Sojovy jogurt prosím pomoc

alani 222

Jimmy jasne overim si to všetko ešte bo si nechcem ešte viac ubližiť ,len zisťujem ,čo všetko môžem jesť lebo len mrkva banany a 3 dnove rožky mi už nestačia maj sa a vďaka

kaciatko7

jimmy, vobec si ma neurazil, tym, ze nemam vystudovanu medicinu. aspon mam realnejsi pohlad na vec a nepouzivam len nabiflovane ucivo z fakult. inac, nikto tu netvrdil, ze mlieko a mliecne vyrobky su zdrave, podporuju zahlienenie, takze pre organizmus urcite nie su prospesne. okrem toho, nie su takym vybornym zdrojom napr. vapnika, ako sa uz dlhe roky nespravne traduje. ja mam napr. vyhrady aj k masu, nejem ho z roznych dovodov, ale o tomto tato tema nepojednava. takze neviem, ci studium na medicine ti okrem titulu zaruci aj spravny nazor na vec.

jimmy

alani, pozistuj si nieco o tej soji aj z inych zdrojov, ako Ti radia kolegyne, pretoze nemaju uplnu pravdu.
Take masko a mliecko Ti uskodia urcite viac, ako soja :) Treba sa trosku posprtat v literature od renomovanych autorov. Minimalne od takych, ktori su odbornikmi v tejto oblasti ;) Neviem, ake ma "mirka" a "kaciatko" vzdelanie, ale, bez urazky damy, medicina to predpokladam nebude.. :)
pa a opatruj sa ;)

kaciatko7

sorry, tak mi blbne net dneska, ze uz ten moj prispevok nie je aktualny, kym sa mi odoslal :)
takze, ked mas problem s laktozou, treba len pohladat nejake bez laktozy, ale v ziadnom pripade nie sojove

kaciatko7

ked uz chces jest jogurty, vyber si kvalitne biele, neodtucnene (light su nezdravsie), nemusia byt probio, kedze obsah prospesnych bakterii v nich je bud mizerny, alebo dokonca ziadny.

renaam

v Rakusku - Hainburgu v Bille ci Spare maju niele sojove jogurty, ale aj vela druhov jogurtov a mlieka bez laktozy a za polovicnu cenu ako u nas v pradrazenych obchodoch - a teda musim povedat ze ina kvalita. vyskusaj tam...

mirka 23

Tak to je fakt super lekar...ak nemôžeš laktozu, tak sa vyhybaj aj všetkym mliečnym výrobkom. Ja sa tiež snažim nejesť mliečne vyrobky a to nie som ani po operacii. A soji sa vyhybaj zdaleka, ak chceš byť zdrava

alani222

lebo nemôžem jesť mlieko ani žiadnu laktozu mam silnu dietu po zapale pankreasu a lekar mi odporučol sojovy jogurt ako nahradu

kaciatko7

soja ma vela nepriaznivych ucinkov na organizmus, narusa hormonalnu hladinu, moze zabranovat ovulacii, zabranuje vstrebavaniu vapnika, horcika...narusa cinnost stitnej zlazy, podporuje rast nadorov
ja osobne by som ju nejedla, je to mytus, aka je zdrava a zdraviu prospesna
viac info
-odkaz odstránený-