Zeleň na sídlisku a alergie

Príspevok v téme: Zeleň na sídlisku a alergie
alergény

Sme staršie sídlisko, vyhľadávané mladými rodinami pre pekné prostredie a zeleň. S novými nájomníkmi však pribúda žiadosti o výrub stromov / 25 ročné brezy/ vraj im robia zdravotné problémy- alergie. Mne osobne je tých stromov ľúto, skrášľujú prostredie.Doteraz stromy nevadili a vyrástlo tu už viac generácií.
Aký je váš názor.

lost

Nenasiel som vhodnejsiu temu, tak to hodim sem :)

Mozno sa to tu uz preberalo, ale nenasiel som to...

Takze, mam taku teoreticku otazku:
1. Ako je mozne ze pred 100 rokmi nebolo tolko alergikov?
Skusim si odpovedat:
- alergik vymrel skor ako stihol preniest geny na potomka
- nebolo tak extremne sterilne/izolovane prostredie a tak bol imunitny system dostatocne zaneprazdneny bojom proti alergenom a nie telu samotneho.

Teraz sa doma vsetko extremne sterilizuje, zabija, vysava, a clovek vyjde von a prask ho tam... je skoro mrtvy, cerveny, vyslzeny lebo je to pre neho nove...

Tuto teoriu som cital niekde na nete, ale nikde to nebolo pisane do podrobnosti, ale je to velmi zaujimave a dava to aj celkom zmysel....

Ale nie vzdy mi to "sedi", jedine ak by som tie dve moznosti spojil (tj dedicnost + cistota/izolovanost).

Napr moj pripad:
Do 3 rokov som zil na dedine, cize som mal dostatocny kontakt s prirodou, ale udajne som bol velmi casto chory.. Potom som zil 17 rokov v meste a nasli mi rozne alergie (ale to cca este pred 8-10. rokom zivota). takze prave tu mi to velmi nesedi :)
Dalej: alergia na mlieko: vzdy som ho pil a zrazu alergia, tiez mi to tu nesedi :D

Bol by som zvedavy co by sa stalo, ak by taky rodeny New York-can vysiel do Tatier (po 20 rokoch zivota vyhradne v bytovke v NY,USA).. a co by sa stalo prave naopak... tam by tato teoria platit aj mohla...

Rozmyslali ste niekedy nad tym? :-)

ich

Tiez sa mi to nepaci ked maju robit taketo veci.Nie som alergik ani nikto v nasej rodine ale musim uznat,ze prave brezy su velky alergen a bola to nestastna volba ked sa stavali sidliska a sadili stromy.To je asi jeden z najvacsich problemov vsetkych sidlisk a zelene na nich.