Alkoholik v rodine

Príspevok v téme: Alkoholik v rodine
Martin1990

Ahojte,mam 19 rokov,budem strucnejsi,strasne ma \\\"serie\\\" moj tatko(47),totalne pije(alkohol,tvrdy),robi v autoservise drzi ho tam iba to lebo sa mu tam paci jeho sef mu plati tak malo ze mu nevadi ze chodi opity hlavne nech spravi svoju pracu,nechce ist nikam pretoze tam si nemoze dovolit chodit napity ako inde,a boji sa ze bude robit dlksie a nebude mat kedy do krcmy,mozno aj zarobi len do rodiny absolutne nic neda,mozno tych 100 EUR..ani to nie,je to absolutny hajzel sviniar,mojej sestre(18)na narodky nic nekupil nic..ani matke ani mne ani malej sestre(9),chodi ozraty a je agresivny,toj ma skoro ficky napadol,aj mamu,ale zasiahol som,par krat uz sme volali policiu ked sme boli nadne,aj pred nimy utiekol,ale chitili ho :D:Dlebo nechce predlozit obciansky preukaz,mama nezarobi az tolko ale da sa to,teraz ideme brať pozicku pretoze ten hajzel nic nedava,ja uz pracujem asi mesiac mame chcem tiez davatat(prispievat)na vianoce som jej dal asi 10 000sk ako darcek lebo otec nic nedal a nic nam nekupil radsej to prepil...,ale takto si nic nevyplnim,ja mam tiez svoje sny(na ktore treba financie...chcem ist do zahranicia,tam je to o \\\"cosi\\\"lepsie ale je !aspon cosi,poradte mi mam pocit ze toto je dost vazne problem co sa tyka aj mna,je to podly clovek podla mna,mozno je to uz dost ale premyslam nad tym ake by to bolo bez neho keby zomrel,.tyoujem ze sa mozno dozije tej 51....nas zivot by bol kludnejsi ..robi mi hambu sestram .on si neda povedat tlacit mu nieco do hlavy he zbytocne ..snazime sa o to uz par peknych rokov!inak..ked je triezvy je uplne pohode da sa snim porozpravat zasmejeme sa a nedelne prechadzky a tak ..ale teraz uz nie,ja ho mam rad..teda trocha mozno moc ja neviem ako by som reagoval keby mu zustili rakovinu alebo nieco take lebo k doktorovi nechce ist,boji sa...a priznaky uz ma!!!poradte ako dalej ? mozem nejako zasiahnut a pomoct?rad by som ale neviem ako ....:(((((((piste cokolvek ...dakujem

darika

Martin ,prepac,ale ja som ani do konca neprecitala,co si napisal.Stacilo par viet a spomenula som si na svoje detstvo.Kym moja mama nedovolila,aby sme sa ako deti na takeho cloveka pozerali,tak sa mi tu ponuka otazka,aky ma tvoja mama dovod na to,ze je stale s nim a vas na tom javisku drzi ako hlavne postavy.Nechcem zle na tvoju mamu,ale zena,ktora dovoli,aby boli deti svedkami vytrtov cloveka-alkoholika,co caka raz od vychovy?

beky98

u nas bol taky isty, teda podobny pripad. ja mam 17rokov no a tiez moj otec zacal pit a robili sme preto vseetko mozne :( ale casom to bolo len horsie tak sa nasi rozviedli. otec je na ulici ktory ked idem okolo tak ma ani nepozna no a ja s maminov sme sa odstahovali... je to strasna bolest:( ale zivot ide dalej... a to vsetko koli ALKOHOLU ktory mi znicil rodinu!!

rada

Prehovarat a rozvod nie je to najlepsie riesenie... Ja mam otca alkoholika, neda si povedat, ked ma ist k lekarovi tak uz pomaly odpadava, lebo sa lekarov boji. No stala sa mu nehoda v praci a odvtedy ja uz doma, chodi po vysetreniach a nemam pocit, ze by prestal. Ma 53 rokov a prehovarat na protialkoholicke liecenie? Nema to vyznam, to je uz taka choroba, ze ked sam nechce... Mama by sa mozno s nim uz davno rozviedla, ale kam on pojde? Jednoducho neviem poradit, lebo si nevieme ani my poradit. Jednoducho s takym zijeme. Ale podla mna uz vekom to bude slabnut, ved uz teraz je slaby a nepije uz ako pil predtym, uz menej.

alzbee

Nech sa mama s nim rozvedie a chodte prec! alebo on nech ide kade lahsie, nech si zije svoj zivot a ked chce, nech sa aj prepije k smrti..ja viem, ze su to krute slova, ale prehovaranie nepomoze. On sam musi chciet prestat! moj otec pil 15rokov...temer celu vyplatu vzdy prepil a jeho domovom bola krcma. Mama nas sama vychovala troch...bala sa spravit ten krok a rozviest sa s nim. Iba trpela a my ako deti tiez. Na jednej strane som ho nenavidela, na druhej lutovala a prosila, nech prestane... Z detstva nemam temer ziadnu peknu spomienku..pamatam si iba tie nekonecne hadky, mamine smutne oci a to, ako sa ja trasiem v posteli od strachu, ze kedy a v akom stave pride otec domov a ci sa budu s mamou hadat. A teraz je to uz 8 rokov, co nepije...a neprestal preto, ze sme ho my prosili. Ale preto, ze on chcel! pretoze on sa ma dost rad:)) a ked chlastal, tak zacinal mat samovrazedne myslienky. A to ho vydesilo-bal sa, ze si ublizi...tak zacal chodit na sedenia anonymnych alkoholikov, pisal si dennik a kazdy den sa budi s myslienkou, ze dnes nebudem pit! dufam, ze mu to uz vydrzi navzdy, lebo asi by som sa zblaznila, keby zacal zase. Staci, ze brat ide v jeho slapajach :(( samozrejme, ze porobil kopec inych hluposti, ako prestal pit, ale to by bol uz dalsi pribeh :-) vela sil vam prajem a verim, ze tvojho otca coskoro osvieti a sekne s tym.

Taxim

Musite ho prehovorit a musi chciet ist na protialkoholicke liecenie, mozna by stacila psychiatria ambulantne. Bude len horsie a tak musite nieco urobit. Treba ho presvedcit je to choroba a silna zavistlost od alkoholu. On potrebuje pomoc, ale alkoholici si to nepripustia.Je to velmi tazke presvedcit alkoholika, ze bude len horsie. Zavistlost sa bude stupnovat.Ked teraz prepije celu vyplatu neskor vam este narobi dlhy. Jedine riesenie je liecba.