prečo je to tak nespravodlivé ?

Príspevok v téme: prečo je to tak nespravodlivé ?
preco ?

dobrý den už dlhšie rozmýšľam nad jednou vecou a stále tomu nechápem ..... takže som katolíčka a samozrejme verím v Boha ale nechápem tomu prečo Boh dovolí že niekto je (veľmi)dobrý človek a aj tak má veľa nešťastia a smoli v živote a niekto napríklad ani neverí v Boha a má sa lepšie ako ten čo verí .... proste nerozumiem že prečo Boh necháva trpieť dobrých ľudí ja viem že po smrti každý dostane to čo si zaslúži ale prečo by nemohol byť šťastný aj počas života keď si to zaslúži ?? stále nad tým rozmýšľam tak som zvedavá aký názor nato majú iný ľudia

preco ?

v poslednom čase čím ďalej viac uvažujem nad tým či vlastne Boh existuje a veľmi ma to trápi :( ked tak o tom pochybujem lebo som vychovávaná vo viere v Boha.......
však napríklad človek iného náboženstva sa narodí ja neviem napríklad ako moslim hej a on je tiež presvedčený o tom že existuje len ten jeho Boh ako aj mi a preto o tom aj uvažujem ....... každý kto má nejaké náboženstvo verí v toho svojho Boha a ostatný Bohovia sú preneho len obyčajný blud čo si vymysleli ľudia a to isté platí aj pre kresťanstvo mi máme takisto jediného Boha a veríme len v neho ....nad týmto rozmýšľam už pár rokov ale ešte nikomu som to nepovedala ....no neviem či ma pochopíte ako to myslím

preco ?

ale čo tak napríklad nevinné deti ktoré sú postihnuté alebo choré tírané a aj napriek tom nikomu neublížili ? alebo ešte ma napadlo rodičia ktorí by boli super ale nemôžu mať deti a niektorí rodičia si ich vôbec nezaslúžia a majú ich :(

TinuskaB

Rozmyslam,ale nikto ma nenapada,kto trpi,aby si to nezasluzil.
Clovek,ktory trpi,si to zasluzi. Ja stale hovorim,ze dostaneme naspet od zivota len to co si zasluzime.
Je to krute,ale je to tak.