strojček-ano či nie?

Príspevok v téme: strojček-ano či nie?
zuzicka_15

dobrý deň..mam 16 rokov a chcela by som sa opytať, že či by som podľa vás si mala dať fixny strojček,ked mi zubarka povedala že nočny mi to nenapravy...ale že až take krive zuby nemam...no neviem že či si mam dať..som veľa čitala o tom že niekomu sa uplne zmenil profil tvare a podobne...bojim sa si ho dat..:(...co myslite mala by som si ho dat a risknut to že to bude v pohode? a ako dlho ste nosili vy strojček?...pište proosim ..:)

beika

4k1n0m: ahoj, nie osmičky mi vôbec neriešili... pred nasadením strojčeka som mala dve na horných zúbkoch a jedna mi začala rásť na spodných... jednu mi vytrhol ujo zubár ešte pred nasadením strojčeka, lebo bola kazová... druhú mi nechal... keď mi nasadzovali spodný strojček tak sme zvažovali či tú tretiu nechať alebo nie... keďže ortodentovi nevadila tak sme ju nechali.. ale nakoniec už vlastne keď som mala strojček išla von... hrozne pri prerezávaní bolela... síce sa to nerobí, ale nemohla som trpieť a aj s rizikom, že sa niečo pokazí som to podstúpila.. pred tým ked som nosila strojček mi chceli trhať zúbky, čo som odmietla a vlastne preto som mala ten nočný... teraz mi nechceli trhať nič... tam kde chodím trhajú, len keď je to nevyhnutné... dokonca sa mi vytvorila aj jedna veľká medzierka na vrchných zúbkoch a aj na spodných mám, no len maličké... to by Ti skôr mal povedať ortodent, že či treba trhať alebo nie... keď dajú strojček dole tak dávajú takú plastovú platničku na horné zúbky, ktorá sa nosí ešte dva roky.. zo začiatku myslím stále a potom len na noc.. a na spodné sa lepí zo zadu taký drôtik... no viac budem vedieť, keď mi to dajú dole, čo už bude za chvíľu.. doteraz som za to zaplatila dosť veľa... ale to kvôli tomu, že chodím k súkromnému.. skús ísť na konzultáciu k ortodentovi a ten Ti povie, či treba čakať na vyrastenie osmičiek, ale osobne si myslím, že nie... pretože vôbec Ti nemusia narásť...

Lenuš

Tak čo sa týka toho strojčeka určite neváhaj,čím skôr tým lepšie,ver mi...ja mám strojček už dva roky,chodím každý mesiac na kontroly,nosím gumičky...zo začiatku to síce bolí a bdeš si mysleiť že si nezvykneš,ale zvykneš si ja ani neviem že ho mám xD Len som sa vás chcela spýtať,kamarátke ked dali dole strojček tak jej dali niečo na zuby a ona tak divno rozprávala akoyb šušlala xD tak bojím sa či aj mne neičo také nedá,na poslednej kontrole hovorila že mi bude niečo distálne robiť,neviem čo ale...

4k1n0m

beika> riesili ti nejak osmicky? ja mam 24 a rozmyslam nad fixnym strojcekom, zubarka (nie ta strojcekova :)) ale spominala cosi ze najprv by mi asi mali vybrat osmicky aby bolo viac miesta a aby sa to potom neposuvalo velmi, ja ich este nemam ani prerezane, tak neviem ci cakat, alebo co... kolko zhruba si za to doteraz zaplatila? nocny strojcek ktory davaju po tom ako daju dole fixny vyzera ako? ked som bola mladsia (skoda ze pani doktorka si povedala ze sa neoplati ho opravovat ked sa mi zlomil, mohla som mat pekne zubky uz teraz :( ), nosila som na noc take velke plastove cudo, ktore dosadalo na cele podnebie a dookola to malo drotik.. a v strede taku skrutku na dotahovanie.. to iste sa dava aj po fixnom?

jajkafr

ahoj ja som nosila fixný strojček necelé 2 roky tuším rok a pol alebo tak nejak. Zuby sa mi krásne vyrovnali a potom mi dal zubár takú umelú platničku, aby sa mi nevrátili späť. Nosila som ju asi rok v noci a zuby sa mi nevrátili stále sú rovné. A čo sa týka zničenia zubnej skloviny u mňa k tomu nedošlo. Niekto vraví, že sa po strojčeku začne tvoriť viac kazov ja žiadne nové kazy nemám. Ale každý je iný. Máš 16 takže poisťovňa ti veľkú čiastku preplatí. Ak chceš strojček daj si ho teraz lebo keď budeš mať 18 tak ho budeš cvakať celý. Ja neľutujem, že som si dala strojček a keď mi ho dal zubár dole chýbal mi :D

beika

Mám 25 rokov strojček už rok a pol.. na horných aj spodných zúbkoch, no a o pol roka mi ho majú dať dole.. Ja som mala krivú dvojku a ostatné zúbky sa mi zdali byť v pohode.. no dvojku mi zasunuli a ukázalo sa, že mám hlboký zhryz.. teraz mám už najhoršie za sebou, zúbky rovné a len sa rieši ten zhryz.. keď som bola mladšia tak som nosila asi rok nočný strojček.. no nosila ako nosila =) tým, že sa vyberal tak som si ho sem-tam nedala.. tým, že som si ho sama priťahovala, som ho nepriťahovala tak dôsledne, lebo to bolelo.. fixný si nevyberiem, musím len vydržať... neľutujem ani chvíľu, že som do toho išla... usmievam sa stále a vôbec mi nevadí, že ho mám =) práveže sa bojím, že keď mi ho dajú dole, tak mi bude chýbať..

katka 1111

moja dcéra má 12 a už pol roka nosí fixný strojček a má ho na 2 roky. Jej to nevadí vôbec a čo sa týka profilu tváre vôbec sa nezmenil :) Naopak so strojčekom je ešte viac zaujímavá a pokiaľ viem tak medzi tínedžermi je to teraz in :)))

n,,,

aj ja mám jeden zub krivý očny.. na pravo.. a chcela by som kôli tomu strojček... neviete koľko prepláca poisťovňa keď mám 17:? dik a čo stojí ?

zuzicka_15

lenže ja nvm či ho chcem...ja s anikdy neveim rozhodnuť..totiž som vahy a ja stale budem vahať.:D:...taže neviem vobec..omg 3 roky???:....nesranduj...

zuzic

nos ho ked TY budes chciet! urcite nerob take ze ho budes nosit napr, tri roky a cele tri roky budes mat z neho depky. ty vies najlepsie ako sa citis a ci ho chces. nedavaj sa ovplyvnovat

zuzicka_15

nwm ale bojim sa dat si strojcek....lebo vela citam o tom ako sa niekomu zmenil profil tvare uplne a tak no..:(....aa to BY STAšILO Keby som to nosila len rok či ako ??:)