Nechcem kojit

Príspevok v téme: Nechcem kojit
mirka57

Ahojte,pravdepodobne vam to bude pripadat ako blba otazka,ale aj tak som zvedava.A bola by som rada keby ste mi odpisali na otazku a nie ma kritizovali. Len pred 3-mi dnami som zistila,ze som tehotna a uz sa mi zacina vynarat kopec otazok. No najma ma zaujima,ako dlho musim kojit babatko? Aka je ta najkratsia mozna doba? A ked ho prestanem kojit,tak bude problem ho naucit na flasku? Dakujem za odpovede.

dd

pisala som to v Safinej teme, len vtedy si tam malo chodila, tak mozno preto si to nezachytila :).pred mesiacom sme skoncili, asi tyzden po bratovej svadbe sa nam to podarilo a uplne v pohode :).vsak posledne mesiace sa Betka aj tak dojcila uz len vecer pred spanim a aj to len par hltov :), ani mne to uz nebolo az tak luto, ked si nepytala tloska cucika a ani sa mi nenalievali prsia, vobec :)..takze ja som spokojna :).

lenuliatko

dd dufam ze si sa neurazila co som napisala ja.
ale poznas moj nazor na kojenie tak dlho vsak :) ja ta neodsudzujem ani nic take.aj ti zavidim ze mala sa este rada na teba prisala doteraz.ale ja by som asi ani neodkzala kojit tak dlho.ved ma poznas uz nejaky ten rok aj nieco :)

dd

ja som nemala teda nikdy nejake citlive prsia, ale ked som zacinala dojcit dcerku, tiez som si vytrpela svoje..v porodnici mi nikto dojcenie neukazal..mala som sice nastudovane o tom dost, aj maminka mi dala vela rad, ale teoria je teoria a prax je prax..akurat co mi tam taka jedna mamicka poradila, aby som si kupila taky krem - cicaderma, ten mi vyborne pomohol na bolave bradavky a este jedna sestricka mi poradila, ked uz som ale mala bradavky bolave, tie klobuciky..pri dojceni som zatinala zuby, ruky aj prsty na nohach v tych najvacsich bolestiach..ale vydrzali sme a s dojcenim sme skoncili len nedavno - ked mala dcerka 2 roky a 2mesiace a vobec toho nelutujem!

weledda

Ja ked som zacinala kojit, teraz kojim uz pol roka, som mala strasne citlive a bolave bradavky prve dni. Myslela som si ze si na kojenie nezvyknem, ze ma to bude stale tak boliet az som sa vzdy obavala dalsieho kojenia, aj modriny som mala na bradavkach. Asi po mesiaci si prsia tak zvykli, ze bolo pre mna pozitkom a radostou dojcit moje dietatko :)

lenuliatko

ewiwa o mlieko som prisla preto lebo som mala stresy.ja som mlada mamicka.daleko od niekoho kto by mi pomohol s dcerkou.zijem na zapade slovenska a necakane som porodila o 2 tyzdne skor na vychode v kosiciach..par dni po porode som musela zvladnut s dcerkou a manzelom cestu domou co bolo dost hrozne.a dalsou starostou bola moja svokra.utoci namna a nikdy si k malej vztah nenasla.skoro som sa z toho zrutila aka bola protivna.no a prisla som o mlieko.bola som nestastna ale mala zvladla aj umele mliecko.keby som nemala takeho skveleho manzela nezvladla by som to :(

katka 1111

Mirka, ja ti odporúčam klobúčiky zn. Avent tie sú jemné a tenké a aj dieťatko sa na ne dobre prisaje, teda ja mám s týmito najlepšie skúsenosti.

mirka57

chlachol,staraj sa o seba a svoje deti a neryp do ostatnych. Vacsina ludi sa tu vyjadrila na urovni a nikoho neurazala,ja som tiez nikoho neurazala,takze blbe komentare si nechaj pre seba. Dakujem,skusim pozistovat info o tych klobucikoch.

chlachol

Mamicka este len pred tyzdnom zistila, ze je tehotna, takze bude moct byt rada, ak dieta uspesne donosi. Hm, bolo vobec planovane, ked ten drobec narobil tolko problemov s kozami, ked ma este len pol centimetra?