úzkostná porucha a bolesť brucha, resp. žalúdka?

RIKaa

Ano tie pocity casto brania skoro vsetkzm cinnostiam ktore vykonavam,hlavne unava a blbe pocity zo zaludka ze no asi to pojde von ale nastastie nie heh

kolinia2

Ale ty si asi nebola u psychiatra? Lebo u mna to zacalo takym sposobom, ze z nicoho nic doma na mna dolahol taky stav, ze som sa citila, ze umrem, srdce mi zacalo bit, jak blaznive a potom to zacalo, vselijake vysetrenia, ktore nic neukazali, az potom ma mamina poslala psychiatrovi a tam mi dal tie ad-cka, ktore pomahaju, to je pravda, mala som pokoj cez leto, ale zacala sa jesen - obdobie depiek, tiez sa mi nic nechce a ani jest sa mi nechce, i ked chut by som ja mala, len proste si davam pozor, lebo viem, ze takmer po vsetkom mi je blbo. A nechce sa mi ist ku gastroenterologovi, bojim sa toho, lebo neznesiem tu hadicku. Ale asi by som mala, len ja tak nerada chodim k lekarom. : (

drobeeec

aha, no presne aj u mna je to strach ked idem niečo zjesť že čo to so mnou spraví, je to dosť nepríjemné, tie pocity plnosti, krče...ja mám momentálne obdobie depresii, nebaví ma nič, stále som unavená, nič sa mi nechce riešiť a do ničoho sa púšťať...u mna to tiež spustila škola, vzťah a poruchy príjmu potravy...asi preto sa ani nečudujem že mám tie tráviace problémy :-(

kolinia2

Stresy teda ta uzkost, ktoru mi vlastne diagnostikoval psychiater a dal mi aj tie antidepresiva, som dostala len tak. No len tak, mavala som iste problemy, co sa vztahu tykalo, taktiez do toho skusky a statnice, tak to asi na mna dolahlo. Ale tabletky beriem asi 4 mesiace - AD-cka a az teraz asi dva tri tyzdne ma boli stale brucho a stale nato myslim a asi to tomu neprospieva, chvilku je mi ok a chvilku nie. Jest mi chuti, len mam strach jest, lebo viem, ze mi dojde blbo, taka plnost akoby, raz som mala silne krce. Ale ja neviem, ten psychiater bol asi divny, lebo som sa ho nato pytala a povedal, ze to s tym nic nema, asi by som mala vymenit lekara... : ( a ta uzkost proste pride sama od seba, nie je to z dacoho urciteho, preto mavam pravidelne antidepresiva, normalne je to diagnostikovane ako anxiozna poruch, cize uzkostna.

drobeeec

ahoj kolinia, mávam úzkostné stavy, depresie a často ma pobolieva žalúdok...striedajú sa u mna dni ked toho velmi málo dokážem zjesť a inokedy sa potrebujem prejesť aby som tú úzkosť zažehnala...neberiem antodepresíva...ale kŕče dobre poznám...z čoho mávaš úzkosť?