strojček-ano či nie?

Príspevok v téme: strojček-ano či nie?
zuzicka_15

dobrý deň..mam 16 rokov a chcela by som sa opytať, že či by som podľa vás si mala dať fixny strojček,ked mi zubarka povedala že nočny mi to nenapravy...ale že až take krive zuby nemam...no neviem že či si mam dať..som veľa čitala o tom že niekomu sa uplne zmenil profil tvare a podobne...bojim sa si ho dat..:(...co myslite mala by som si ho dat a risknut to že to bude v pohode? a ako dlho ste nosili vy strojček?...pište proosim ..:)

odpovedam

ziaden strojcek sa nenosi do konca zivota. Ja som mala fixny aparat cca 4 roky a nelutujem. Mam rovne zuby a ze znici sklovinu, to nie je pravda. Prave naopak, chrani ju pred kazom a zozltnutim od caju, kavy a inych jedal. Samozrejme, ak mas sklovinu slabu, musi to zvazit tvoj zubar. No s mojou sklovinou sa nestalo nic. Potom, co ti daju fixny aparat dole, budes nosit nocny, no pol roka az tristvrte. Podla mojho nazoru sa este so zubarom porozpravaj, ci je ten fixny strojcek nutny, lebo stoji dost vela. Ja som tiez nemala nejake extra krvive zuby, v podstate ich bolo mozno dokopy 4, no ako pisem, nelutujem.

zuzic

ktore su to zuby? mne chceli dat strojcek kvoli ocnym zubom, no odmietla som ho a nechala som si vytrhnut trvale vedla. teraz mam uz krasne zasunute zubky a ani nie je vidiet ze som ich niekedy mala krive..zalezi od teba, ako ich mas krive, a hlavne co si o tom myslis ty...

zuzicka_15

ked ja ani neveim že či su veľmi krive..niekto hovorí že ano niekto že nie...no tak ja neviem vobec....ale to nie je pravda že nočny by som nosila cely život....:/

swistica

tazko povedat ked nevidime ake to mas krive. Pokial je to len trochu ako vravis ja by som do toho nesla. Fixny strojcek velmi znici sklovinu, a ked ti ho zlozia aj tak budes do konca zivota nosit nocny strojcek aby sa ti to neposunulo spat (kamaratka to tak ma, ale ona mala vazny problem s celustami, takze tam to bolo opodstatnene)

ale tazko povedat ked to nevidime ...

liv99

kamaratke dali dole strojcek len nedavno. ma krasny usmev, nadhera! ma uz 29 rokov!!! nikdy nie je neskoro. v 16 urcite nevahaj! nie je nic krajsie ako pekny zdravy usmev! ale pokial mas len troska krive zubky, tak sa este porad s Dr., lebo malicke nedokonalosti robia osobnost :)