Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Psík je chorý:(

Príspevok v téme: Psík je chorý:(
patka66

ahojte máme psíka yorkshirského teriéra má 5 kíl vždy mal rád papanie a stáleked som prišla zo školy tešil sa mi a oblizobval ma:)včera v noci však bol nepokojný stále skuvínal:(a dnes je celý deň smutný od rána sa nepohol z košíka nechcejesť,ani piť vôbec sa mi neteší :(má teplý ňufáčik.Zajtra sním ideme ku veterinárovi:(neviete čo mu može byť?:(som zúfalá nikdy takýto nebol
Viem že to tu nepatrí prepáčte

ewinka

no konecne som sa dozvedela ako to je s tymi yorksirákmi :) mám steniatko- fenku a je to cistokrvne.nemá ani cez kilo .. a tak tu po nasom sidlisku stretavam vselijakych psikov - yorksirákov- na prvy pohlad su to uplne ine psy ako tie "originál" takze :) dakujem, lebo nechapala som to delenie mini, stredny atd... :D
a nerozumiem, preco s havkom nebezis hned k veterinarovi... ale odkladate to, tiez necakas tyzden ked ti je zle alebo si chora ale bezis hned k lekarke...na druhy den

yorkshirka

presne toto iste som aj ja chcela napisat, yorksiri sa nerozlisuju mini, stredny a velky..
je to tak, ze to ludia si to tak pomenovali, kedze vsetci by chceli len malinkych tak niekto ich predava pod nazvom mini-yorksir, niekto ma vacsich tak si ich pomenuje stredny yorksir atd..to si len ludia povymyslali, ale "dedy" ma pravdu, je len jeden druh yorksira a to ostatne co napisala som chcela aj ja:) takze suhlasim

jaaaa

ludia, su velmi podobne silky terrierom, ci uz australskym alebo obycajnym, preto aj tieto plemena ludia volaju ako yorkshirske, tak neviem , preco tu utocite... :)

5kg???

Miapascat
tak takuto blbost radsej nikde nehovor.Prispevok podo mnou je presny a dufam,ze ty nemas psika,pretoze nad takouto hlupostou by sa smiali aj deti v skolke.York-maly,stredny a velky.To je odkial pre boha?Ten psik je maximalne prepaseny a nerozumiem ako moze niekto takto vypast psika az na vahu 1x viac ako je norma.Je to absolutne nezodpovedne.Ani sa necudujem,ze ten havko zacal mat problemy.

dedy

mila/y miapascat, york sa nerozlisuje na maly, stredny a velky, staci si pozriet standard plemena, neviem odkial mas takuto blbost
to ze ma york 5 kil znamena, ze nie je cistokrvny (alebo ma obrovsku nadvahu, ale to velmi nepredpokladam), podla vsetkeho od nejakeho mnozitela, pretoze standard urcuje toto
Hmotnosť : 1,8-3,1 kg
Výška : 20-24 cm
takze ziadnych 5 kil a URCITE NIE VIAC
je smutne ze si niekto nieco taketo mysli, zaujimalo by ma, kto ti nieco take narozpraval, take veci nakecaju len ludia co sa do toho nevyznaju

Ale v pripade tohto havinka je urcite nevyhnutna skora navsteva veterinara, pokial sa vazne sprava velmi netypicky tak mala by si tam ist cim skor, a pokial vazne knucal tak urcite nie je nieco v poriadku, pretoze psy velmi nedavaju najavo bolest
urcite necakaj do zajtra

miapascat

no a čo že má 5 kíl??? to nevadí, môže to byť stredný york, tk ako u plemena pudl je toy, malý, stredný a kráľovský, tak aj u yorkov sa rozlišuje mini, stredný a väčší, a tie kilogramy sa veľmi líšia. Kým mimi york má cca 3 kila, stŕedný york má okolo 5 líl, a väčší york môže mať viac. Je pravda, že záleží na tom ako sa stravuje, ale nie je york ako york.

5 kg????

Pre pana,to co davas tomu psovi zrat?Buchty a rezance s lekvarom?To mas toho psika tak rada,ze ho tryznis?No,treba dat do ruk zvieratko,kto z neho urobi prasiatko.Gratulujem

vetka

Tiez odporucam cim skor navstevu veterinara.Bude potrebne RTG,popripade USG vysetrenie.Moze sa jednat o problemy v traviacom trakte ale aj nieco ine.Dolezita je anamneza.Vsimnite si aj moc, jeho sfarbenie, frekvenciu mocenia a tiez trus.Nepohybovali ste sa s nim v oblasti s vyskytom kliestov? Mohlo by sa jednat aj o babeziozu...

miapascat

A potom daj vedieť ako ste dopadli u veterinára, určite sa spýta, čo papal posledných 24 hodín, skús sa rizpamätať na všetko, môže to byť veľmi dôležité. Alebo sa spýta, či doam nemohol spapať nejakú čokoládu, tabletky a alebo podobne. A netráp sa s tým že to sem nepatrí, ide predsa o zdravie, i keď havina, ale isto je to čle rodiny, a toto je stránka o zdraví:-)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Psík je chorý:( - Fórum - ZDRAVIE.sk