Oblecenie do prace - preco nie teplaky

Príspevok v téme: Oblecenie do prace - preco nie teplaky
zuzula11

Mam problem s kolegynami - po 5 rokoch na materskej stravenej v rifliach a tricku som nastupila do prace ...ucim na strednej vyberovej skole ... problem je, ze sa nemozem pozerat na kolegyne, ktore chodia do prace v teplakoch a teniskach ... neviem, ako to beru ziaci, ale mne sa to zda nevhodne... ja sa snazim obliekat elegantne,casto ma kolegyne pre to ohovaraju ... ja si jednoducho tenisky do prace nedam, alebo tricko spod ktoreho trcia nechutne sunky, vidno podprsenku ci tangace ... mozno budete oporovat tym, ze pohodlie nado vsetko, ale podla mna existuje - alebo by aspon mal - nejaka etiketa obliekania ... Co vy na to?

Sejla

nemôžeš sa pozerať na kolegyne v teplákoch a teniskách? A prečo?
Ach jaj, nejak sa mi nechce veriť, že všetky chodia v teplákoch a len ty sa obliekaš elegantne.

doremi

moj nazor z pohladu studenta a zacinajuce ucitela:

na zaciatku semestra som sa zapisala na predmet Dejiny cirkevnej hudby (kvoli kreditom samozrejme, cize zaujem o predmet minus)
prisla ucitelka, nieco cez 50, nizka, trochu pri sebe, nie prilis pekna, v rifliach, pasikavom rolaku a strikovanej veste. samozrejme sme si vsetci pomysleli: boze, to zas bude...(dalsie minus)
ale ked otvorila usta, hovorila zaujímavo a v suvislostiach. svojimi vedomostami, pristupom a povahou si nas ziskala a nikto uz neriesi, co ma oblecene.
oblecenie nie je jedine, cim sa prezentujeme.
zaroven ale nechapem, ked ta kolegyne ohovaraju kvoli sukni...neviem, co na to povedat, je to trapne a nema to uroven. nuz co, ucitelska profesia nas vsetkych asi riadne poznaci :DD

Iba Katka

Ani keby som robila dokladačku tovaru, si nedovolím obliecť tepláky. Ani do potravín za rohom po rožky nejdem v teplákoch.

gehe

ked uz do prace v teplakoch, tak podla mna nieco take ako maju "carpe dm" na stranke :D to by som chodila do prace aj ja v teplakoch :D sak vlastne aj chodim ale nie do prace ale do skoly :D

mnamka257

no jednoznacne aku taku etiketu samozrejme treba dodrziavat-hlavne v uradoch a inych statnych zariadeniach.ved ony ba mali vlastne ist prikladom ziakom.a ked ziaci pridu v buducnosti na pohovor do prace myslim ze ich vyhodia hned medzi dverami.nikto im samozrejme nekaze chodit v robach ale co je vela to je vela.v anglicku by napriklad do skoly v ziadnom pripade nemohli nosit ani rifle nie este teplaky.nic si z nich nerob a skus sa aj ty obliekat trochu menej elegantne-tak sportovoelgantne-napr.nejake elegantne rifle a top-tym nic nepokazis.a este raz-nic si z nich nerob-su to nekulturne kravy, ktorte nevedia co sa patri a mozno aj ziaci sa z noch za chrbtom smeju.a mimochodom riaditelovi to neprekaza?

nikuska2

Suhlasim s jajou tiež by som nevedela rešpektovať (napr.) slovenčinarku keby prišla mi tam vykladať učivo v teplakoch a najviac čo sa mi nepáči ked sa učitelka oblečie doslova vulgárne do skoly (vystrih po kolená,drsné bedrovky-ano mali sme už aj taku učku a chalani sa nevelmi sustredili na učivo) a dakujem pekne akože mam ju brať vážne a mam ju respektovať ked podla mna tým preukazuje to ,že nás ani ona nerešpektuje

cooo?

podla mna by ucitelia mali chodit pekne elegantne, tak ako uradnici a podobne... mna keby sla ucit ucitelka v teplakoch tak ju poriadne vysmejem. Ucka by mala byt prikladom, nejakou autoritou... a nemate ziadny poriadok na to? neverim v kazdej praci je nejaky taky poriadok...ved v robote co sa chodi za pas makat maju na to svoje pravidla na uradoch taktiez jedine v nestrankovy den sa mozu rifle ale teplaky v ziadnom pripade...

zuzic

z pohladu studenta: na mna oblecenie posobi dost. teda hlavny je pristup to urcite ale aj oblecenie nieco urobi. nehovorim ze musi byt modna ikona ale slusne oblecena urcite nie teplaky. ako my studenti sa tiez obliekame normalne tak aj profaci by sa mohli. vacsina ziakov si to vsima. ako ked napriklad si da obtiahnute tricko s ubohou napodobneninou podprsenky tak to posobi hlavne na nasich pubertalnych chalanov celkom zvlastne. ale zas profak co nas uci biologiu chodi vzdy obleceny v teplakoch lebo uci aj telesnu a jednoducho sa nestiha prezliect cez prestavku. tak to chapeme. no tak ucitel ma zamestanie medzi ludmi tak by sa mal aj tak obliekat ...

zuzula11

Uci jany ... som OHURENA tvojim prispevkom ... negativne! ... Nikde som nepisala, ze ide o telocvikarky! Mimochodom, tie nase sa prezliekaju pocas vyucovania, to znamena, ze ked neucia telesnu, su oblecene slusne ... Tvoj nazor, ze prave niekto ako JA kazi respekt - to si ako dovolis? Nikdy som nemala so ziakmi ZIADEN problem ... Nehnevaj sa, ale ja som si ta uz zaradila ... prave medzi tie "ucitelky"...

Ostatnym dakujem za nazor ... ja nie som modna ikona, ale ani robtnicka na stavbe ... Mslim si, ze clovek by mal chodit upraveny a oblecenie prisposobit situacii ... Mna len mrzi, ked sa ziaci z takych teplakovych smeju ... a kolegyne ohovaraju, lebo som si obliekla suknu ... Podla mna nie je tazke a teraz uz ani financne tak narocne obliekat sa primerane - chce to len chciet ...

jajka001_

iste, ked vidim ze je niekto ucitel tak ocakavam urcitu uroven, sportove oblecenie(nie teplaky) , moze byt, mierne elegantne by bolo lepsie. hlavne u zien. tiez prehanat nie je vhodne, vkusne. ved inteligentny clovek -a ucitel by mal byt inteligentny - by sa mal vediet vhodne obliect. aspon priblizne. tak si spravim aj mienku o nom. šaty robia človeka.