Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nevoľnost z injekcií

majka__

ja mam tiez obavy z injekcii. niektori pisu, ze ich to vobec neboli (nevravim v tejto teme, ale v inych, kde som sa docitala ked som po forach prechadzala). ale ako je to mozne? ved to je tak, akokeby si 10 ludi strcilo ruku do ohna a 9 z nich by povedalo, ze ich ohen iba steklil a nich necitili... ved to pichnutie, a tak predsa museli citit, ci nie? alebo to asi zavisi od prachu bolesti? ja som bola na bolest vysetreni ako dieta zvyknuta (i ked neboli drasticke, ale boleli niektore...), ale na injekcie som si nikdy nezvykla. z XXX odberov, na ktore som bola ma nebolel len jeden a to neviem ci bola sestricka taka sikulka ci co. normalne som skoro ani pichnutie necitila. ale pri niektorych odberoch pomaly ze neodpadavam.

raz som bola na infuzii na internom na prijme a tam po infuzii som potrebovala ist na wcko. tak ma odpojila, lebo uz dotiekla infuzia a ked som prechadzala okolo sestricky, tak neviem ci som bola bleda alebo co (ked som mala ihlu von a som vedela, ze ziadna injekcia uz na obzore neni, tak som sa prestala bat), sa ma opytala, ze ci neodpadnem ked vonku vyjdem. no a po tychto slovach som sa uz opat zacala bat, ze ci fakt neomdliem... juj... bala som sa hrozne. proste mam panicky strach z injekcii, infuzii a vsetkeho co s tym suvisi. normalne ked uz vidim na ulici moju doktorku alebo sestricku, tak myslim na tu hrozu a srdce mam az v hrdle a bije mi jak splasene... ja viem, ze mozno prehanam a ze by som sa bat nemusela, ale takemu strachu velkemu proste nerozkazem... a to nehovorim ked viem, ze mam ist do nemocnice... kedysi, ked som byvala chora ako teenagerka, tak som sa bala vojst do ambulancie, ze ci mi neda injekciu alebo co (mozno si niekto mysli ze som decko, ale co uz... a uz mam 21 a vzdy sa bojim... to bude tym, ze ako malemu dietatu mi doktorka davala vzdy injekciu, ked som prisla - no asi som ju potrebovala, ale ta trauma zostala...). a ked par navstev sa zaobislo za sebou bez injekcie, tak som sa prestala bat. ibaze sa stalo asi raz, ked mi lekarka z nicoho nic povedala, ze mi pichne radsej injekciu, aby mi bolo lepsie (ked som bola chora). tak som len zmeravela, ze boze co teraz... a jakeby to nestacilo, na dalsi den som mala ist na druhu injekciu. a to, ze som zbledla si musela vsimnut aj sestricka, lebo len ma utesovala, ze to nic nebude.... atd. (cirou nahodou sestricka, ktora pracovala pri mojej prvej detskej lekarke a ktora ma tymi injekciami "obstastnovala" - ved som z nej mala strach jak... juj ta teraz mam mensi, bo tolko injekcii nedostavam, ale ta...). buduci tyzden sa asi pojdem dat zaockovat proti chripke, ale uz mam strach dopredu... coskoro asi o 1-2 roky ma caka ockovanie proti tetanu, teraz sa sestra bola dat preockovat (ma 33) a ju este ruka cely tyzden bolela, cize uz mam depky aj z toho. nemala by som na to mysliet, ale normalne sa bojim.... ale to pochopi len ten, kto preziva podobny strach.

xxxx

netreba sa na to divat ale pozerat von oknom a mysliet na nieco ine. Videl som tensie a hrubsie ihly. Lepsie su tensie. Tiez zalezi aka je sikovna sestricka. Ci nesposoby modrinu, ked praskne zila.

ihlicka

dnes som bola zase na injekcii, a NIČ mi nebolo,waw som na seba hrdá. proste som pekne dychala a v pohode som to prežila :)

alzbee

ihlicka: to mas pravdu-ja sa tiez nebojim ani tak bolesti, ako toho, ze mi bude zle...teda ked ma maju len ockovat, tak je to vcelku oukej, i ked srdce mi bije ako o zavod, ale u mna je to horsie s odberom krvi..jediny, u koho sa temer vobec nebojim odberu krvi je moja sestricka u gynekologicky. Ona je uplny anjel v tomto:)) vobec nic necitim a vzdy jej vopred poviem, ze mi byva zle, tak ma ulozi na postel :D drzim ti palce a poviem ti, ze ja v takychto chvilach zvyknem mysliet na sex :D :D a ak by si aj odpadla, tak nic si z toho nerob:)) nebudes prva a ani posledna..

ihlicka

dakujem vam za rady,ja som sa ani ihiel moc nebala,až dovtedy kym mi nevyberali znamienka,a vtedy mi dost zle prišlo,skoro som odpadla,čiže ja sa vlastne bojim toho že mi bude zle,vlastne nemam rada ked mi niekto druhy sposobuje bolest.
tak mi držte palce,v pondelok idem na injekciu,napisem ako som dopadla (na zem)...:)

ojka

karioll2 ahoj, jooooj prepač, nevšimla som si, že si na mna reagoval ): že zasa, ja som sa tulala po BA a poctivo sa popritom liečila,som sa citila dosť na figu, tak som ani na net tak často akosi nezavítala,som sa pekne potila v posteli a čajíčkovala popri tom...čo tu nového? (:

ojka

kedysi ked som bola mala, tak som sa tiež bála "včeličiek" (: ale teraz mi to už viacmenej nič nerobí, či je to očkovanie, bratie krvi, alebo podavanie nejakého lieku v injekcii, ale zabralo mi hlavne,že som sa vtedy na to nedívala,ale ono veľa urobí aj že aký je prístup lekara, že sa s tebou rozprava a tak (:

jajkafr

ahoj neviem ako sa toho zbaviť, ale určite ti poradím nepozeraj sa na to, ako ťa pichajú, keď ťa pichajú tak myslí na čosi iné viem, že to je ťažké, ale skús dačo, alebo rozprávaj s niekym napr. so sestričkou, ktorá ti pichá injekciu. A keď ti býva zle tak pri pichaní si ľahni ak to je možné, alebo aspoň seď dokým sa ti neprestane točiť v hlave.
Keď ideš len na injekciu vopred sa najedz a napi predídeš nízkemu tlaku. A najlepšie by bolo keby si sa zbavila strachu vtedy by ti zle nebolo, ale to sa nedá len tak zo dňa na deň :)
Ja som mala tiež taký problém vždy po odbere krvi vyšla som za dvere a šla som k zemi :D Teraz mi to už nič nerobí... študujem ako sestrička takže teraz aj keď sa pozerám ako ma pichajú tak to je ok, ale keď si pichám injekciu sama tak to je horšie vtedy ma chytajú všetky stavy čo si popísala :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nevoľnost z injekcií - Fórum - ZDRAVIE.sk