Jesenna unava? Štítna žľaza? Nechuť sexovať, únava a prejedane sa

RNG

Vseobecne sa mnohym ludom zide obmedzit az vylucit cukry a biele muky, priemyselne pripravene potraviny a znicene oleje
nie privela masa a syrov, ale viac zelenin a celozrnnych produktov.

RNG

Spravna strava je zo vsetkeho troska. Niektore ziviny a materialy ale nedostanes v dostatku z potravin, nech robis co chces, teda nie zo Slovenskych potravin zarucene, a to odporucam doplnit
Znova :
selen 200 -400 mikrogramov
zinok 30 az 50 mg
jod 2-6 miligramov
vitamin C-3 gramy plus
Vitamin E 200 az 600 IU
vitamin D-3 2000 az 5000 IU
Mikrovlakniny 15 gramov zmesi roznych
probiotika obcas nasadit
Lecitin najmenej raz do tyzdna polievkovu lyzicu, na cistenie ciev.
Toto je to minimum, dalej treba brat doplnky aj podla individualnej potreby

LauraCh

Ahojte, mám 17 rokov a od leta som stále len unavená, môžem spať aj 10 hodín v noci aj tak nevydržím v škole nezaspať aspoň na jednej hodine, poobede prídem domov len sa napchávam všetkým čo sa dá a ležím v posteli, bolieva ma často hlava a neviem či to je niečím spôsobené alebo mám zájsť k doktorovi ?

Ďakujem

mudra

RNG a nevies nejaku web stranku, kde by bolo presne vysvetlene, co ma ta spravna skladba stravy obsahovat? v casopisoch je kopec roznych teorii, ktore si protirecia, jedni vychvaluju soju ini su proti soji, jedni za paradajky, ini proti, lebo blokuju vstrebavanie jodu....a tak by som mohla pokracovat. Ako laik mam v tom totalny zmatok. Ty si predsa len fundovanejsi :-)

RNG

Privela jedla na noc znamena zly spanok, zlu regeneraciu a pokles nervovej cinnosti vseobecne.
Napravenie travenia okrem skladby stravy a rozlozenia niekedy vyzaduje estra kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.
Prilisna unava je znakom tiez zleho travenia,stresu, telesneho zamorenia a zleho spanku.Kazde treba samozrejme adresovat.
Na povzbudenie sexuality a celkove funkcie tela su dobre rozne adaptogeny, pre zeny specialne Dong Quai=angelika cinska, 2x1 gram denne , i viac.