Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo chodia ľudia do kostola?

Príspevok v téme: Prečo chodia ľudia do kostola?
ateistka

Je pre mna nevysvetlitelnou zahadou,preco tolko ludi,aj vzdelanych, sa utieka pravidelne modlit do kostola.Roky sa snazim tomuto porozumiet,preco tam chodia pocuvat stale tie iste kazne,odriekavaju donekonecna otcenas,v com im to zlepsuje kvalitu zivota. Ja nie som veriaca,ani nic proti veriacim nemam,len sa snazim ludi posadnutych vierou pochopit,no zial sa mi to nedari. Citala som aj bibliu,ci evanjelium,no nijako ma to neoslovilo. Kostoly a chramy su pre mna len kulturna pamiatka spojena s estetickym zazitkom a cirkevne sviatky vnimam ako dni volna.Poznam vela veriacich ludi,ktori sa vsak v realnom zivote prejavuju ako sebecke,mamonarske, intriganske,zakeracke,falosne bytosti ale pridu na spoved a vsetko je im odpustene.Tak k comu je potom cela viera,vie mi to niekto vysvetlit?

levicaaaaa

kekso: lebo sú to ľudia, a tiež sú omylní...
ale neboj sa, chodia tam aj ľudia, ktorí sa správajú podľa Božích prikázaní...

bingham

Levicaaaa ty si dobre salena cica :)))

Janka nevies co rozpravas - iba velmi malo ludi to robi tak ako pises ty... asi by si bola sklamana

kekso

tu nejde o platy knazov, ti ich maju relativne male (nezdanene peniaze od ludi idu do diecez, a za ne sa kupuju nehnutelnoti, atd,atd,atd... a potom o to zvadzaju boj vyssi funkcionari cirkvi)...
mne ide o to NACO ludia chodia do kostola, ked sa potom aj tak NESPRAVAJU podla toho, co poculi v kazni, a co im viera uklada...PRECO?...

ranilka

ja pochadzam z veriacej rodiny. od malicka sme vsetci chodili do kostola, aj ked sa mi nechcelo, tak som musela(nie zeby sme boli fanatici, ale na dedine je to tak) dvovod? pretoze som nicomu nerozumela! ked som sa vydavala, sobas som nemla v kostole, lebo moj manzel bol rozvedeny. do kodtola som velmi uz nechodila, ale ked som mala velmi tazke obdobie v zivote, tak som zacala chodit pravidelne, da sa povedat, ze kazdy den. nasla som tam pokoj, akusi nadej, proste nieco, co neviem velmi definovat.v tom obdobi mi to velmi pomohlo.
zacala som bravat do kostola aj moju dceru, chodila tam rada, az kym nemala nabozenstvo v skole a vyfasovala uchylneho katecheta. samozrejme s katechetom som si to vybavila a dcera uz chodi na etiku. kostol obchadza, lebo jeden dilino(katechet)jej to sakra zneprijemnil. nema ani 1.sv.prijimanie a mne to nejak ani neprekaza.
podla mna je dolezite, aby moja dcera bola dobrym clovekom a nie, ci chodi alebo nechodi do kostola. ci veri alebo neveri...

bingham

Lvicaaa za vstup sa neplati, ale ked ludia vychadzaju vacsinou platia.... :)

A ten nick nechaj tak vacsina ludi to pochopila hned... :)

janka_aa

a dalsia casto rozoberana tema...knazi a ich vyplaty..co koho do toho?? nechapem preco to rozoberat..zeby zo zavisti? chodte potom za knazov...a uvidite ze to nie je len o peniazoch...ale aj o podpore, pomoci...viete lebo ak za vami pride clovek zo svojimi problemami co chce vypocut, poradit, pomoct tak peniaze idu bokom...a pre tych co bokom nejdu tak pochybujem ze by vas ako knaza niekto mal rad...a pastoracia vo farnosti s tym ze chcete len zarobit bude utrpenim....

alzbee

Myslim, ze dobre to tu vysvetlila Odpovedam:)) ja tiez verim vo vyssie sily, ale ja tu vieru nenazyvam Bohom..skor verim v to, ze ked spravim dobro, tak sa mi dobro aj vrati-karma:)) no, ale to som chcela, ze do kostola by som nemohla ist, ked je tam prave omsa..priznam sa, ze aj v nedelu rano, ked davaju v radiu omsu, tak musim to radio vypnut...strasne mi vadi kazen a to "vyspevovanie" knaza :D ale proti kostolu ako stavbe nemam nic....kludne tam obcas zabocim, ked je otvoreny a iba sa tam tak poobzeram:)) je tam klud ako malokde:)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.