Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ockovanie po chorobe

Príspevok v téme: ockovanie po chorobe
majka__

mozem byt zaockovana proti chripke uz buduci tyzden, ked antibiotika mam dobrat vo stvrtok? teda ak ratam, ze sa budem citit dobre. lebo dnes mi dala lekarka antibiotika a sa ma pytala ci chcem sa dat zaockovat proti chripke. a kedze mam pocit, ze mi to pomaha, tak som povedala, ze ano. antibiotika mi dala do stvrtku. totiz ja by som to mala co najskor rada za sebou, kedze injekcie nemam rada a kolabujem uz pri pomysleni na nich :o)

evita 80

Peto, snad tie vakciny ucinkuju, ked preukazatelne sa zaockovane deti nenakazia napr. pneumokokmi alebo ciernym kaslom, stavaju sa menej vnimavymi voci virusu. Ved keby sa zaockovane deti nakazili tak isto ako nezaockovane, uz davno by sa celoplosne neockovalo, lebo aj blbi by videli ze to nefunguje. Ja nepochybujem o toxicite vakcin, ale tiez nepopieram ich ucinnost..

Peto T

vevericka: Prvá časť správne, druhá nie.

Je pravda, že je možné donútiť organizmus ku tvorbe protilátok aj bez použitia vírusu.

Nie je pravda, že by sa očkovaním organizmus naučil, ako má bojovať so skutočnou chorobou. Je to najčastejšie opakované klamstvo voči laickej verejnosti. Imunitný systém nie je taký hlúpy, a pri očkovaní sa zapájajú úplne iné časti a úplne iným spôsobom, ako pri skutočnej infekcii. Ide nie o odlišné, ale o absolútne protichodné deje.

Takže farmakoakciovka vie preukázať, že vakcína spôsobila vznik protilátok. Tým sa dá dobre ohurovať laikov. Zároveň radšej nikdy nerobí testy klinickej účinnosti, pretože už 20 rokov je známe, že protilátky sú len stopa po stretnutí s antigénom, a že nehovoria nič o imunite voči ochoreniu.

Okrem toho, protilátky z očkovania s[ [plne in0ho typu (IgE) ako protilátky po ochorení (IgA, IgG).

majka__

bebela: co ja sa pamatam, tak prve alergie, ktore som mala boli alergie na travy a pele. potom sa mi pridali potravinove alergie a ustupili tie na pele a travy. no a neskor sa mi zacali problemy s dychanim a piskot na hrudi. tiez myslim som mala nedobre vysledky spirometrie. takze vysledok bol pred asi 5 rokmi, ze mam astmu. a odvtedy sa na nu liecim.

bebela

majka, ak sa mozem spytat, z akej alergii sa ti rozvynula astma? Lebo ja mam "sennu"-celorocnu nadchu, teraz uz je to lepsie(myslim si ze vdaka vysokym davkam C), ale predtym mi dost lialo z nosa, tak jeden den v tyzdni, ale to som sa nemohla zastavit co som vreskovky vytahovala a fukala, az ma vsetky svaly na hlave boleli.... Po kolkych rokoch sa ti rozvynula astma? Ake boli prve priznaky? Dakujem

mirka 23

majka, no a ja hladam len to čo ma plusy, nubudem do seba pchať niečo, čo mi môže poškodiť. Ja som teraz na Cečku a sem tam Quercetin ak to potrebujem, žiadne antihystaminika nedajbože kortikoidy.

majka__

mirka, tak potom s tou alergiou, ked nevidis priznaky si stastny clovek. s astmou som si uz uzila iste skutocnosti, o ktorych nebudem pisat a o ktore ma mohli stat aj zivot. a to neprehanam. ako som sa dozvedela od predchadzajucich alergologov, astma mi prerastla z alergii. ja sa chytam kazdej slamky. a ked vidim, ze mi to ockovanie zrejme pomaha, tak sa proste zaockovat dam. ja viem, ze to nie je bez negativ, ale co je v dnesnej dobe bez negativ? ako som napisala v inom prispevku: ak musis brat nejake lieky na srdce alebo nieco ine, to ti pomoze, ale pobabre pecen. takze vsetko ma svoje + a -. a u mna je ockovanie +. samozrejme ze ovocie a zelenina nechybaju u mna na tanieri. ale chapes, ak mi pomoze ockovanie pri zdravi, tak preco nie?

weledda

uz chapem :) Ale tak preco telo obcas reaguje horuckou, ked ta latka iba simuluje vlastnosti virusu? Obranny system musi byt velmi zmeteny nie?

vevericka

to znamena, ze ked niekto povie dal som sa zaockovat a hned na to som z toho ochorel, nie je pravda, ze by ochorel z vakciny), lebo sa to neda (uz bol nakazeny)..vakcina obsahuje len nietore casti , nie vsetky ..v podstate tie, z ktorych by mohol clovek ochoriet tam nie su, hlavne koli tomu, ze v povodnych vakcinach prvych generacii tam boli a mali potom vedlajsie ucinky / ochorenie, proti ktoremu sa ockovalo/. latky ktore som spominala su na to, aby odovzdali infomraciu telu ako virus (ten skutocny) vyzera a ked s nim telo prijde do styku uz vie, co snim ma robit..
co sa tyka ockovania proti chripke, ja sa davam kazdu jesen, uz vela rokov a chripka u mna nebola uz velmi dlho..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ockovanie po chorobe - Fórum - ZDRAVIE.sk