenosť. Nemusíš mať výčitky, ty sa aspoň zaujímaš kde by mu bolo lepšie, to hovorí za všetko, že ti to nie je jedno. Neviem, treba si pozisťovať. Najideálnejšie by bolo, kebyže máš známu, ktorá tam robí a trošku sa ti o neho postará a bude zaujímať. No nie vždy sa to dá. Skús hľadať cez známych a ich skúsenosti, pretože tieto domovy opisujú dosť farbisto a pravda býva úplne iná.

asd

no ďakujem za povvzbudivé***** slová, ste milé..
inú možnosť sme nemali,,,otec potrebuje 24 hod.opateru.....hlavne v noci,,,,pretože po nociach nespí, a žiadne lieky mu nezaberajú
a doma to nejde fungovať každý deň 24 hodín
nemyslite si, že nám je to jedno, neviete si predstaviť, ako ma bolí srdce,,ale čo iné sme mali robiť???
väčšinou nás ani nepozná...v nemocnici bol 3 mesiace,,a stav sa mu ešte viac zhoršil
a myslím, že v takom zariadení by sa mali viac venovať človeku ako v nemocnici, mali by tam mať aj rôzne podujatia pre nich, aby sa nenudili,,-aj keď je pravda, že neviem, ako je to v tom zariadení!!!
ale stále si myslím, že štátne zariadenie, je ďaleko lepšie ako súkromné
to sme skúsili...a poviem vám..ani wc tam nebolo celé...a všade špina,,no hrúza
ja som tiež stále vravela, keď som čítala niekde príbeh, žeby som nikoho do ústavu nedala..-ale povedzte sami..ak je človek chorý, má ťažkú demenciu,,nemôže byť minútku sám....-aká iná možnosť tu je???
už sa stalo, že skoro vyskočil z okna..pretože tam videl nejak.kamarátov*****,,a prednedávnom v noci, keď sme na chvíľu zdriemli,,zapálil v skrini oheň,,-myslel si, že je to pec..tak išiel topiť
povedzte zvládli by ste takú starostlivosť doma sami? predsa v zariadeniach si myslím je aj lekár, aj sestričky..a ľudia by mali byť pod väčšou kontrolou
ozaj PetuškaB....v ktorom meste si pracovala,,ak sa môžem spýtať????

smutnaa

My byvame tiez nedaleko takehoto zariadenia a dennodenne sa s tymito ludmi stretavame.Mne osobne je ich velmi luto.Niekedy idu okolo nas v skupinke aj s osetrovatelkou-vtedy idu vacsinou na prechadzku,ale co som bola prekvapena,vzdy sa nam prihovoria prehodia aspon par slov,dokonca nam minule jeden starcek ukazoval,ake hodinky dostal od sestry a ze nikoho nema a ze ona mu taketo krasne hodinky doniesla.Mal ich v krabicke a ked sme sa ho opytali,preco take krasne hodinky ma schovane vo vacku v krabicke a nenosi ich na ruke,tak nam povedal,ze este by sa mu znicili.A tiez moja susedka mala pri sebe asi dva mesiace svoju mamku,ktora bola tiez chora,ale v domacnosti jej pomahala-aspon co ja som videla,vzdy vyvesala pradlo,poliala kvietky na balkone...A asi po dvoch mesiacoch isla tato pani dolu schodami,tak som jej otvorila dvere,pretoze isla o dvoch barlach pomalicky,tak sme chvilku debatovali a ona mi hovori-Viete,ja idem do ustavu,tam sa uvolnilo jedno miesto,lebo jedna pani zomrela,tak uz tam idem...No vtedy mi vyhrkli slzy do oci.A teraz ju stretavam,ako chodi na prechadzky s osetrovatelkou a ked sa vidime,tak sa pozdravime a vzdy sklopi oci dolu,akoby sa za nieco hanbila. :-(

Petuska B

Hej sú tam úžasní ľudia, veľmi veľa ma naučili, nie iba pokore,ale majú životné skúsenosti na nezaplatenie :-) No niektorí sa ich štítia doslovne, ja som s nimi sedávala v parku a debatili sme sa, so starčekmi som flirtovala a vždy ráno ma čakávali a strážili mi bicykel :-) Jeden ujo chudák ani na záchod nechcel ísť aby mi ho neukradli. Sú veľmi vďační a je to hnus, že na starobu sa im nedostane uznania a starostlivosti, oni sa nastarali za celý život dosť a keď príde na nich, tak sa o nich nemá kto postarať alebo sa postará tak ako sa postará. Ja neodsudzujem ľudí, ktorí nemajú na výber, napr. kvôli pracovnej vyťaženosti a musia ich do takéhoto zariadenia umiestniť, no je dobré, keď chodia aspoň raz do týždňa na návštevu ale nie iba pre peniaze :-( Nemajte ilúzie o takomto zariadení, je dosť nechutné ako robia reklamu svojmu zariadeniu ako sa o nich starajú ako im je dobre atď. a pri tom opak je pravdou. Súkromná opatrovateľka je podľa mňa oveľa lepšia voľba a zdravotne aj psychicky takému človeku oveľa viac pomáha ak je zo svojimi blízkymi a nie v cudzom prostredí, kde o neho celý deň nik nezakopne. Čo sa týka hygieny to radšej pomlčím, niektorých prebaľujú iba raz za deň :-(

zuzana s

Petuska, ako krasne si to napisala.Ale bohuzial je to tak.Byvam v blizkosti takeho zariadenia a velakrat mi je nad tymi starkymi do placu.Chodila ku nam taka mila babicka odtial bohuzial uz zomrela.Bola ako nasa vlastna starka a velmi sme ju mali radi.

Petuska B

Pracovala som v takom zariadení v administratíve. Bol to zážitok na celý život a dnes viem, že v živote by som tam nikoho z rodiny nedala. Šlo iba o peniaze, viete, je strašne krásne cítiť s tými ľuďmi, ale po čase či chcete alebo nechcete sa musíte obrniť, pretože vás to psychicky zničí, zvyknete si na nejakú tetu alebo uja, ktorého si obľúbite, rozprávate sa s ním atď. a on o pár dní zomrie, príde na jeho miesto ďalší a stále dookola. Veľmi sa o nich nestarajú, jednej pani bolo zle a oni iba, že počkáme do zajtra čo to spraví a potom zavoláme lekára atď. Čo sa týka jedla...ja osobne som sa tam ani raz žiadneho jedla nedotkla, asi preto, že som videla ako sa pripravuje a z čoho je. Nie nestarajú sa, je to kruté ale je to realita, taký ujo tam sedí celý deň v kúte, a ak sa nájde niekto s dobrým srdcom ako som bola ja a príde mu ho ľúto, tak si k nemu aspoň na 10 minút sadne a porozpráva sa s ním. Ti ľudia sú veľmi vďační, ako malé deti, za úsmev, chvíľu času kedy sa ich aspoň opýtate ako sa majú za jeden keksík alebo nejakú lakotu :-) Na to proste človek musí byť stavaný, aby túto prácu mohol robiť, ja som takých ľudí volala anjeli a nedobrovoľne som sa takým anjelom stala aj ja. Dlho som to tam nevydržala, prišiel syndróm vyhorenia, pretože som sa im snažila dávať veľa lásky, energie a samej mi neostalo. Určite nájde sa aj taký personál, ktorí je starostliví ale nemaj ilúzie, nie je ho veľa. Tak na jedno zariadenie, asi dve tety- sestričky. Majú tam veľa "pacientov- klientov", je veľmi ťažké dostať tam niekoho, pretože sú takéto zariadenia plne obsadené. Ak by som nemala inú možnosť, tak by som asi zaobstarala súkromnú sestru, ktorá by sa o neho starala a nechala ho dožiť v domácom prostredí. Finančne to vyjde možno o kúsok drahšie ale aspoň mám istotu, že som urobila všetko čo som mohla a nemusím mať výčitky svedomia, pri takomto zariadení by som ich určite mala, lebo poznám jeho zákulisie. No ak potrebuje 24 hodinovú starostlivosť, tak veľmi na výber nemáš :-(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Domovy sociálnych služieb... - Fórum - ZDRAVIE.sk