Prečo chodia ľudia do kostola?

Príspevok v téme: Prečo chodia ľudia do kostola?
ateistka

Je pre mna nevysvetlitelnou zahadou,preco tolko ludi,aj vzdelanych, sa utieka pravidelne modlit do kostola.Roky sa snazim tomuto porozumiet,preco tam chodia pocuvat stale tie iste kazne,odriekavaju donekonecna otcenas,v com im to zlepsuje kvalitu zivota. Ja nie som veriaca,ani nic proti veriacim nemam,len sa snazim ludi posadnutych vierou pochopit,no zial sa mi to nedari. Citala som aj bibliu,ci evanjelium,no nijako ma to neoslovilo. Kostoly a chramy su pre mna len kulturna pamiatka spojena s estetickym zazitkom a cirkevne sviatky vnimam ako dni volna.Poznam vela veriacich ludi,ktori sa vsak v realnom zivote prejavuju ako sebecke,mamonarske, intriganske,zakeracke,falosne bytosti ale pridu na spoved a vsetko je im odpustene.Tak k comu je potom cela viera,vie mi to niekto vysvetlit?

bingham

ved nevravim ze su nieco viac...prave naopak ludia ako kazdy iny..zo svojimi chybami, svojimi dobrymi a zlymi naladami.......

levicaaaaa

kekso: stále sú to len ľudia... neviem ti odpovedať na tvoju otázku tak ako by si chcel, pretože každý človek je individuálna osobnosť... aby si dostal uspokojivú odpoveď, musel by si sa spýtať každého jedného, ktorý nežije podľa náboženstva a chodí do kostola...

kekso

vari nechces porovnavat vieru s dopravnymi predpismi?!...
takze ked si myslis, ze ludia naschval porusuju pravidla viery, tak NACO chodia do kostola???????
ved ked schvalne porusujem dopravne predpisy, tak nechodim do autoskoly alebo na dopravny inspektorat kazdu nedelu, nebodaj kazdy den, aby som pocuval prednasky o dopravnych predpisoch, ked vedome porusujem dopravne predpisy!!!

bingham

janka ale ved vobec nemusis pozerat cez peniaze, alebo zavist

Hlavne treba pouzivat zdravy rozum !!!

Si uvedom ze su to ludia ako my...

janka_aa

bingham viem co rozpravam....mozno som naivna ale tak uz ma nebavi pozerat sa na vsetko cez peniaze, cez zavist voci inym a na kazdom hladat len to zle..

levicaaaaa

kekso: prečo sa porušujú dopravné predpisy? tiež sa vedome porušujú... je to to isté... kašli na to... nechceš tomu porozumieť...

bingham

levicaaa ty co robiiiis ved ja ti ani nestiham odpisovat ty si niaka rychlaaa... :))

kekso: to co si napisal je SVATA PRAVDA

janka_aa

kekso..myslim ze ti ludia co chodia do kostola a nespravaju sa tak tam chodia zo zvyku, z povinnosti, zo strachu co si o nich kto pomysli ked vynechaju omsu...a este sa pritom nezabudnu vyobliekat ako na bal nech kazdy vidi ze na to maju...takych ludi nemusim...
ale esteze su aj taky co tam chodia z inych, lepsich dovodov