prečo je to tak nespravodlivé ?

Príspevok v téme: prečo je to tak nespravodlivé ?
preco ?

dobrý den už dlhšie rozmýšľam nad jednou vecou a stále tomu nechápem ..... takže som katolíčka a samozrejme verím v Boha ale nechápem tomu prečo Boh dovolí že niekto je (veľmi)dobrý človek a aj tak má veľa nešťastia a smoli v živote a niekto napríklad ani neverí v Boha a má sa lepšie ako ten čo verí .... proste nerozumiem že prečo Boh necháva trpieť dobrých ľudí ja viem že po smrti každý dostane to čo si zaslúži ale prečo by nemohol byť šťastný aj počas života keď si to zaslúži ?? stále nad tým rozmýšľam tak som zvedavá aký názor nato majú iný ľudia

jajka001_

ja sa povazujem za veriacu kedze verim v boha
vies ale je rozdiel medzi nabozenstvom , cirkvou, a vierou
su tisicky nabozenstiev, ich podstatou je viera - v podstate je rovnaka lisia sa len v detailoch - symboly, ritualy
tu na Slovensku sa ludia striktne delia na katolikov, evanjelikov, nejake mensinove cirkvi,a neveriacich
negativom cirví je ze maju tendencie chovat sa ako kazda organizacia, ktoru vedu ludia - ide im o moc a peniaze
preto sa tak casto nabozenstvo zvrhne a zasahuje do riadenia statu, ovlada ludi, ich myslenie, zasahuje do pravnych noriem

preco ?

jednoockoo: no podla mna to nie je pravda ze vsetci veria v jedneho Boha napriklad mi krestania neverime napriklad na islam a budhizmus a podobne mi mame len svojho jedneho Boha a o ostatnych si myslime ze su vymysleni a tak isto vnimaju aj ludia s inym vierovysnanim toho nasho Boha akoze je vymysleny

preco ?

jajka001_: mozem sa spytat ci si veriaca alebo nie ? lebo mam v tom zmätok :) ja som uz z toho cela zmätena ci existuje Boh alebo nie uz nad tym radsej ani nejdem rozmyslat lebo mi sibne

jednoockoo

preco? - to ams odkial ze kazdy veri len v toho svojho boha, a o ostatnich tvrdia ze neexistuju?? ja sice nie com veriaca, ale kazdy veri v toho isteho boha, toho jedneho ktory existuje, len kazdy ho vola inak. ci je to zid, ci krestan, ci moslim, kazdy sa modli k tomu istemu :) ci nemam pravdu?

jajka001_

boh pomoze kazdemu, kto ho o to poziada. mozno ta pomoc nie je taka aku ocakavas alebo si predstavujes ze by mala byt.

jajka001_

su ludia ktori akoze veria v Boha ale aj tak tomu nechapu, vyberu si z toho, co im vyhovuje, a comu rozumeju a aj tak sa chovaju ako chcu. a su ludia ktori v Boha neveria - hlavne vdaka cirkvi - a chovaju sa normalne, slusne a nie su horsi pre to, ze neveria v Boha. lebo nejde o to ci veris, ale o to aky si. a nestastie nechodi po horach, ale po ludoch.
a ludia ktori sa nechovaju pekne k inym ludom (a zvieratam a vseobecne), si to skor ci neskor odskacu.

preco ?

... ja som to myslela tak ze ti co veria a prosia Boha o pomoc ze kebyze ten Boh existuje ze by im pomohol ...... a nie ze ti co neveria su zli to je uplne blud aj ja poznam vela ludi veriacich a zlich

melon

Ale ved ona nepovedala, ze clovek, ktory neveri v Boha je horsi. Ja tiez poznam vela ludi, ktori su v kostole pomaly kazdy den, hraju sa na svatych, ale patria medzi najhorsich ludi akych poznam. Ja si nevyberam priatelov podla vierovyznania, sama neviem kde sa mam zaradit.

jajka001_

preco - si myslis ze ti co veria v Boha by mali mat nejaku akoze imunitu? preco? ved to ci veria, neurcuje to, ci su dobri alebo zli. to je ich osobna vec.