Zapalene dasna, povlaky pod zubami, vyrazka na jazyku!

Príspevok v téme: Zapalene dasna, povlaky pod zubami, vyrazka na jazyku!
Cloviecik

Pred par dnami sa mi zapalilo hrdlo. Odvtedy ma zacalo boliest dasno, ked hryziem aj na dotyk. Okrem toho sa mi pod zubom zozadu vytvoril akysi jemny mekky povlak, ktory sa za tri dni dost rozsiril. A na jazyku mam malu vyrazku ktora dost boli. Hrdlo ma netrapi, dasna ma vsak bolia uz dost. Pri umyvani zubov to krvacalo. Zubarka mi predpisala, ze mam uzivat Tantum verde na vyplach, okrem toho mi este predpisala dalsi oralny roztok Orofar. Chcem sa spytat, co su tie povlaky? Je to nieco vazne, alebo to prejde ak na to budem aplikovat Orofar? Alebo si zubarka nieco nevsimla? Fakt mam z toho nervy. A este sa chcem spytat, je nutne ten Orofar kloktat, alebo ho mam nechat stat na tych dasnach? Lebo pri kloktani sa mi to nedotyka dasien vzadu. A vyrazka na jazyku - mozem si ju vycistit alpou? A co je lepsie, Tantum Verde ci Orofar? Viem, mam dost otazok... dakujem za odpovede... :(

vitavi

Má nedostatok minerálov a B vitamínov.
Na príčine sú sladkosti, ovocie, ochucovadlá, chémia, aromatické a povzbudzujúce látky, prípadne tuk.
Dávaj mu varené zeleninové jedlá a veľa obilnín s obsahom minerálov.

Eva glovacka

Prosim poradte mi moj syn ma na boku jazyka velku bielu vyrasku ktora dost boli bojim sa o neho nedavno bol trosku chory a je alergicky na citrusy a ine kupila som mu lekarni gel ..mame to aj vyplachovat usnou vodou dakujem

Eva glovacka

Prosim poradte mi moj syn ma na boku jazyka velku bielu vyrasku ktora dost boli bojim sa o neho nedavno bol trosku chory a je alergicky na citrusy a ine kupila som mu lekarni gel ..mame to aj vyplachovat usnou vodou dakujem

monika123

ja som mala podobny problem, objednala som si - oramd - a coskoro vsetky problemy ustali. kazdopadne som rada ze sa to uz dovaza aj na sk.

katakomba

dobrý deň. na jazyku sa mi urobilo zopár vyrážok. Nie sú však ani biele, či červené ako som čítala v príspevku o rakovine. Bojím sa, že je to ničo vážne. Je možné, že tento problém mám z alergie? Som alergická na peľ tvrávy a kadeaké hávede. Každé leto a na jar sommala problém so svrbením v hrdle, soplami a slzením očí. Nikdy som sa však s tými to vyrážkami nestretla. Hrdlo ma tento rok svrbí ešte viac... čo mám robiť, aby to ustúpilo?

RNG

roztok citricidalu pouzivat niekolkokrat denne, podrzat v ustach niekolko minut. Tiez po cisteni zubov, lebo vtedy sa z krckov streptokoky dostanu do prasklin na dasnach a tak do krvneho obehu.To moze vyvolat u niekoho dokonca zapaly na srdci.

modracik

cloviecik:rozhodne doporucujem urobit detoxikaciu prirodnymi produktami,mas oslabeny imunitny system,preto ten zapal...Cistit si zuby zubnou pastou,ktora neobsahuje fluor,ale propolis-ma protizapalove ucinky,je antibakterialna.To, co boli v ustach stťriekat Firstom a natriet ustnu dutinu aj viackrat denne Gelly,zelenym zele,ktory ma upokojujuci ucinok.Viac informacii,ak chces/v lekarni nedostanes/na meili.

Cloviecik

Tak teda, zacal som pouzivat jemnu kefku, uz to boli pomenej... akurat rozmyslam, kedy uz vsetko prestane, zapal sa mi v noci preniesol na celu hornu cast zubov a uz to citim aj naboku dole. A ma jazyk mam z jednej strany tak zvlastne drsny a na jeho spicke citim ako keby vyrazku, taku malu, moze mat asi milimeter. Uz fakt neviem ci je to to normalne...

kaciatko7

a myslim, ze kefku je potrebne vyhodit aj po akomkolvek zapale hrdla, dasien, angine, chripke atd. tie bakterie sa v nej neznicia