CO MI JE ? AKO TO ZASTAVIM ?

Príspevok v téme: CO MI JE ? AKO TO ZASTAVIM ?
lanaja20

Mam stale poci uzkosti a ten pocit uzkosti ma nuti nahovarat si dovod tohto pocitu...moja mysel si vyhladava objekt o kt zacne pochybovat....tymto objektom u mna zacal byt partner...uz niekedy ked nad tym vela rozmyslam premyslam aj otom ci ho lubim alebo nie...normalne s ami vnucuju pochybnosti o hocicom co ma napadne naco nadabne tema a svojmu partnerovi starsne doverujem a vsetko mu cem hovorit a asi aj to naspat vyvolalo chorobu z mojho detstva...v detstve som mala nanutene myslienky kt som stale musela niekomu hovorit inak ma trapil pocit uzkosti...a teraz ked sa vo mne prejavila taka dovera voci priatelovi mavam take pocity i vtedy ked ma nic netrapi stale mam taky uzkostlivy pocit taky ked vam zovrie v hrdle...stale ma napada v com by som sa mohla previnit voci partnerovi a ked mam napr pocit ze mi az tak nechyba ako vtedy ked som s nim dlho nebola tak to zacnem zvelicovat proste coked mi uz nebude chybat a ze ci to neni preto ze ho nelubim a ze ci to neni preto preto..a co ak toto.....proste ked az prilis nad tym premyslam napadnu ma ciste somariny...a kedze ja som taka dovernicka voci priatelovi ja mu to vsetho hovorim utrapim ho a na dalsi den premyslam nad tym ako som take daco mohla vypustiit z ust....

jaja:)

inak lanaja=jaja:) ja sa uz podpisujem vselijak a dakedy neviem ako sa kde podpisem :) hh ale ked ti myslienky jak schvalne su a este narazaju na mojho pritela dakedy sama neviem ze ho lubim ale ekd som s nim som si ista ze ho lubim je mi super vsetko len ked mam cas na premyslanie a pridu tie myslienky co ak ho nelubim co ak toto a hento a tamto a ja nechcem nato mysliet ale neda saaaaa

Gill

lanaja, ja by som na tvojom mieste prestala tolko premyslat nad tym vsetkym. Je to ako zacarovany kruh : myslienky - pocity - uzkost - myslienky. Nezaoberaj sa tym stale, najdi si nieco, pricom jednoducho nebudes mat cas premyslat, ked to na teba pride, tak zacni robit nieco take aby si pritom nemohla rozmyslat, sustred sa na nieco, zamestnaj sa niecim. Hlupe myslienky vedia poriadne skomplikovat zivot, to viem z vlasnej skusenosti...

RNG

Rozne dusevne poruchy suvisia z roznymi nedostatkami v tele, ci uz mineralovymi, vitaminovymi alebo nedostatkami v tvorbe neurotransmiterov.
Na kazdy z tychto problemov existuje v prirode mnozstvo latok, ktorymi sa tieto nedostatocne hladiny daju napravit.
Podobne temy(depresia, bipolarne poruchy, tetania, fobie atd tu uz bezali mnohokrat.
Inac aj vola zmoze velmi vela pri tom, yoga, meditacie, thai chi, dlhe prechadzky v tichom lesnom prostredi-to vsetko pomaha. A samozrejme dobra spolocnost a aktivita, ktora zaujme a clovek zabudne na svoje problemy tiez vyrazne pomoze.

Mnohe dusevne poruchy dnes su dosledky roznych zamoreni tela, ktore treba adresovat(tazke kovy, pesticidy,herbicidy, rozne chemikalie, vcitane mnohych chemickych liekov a rozne mozne toxiny z mikrobialnej cinnosti v tele a na potravinach, dokonca niekedy aj cinnostou parazitov v tele)

[zruseny17]

jeeej ja som uplne taka ista:)tesim sa ze nie som jedina,lebo uz som o sebe vazne pochybovala...zalozme si klub:))

lea27

ahojte,
ja mavam tiez niekedy taketo pocity... neviem preco sa to deje, ale mozno je to tym ze sa nam v zivote nedeje nic tragicke, nic co by sme naozaj museli riesit-...nastastie ze :) ked idu na mna taketo stavy tak sa snazim najst si nejaku cinnost...ci uz cvicenie, upratovanie varenie, len aby som na to nemyslela.. a pomaha to...

leaaa

ja som na tom podobne. v poslednej dobe sa tiež za všetko rozplačem a napadajú ma hrozné myšlienky. Trápi ma to, každú blbosť si vyčítam, mám strach z toho čo bude, ja už fakt neviem...

t333

nieco podobne sa deje aj u mna. napadaju ma myslienky (co ak...?) a aj ked si to racionalne obahjim a vyhodm z hlavy s tym, ze to je blbost, tak sa mi to vracia, prip. zacnu ine podobne myslienky.
staci nejaky negativny impulz, nieco si niekde precitam a rozmyslam, ci sa nieco podobne nemohlo stat mne (nakazit sa niekde nejakou chorobou a pod.).
ako to vsak uplne zlikvisovat? to fakt neviem...

jaja:)

psychologov nenavidim kedze trepu do hlavy len nieco podla nejakych pravidiel...takze tam ma neposielajte ako dieta som si voci nim urobila odpor a mam taky pocit ze mi viac uskodili ako pomohli...

jaja:)

inak som strasne precitlivela dokaze ma rozplakat cokolvek...napr previnila som sa voci dakomu colem myslienkou...dakedy placem v posteli dakedy na mna pride lutost aj sama nad sebou hh bola by som asi dobrou hereckou v titaniku a mohla by som hrat placuce matky viem sa rozplakat i bezdovodu som strasne nervozna ani neviem nad cim premyslam...