Nechcem kojit

Príspevok v téme: Nechcem kojit
mirka57

Ahojte,pravdepodobne vam to bude pripadat ako blba otazka,ale aj tak som zvedava.A bola by som rada keby ste mi odpisali na otazku a nie ma kritizovali. Len pred 3-mi dnami som zistila,ze som tehotna a uz sa mi zacina vynarat kopec otazok. No najma ma zaujima,ako dlho musim kojit babatko? Aka je ta najkratsia mozna doba? A ked ho prestanem kojit,tak bude problem ho naucit na flasku? Dakujem za odpovede.

ewiwa

Toto je upadok ludskeho rozumu.
Ine zeny by dali hocico za to, aby mohli kojit a tato tu rozmysla nad injekciou. Svoju krasu povysila nad zdravie svojho dieta.....

ekhart

Niektore zeny sa nenarodili aby boli matkami, preto by si mali vazne premysliet, do coho idu, lebo cesty spat niet. Pre dobro dietatka, lebo ono si rodicov nevybera.

lenuliatko

ahoj mirka.ked som ja otehotnela tiez som rozmyslala ze ako dlho asi by sa malo babo kojit ze ako budu moje prsia vyzerat lebo sa mi teda zvacsili o jedno cislo.povedala som si ze budem svoju dcerku maximalne 10 mesiacov preto aby som ju nekojila dobre ze nie do jej troch rokov.nato mam svoj nazor.myslim ze vtedy uz dietatu staci uplne ina strava
no a nakoniec som prisla o mlieko asi ked mala dcerka par mesiacov.myslim ze 3 alebo 4.neviem uz presne.tera&z ma 10 mesiacov je zdrava ako kazde ine babo vazi tak ako by mala.

ak mas naozaj take citlive prsia tak myslim ze skusit by si to aspon mohla.myslim ze priskoro rozmyslas nadtym kedy svoje babo odstavis.uvidis ako to budes zvladat.a hlavne uvidis ako natom bude tvoje dieta.to je to najhlavnejsie zdravie tvojho dietatka.
a uvidis ze po proode sa ti bude zdat hocijaka ina bolest nic oproti tomu co si prezijes.

takze velmi popremyslaj.skusit by si to mala.

Fiiifa

Nečítala som, čo napísali ostatní, ale môj názor je, že toto môže napísať len nevyzretá a nevyspelá osoba, ktorá ani nevie čo píše, lebo sa tomu vôbec nerozumie. A táto osoba ide mať dieťa. Chúďa dieťa. Ale už je neskoro. Namiesto toho, aby si tu vypisovala kraviny, si vygoogluj niečo ako budem matkou a študuj, študuj... budeš to potrebovať.

mata123

Ahoj nechcem ťa kritizovať, ale keď som bola tehotná niečo také ako kojenie mi ešte ani neprišlo na um. Ale bola to chyba, keď sa mi narodil syn bola som nepripravená a zo začiatku som mala veľké problémy, nechcel sa prisať,plakal, zápal, krvavé bradavky a bolo toho strašne veľa ale dnes má 15 mesiacov a stále ho kojím som rada že som vydržala stálo to zato nebýva chorý, pre mňa je to pohodlné. predstav si v noci vstávať vyvárať fľaše, dieťa ti plače a mlieko je horúce.. takto mu dáš prsní a hotovo všetko je pripravené a malý spokojný. Uvidíš že keď sa ti narodí dieťatko všetko bude inak. Nebudeš rozmýšľať nad svojimi prsiami, ale nad tým čo je pre neho najlepšie. Hlavne treba vydržať a všetko prekonať. Držím ti palce.

prsia

Ja som tiže kojila, nechcela som odopierat nič dietatu, ale akosi ma nenapadlo , že manžels a o ne prestane zaujímat-o prsia. Nekojim už vyše roka a manžel sa ich ani nedotkol a nemyslim, že by vyzerali nejak zle..takže to je u mna jedina nevyhoda

mirka57

Dakujem pekne za nazory a rady. Precitala som si vsetko a som vdacna za kazdy jeden nazor. Uz to len musim zvazit a dospiet k nejakemu zaveru,nastastie mam casu este celkom dost :) Pekny den.

mya24

ja som zas velmi chcela kojit ale mala som malo mliecka tak som musela odstavit babatko po 3 mesiacoch.. je to pre dieta najlepsie a je to krasny pocit aj pre mamu ked je tak blizko pritulena s dietatkom..zial moje uz zabudlo na co su prsia a uz ich nehlada:-( moje prsia za zvacsili len minimalne a uz su take ako pred tehu, ziadne strie ani nic.. ked nechces kojit nemusis dietatko si bez problemov zvykne na flasku, je to prenho jednoduchsie ako z prsnika..

Zuzana 222

Ja si tiež myslím, že prsia môžu skôr ovisnúť keď sa nekojí, lebo počas tehotenstva narastú a aj po pôrode a potom keď prudko stratia objem, tá koža sa nestihne prispôsobiť. Ja som nemala ani strie na nich. A postupne sa zmenšovali a zostlali pevné. A keď budem mať nejakých 45-50 rokov budú menej pevné či som kojila alebo nie.
Podľa mňa partner, ktorý Ťa ľúbi, ocení, čo si pre neho a pre jeho dieťa spravila a nebude do detailou skúmať Tvoje prsia

jajka001_

kojenie je pohodlnejsie, lepsie, zdravsie pre teba i pre dietatko. mne prsia ani nepopraskali ani nic len nie su take pevne, ale to je aj vekom si myslim. kojila som kym sa dalo. je pravda ze to bolo spociatku velmi zvlastne, mat prisate na prsiach dieťa :) zrazu to co som pouzivala na sex a bolo vylucne moje, patrilo dieťaťu, bolo to tak neskutočne prirodzené, a prírodné :))) ano, som zena, nosim dieťa, porodim ho, moje telo sa stalo schrankou a domovom pre toho maleho krasneho votrelca :) moje prsia su jeho zdroj potravy a ja som pre neho nepostradatelna 24 hodin denne. spociatku ano bolave bradavky ale to trvalo mozno tri dni. a to bol maly prisaty stale :)
a este ked sa mi naliali prsia na prasknutie, to bolo fakt divne :)) to bolelo, boli ako obrovske balony tvrde ako skala.
myslis si ze mas telo pod kontrolou a ked otehotnies, zistis ze si organizmus, ktore sucastou je reprodukcia , a si na to plne prisposobena :)
btw prsia ti narastu aj tak v tehotenstve ci budes kojit alebo nie.