ockovanie po chorobe

Príspevok v téme: ockovanie po chorobe
majka__

mozem byt zaockovana proti chripke uz buduci tyzden, ked antibiotika mam dobrat vo stvrtok? teda ak ratam, ze sa budem citit dobre. lebo dnes mi dala lekarka antibiotika a sa ma pytala ci chcem sa dat zaockovat proti chripke. a kedze mam pocit, ze mi to pomaha, tak som povedala, ze ano. antibiotika mi dala do stvrtku. totiz ja by som to mala co najskor rada za sebou, kedze injekcie nemam rada a kolabujem uz pri pomysleni na nich :o)

mirka 23

echola, ani ja som nevedela, len niektore baby to tu spominali a fakt som to potrebovala surne a bolo to tam :) Su to tie vitaminy, čo sa vyrabaju pre DM.

Peto T

Čo mne naozaj pomohlo proti infekciám v sezóne, to bol vitamín C 3g denne, a v prípade nábehu na chorobu podstatne viac spolu s krátkodobými väčšími dávkami D-vitamínu.

Môj názor: kto sa bojí chrípky, mal by si nakúpiť kvalitný vitamín C a pozrieť si kapitoly Črevná tolerancia, Nachladnutie, a Vedľajšie účinky: rizikaockovania.sk

Peto T

Ak vôbec očkovať, tak jedine keď je človek úplne zdravý. Čiže najskôr tak 2 týždne po dobratí ATB.

Ja som sa proti chrípke nechal nahovoriť raz, a to som nemal robiť. 3 dni mi bolo tak zle, ako hádam nikdy predtým, odkväcnutý s horúčkou. Pol roka som mal rozbitú imunitu a každý mesiac nejakú infekciu. Môj kolega dopadol rovnako.

A to som ešte nevedel, že z tej vakcíny sa dá ochrnúť, že poškodzuje inteligenciu (ortuť) a môže spôsobiť myriadu ďalších reumatických a neurologických problémov. Toto je dosť vysoká cena za neistú prevenciu chrípky...

Je tiež zvláštne, že mám odvtedy mierne problémy s ľavým bedrovým kĺbom (to som si dal dokopy až dodatočne).

Štúdie za posledných 40 rokov preukázali NULOVÚ účinnosť chrípkovej vakcíny u malých detí a dôchodcov, a prinajlepšom 15-30% účinnosť u dospelých. Napriek tomu sa všetkým odporúča (biznis je biznis).

Ľudia s poškodenou imunitou (aj astmatici) majú nielen zvýšené riziko komplikácií chrípky, ale aj zvýšené riziko komplikácií chrípkovej vakcíny.

vevericka

majka..ja sa tiez davam ockovat niekolko rokov a od vtedy chripka u mna nezaklopala..hend po chorobe by si ale ockova tnemala..spytaj sa lekarky
ps mirka nie je lekar ..ale papagajik od damiana.

marika9999

majka,
ja sa dávam očkovať proti chrípke už viac rokov a môžem povedať, že to má u mňa dobré výsledky. Odvtedy som nemala chhrípku. Som astmatička a pri chrípke som predtým vždy skončila so zápalom priedušiek, prípadne pľúc.
Po doterajších skúsenostiach a doporučeniu lekára, ak sa chcem dať zaočkovať musím byť minimálne 2 týždne úplne fit.
Lekárka by mala rozhodnúť o správnom termíne očtovania u teba

marika9999

majka,
ja sa dávam očkovať proti chrípke už viac rokov a môžem povedať, že to má u mňa dobré výsledky. Odvtedy som nemala chhrípku. Som astmatička a pri chrípke som predtým vždy skončila so zápalom priedušiek, prípadne pľúc.
Po doterajších skúsenostiach a doporučeniu lekára, ak sa chcem dať zaočkovať musím byť minimálne 2 týždne úplne fit.
Lekárka by mala rozhodnúť o správnom termíne očtovania u teba

majka__

MIRKA: slova typu "si dodrbana cela" si na moju osobu odpusti jasne? dakujem... pytala som sa, ze kedy sa mozem dat zaockovat po antibiotikach. nepytala som sa na NEGATIVA OCKOVANIA. ak by ma negativa zaujimali, tak sa na ne opytam. ako vidis, patrim medzi ludi, ktori sa ockovat nechavaju. a na margo alergii a astmy: astmu mame v rodine uz viacere generacie a zrejme ju dostal aj ten, kto sa ockovat nedal. si lekarka? predpokladam ze ano, ked take veci pises...

echola

Mirka ja sa len pytam a zajtra strielam rovno do DM si to kupit:) Ja som totiz nevedela ze v DM maju taketo veci, ze vobec na SR predavaju praskove C.