Oblecenie do prace - preco nie teplaky

Príspevok v téme: Oblecenie do prace - preco nie teplaky
zuzula11

Mam problem s kolegynami - po 5 rokoch na materskej stravenej v rifliach a tricku som nastupila do prace ...ucim na strednej vyberovej skole ... problem je, ze sa nemozem pozerat na kolegyne, ktore chodia do prace v teplakoch a teniskach ... neviem, ako to beru ziaci, ale mne sa to zda nevhodne... ja sa snazim obliekat elegantne,casto ma kolegyne pre to ohovaraju ... ja si jednoducho tenisky do prace nedam, alebo tricko spod ktoreho trcia nechutne sunky, vidno podprsenku ci tangace ... mozno budete oporovat tym, ze pohodlie nado vsetko, ale podla mna existuje - alebo by aspon mal - nejaka etiketa obliekania ... Co vy na to?

jednoockoo

no je pravda ze kazdy v tom na co ma, a v com sa citi dobre, ale tak uradnicky predsa tiez nechodia do roboty v teplakoch, ja si myslim ze vo verejnych instituciach, medzi ktore patri aj skola, by sa urcite hranice mali dodrziavat, ako napriklad oblecenie. nehovorim ze treba mat neviem kolko tisicove kostymy alebo co, ale urcite nie teplaky. aj doktory maju predpisane biele oblecenie, a divne by ste sa na nich pozerali, keby vas isiel osetrovat gynekolog v monterkach, alebo by vas privitala sestra v ultra mini sukni :)

uci jany

este nieco..
oblecenie ucitela posobi na ziakov tak max.tyzden, potom hodnotia viac pristup,charakter. Ucila som 15 rokov, boli ucitelky - pipky z top magazinu a ziaci si z nich robili srandu, a boli ucitelky - tie druhe, a ziaci na nich spominaju cely zivot.
jaja: oblecenie nevytvara respekt. Respekt kazia napriklad aj take ucitelky ako prave tato co zalozila tento topic.
A nakoniec, tym nechcem povedat, zeby nemali byt ucitelia slusne obleceni,to aj oni ...skuste si spomenut, ked ste chodili vy do skoly..alebo chodte sa niekde pozriet do skoly

uci jany

mam taky dojem,ze tu znacne zavadzas. Pises, ze ucitelky a potom spominas nejaku telocvikarku. Telocvikarka pride v teplakoch - no a co, urcite ich nema vysedene ale jej dobre sedia a aj tak trci cely den v telocvicni. Kazdy sa snazi obliekat dobre, problem je ten ze nema kazda postavu 25 rocnej,mozno chyba vkus, mozno peniaze....Neohovaraj svoje kolegyne, nech su ake su..dolezite je aki su to ludia a co dokazu odovzdat.

jajka001_

no jasne ze by sa mali vhodne obliekat
na druhej strane, je to ich vec - ty sa staraj o seba, prezentujes seba, na nich sa vykasli.

jaja:)

Ja ako ziak ked vidim uciteku viac upravenu mam vacsi respekt...ale zato z nej musi ist i nejaka inteligencia...ale takych ucitelov sa najde na jednej skole len zopar...a potom ze preco ziaci nemaju respekt pred ucitelmi...

Adulka

Myslím, že máš pravdu, do práce ako je škola sa tepláky nehodia.. Keby tvoje kolegyne pracovali napr. ako dokladačky tovaru v potravinách, nech sa páči, môžu mať aj tepláky, ale učiť v škole to je iná úroveň, takže kašli na kolegyne a obliekaj sa aj naďalej elegantne do práce...

salatka

ak je telocvikarka, tak to beriem :D ale nie, tak ani mne sa ot nepaci, ja osobne napr si nedovolim ist do prace v teplakoch, dokonca ani von by som v nich nesla... norim ich len doma alebo na cvicenie... ale do skoly alebo prace? no strach

mirka 23

teplaky su už sila....
Ako rifle a tričko s teniskami, podla mňa by sa ešte dalo...ako oblečenie mladej učitelky a je tiež dôležite, aby to bolo vkusne, zase nie su rifle ako rifle a tričko ako tričko.... Ale ako môže zobrať teplaky? to je už fakt sila.