Prečo chodia ľudia do kostola?

Príspevok v téme: Prečo chodia ľudia do kostola?
ateistka

Je pre mna nevysvetlitelnou zahadou,preco tolko ludi,aj vzdelanych, sa utieka pravidelne modlit do kostola.Roky sa snazim tomuto porozumiet,preco tam chodia pocuvat stale tie iste kazne,odriekavaju donekonecna otcenas,v com im to zlepsuje kvalitu zivota. Ja nie som veriaca,ani nic proti veriacim nemam,len sa snazim ludi posadnutych vierou pochopit,no zial sa mi to nedari. Citala som aj bibliu,ci evanjelium,no nijako ma to neoslovilo. Kostoly a chramy su pre mna len kulturna pamiatka spojena s estetickym zazitkom a cirkevne sviatky vnimam ako dni volna.Poznam vela veriacich ludi,ktori sa vsak v realnom zivote prejavuju ako sebecke,mamonarske, intriganske,zakeracke,falosne bytosti ale pridu na spoved a vsetko je im odpustene.Tak k comu je potom cela viera,vie mi to niekto vysvetlit?

levicaaaaa

kňazi sú predovšetkým vzdelaní ľudia už len preto si ich vážim... na svete je oveľa viac horších darmožráčov, nevidím dôvod sa pozastavovať nad kňazmi a Cirkvou...

levicaaaaa

bingham: prepáč, ale fakt som to nevedela, ja ťa vôbec nepoznám, ani podľa nicku, nič mi to nehovorí :D

a ako sorry, ale ja som ani raz nemusela zaplatiť za vstup do kostola :D

zuzinka 20

mysli knazov...ale asi nic nevies o tom kolko malo zarabaju a kolko musia robit..to nie su len omse, pohreby, svadby,dennodenne modlitby..a podobne..vies vela z nich su aj katecheti na skolach, a nie ze na jednej oni obehevaju aj styri skoly a tam maju nieklko tried kde ucia,pripadne oraganizuju aj stretka.Plus je tam aj spravovanie fary ak su farari, a stym su riadne vybavovacky...no a je tu este toho dost..ale to ti radsej nejaky knaz moze povedat

bingham

Som chalan ty... levicaaaaaaa :))))

a tie peniaze ma cirkev, najbohatsia nezavisla organizacia ktora nikomu nepodlieha - a peniaze zaraba na hlupych ludoch... a samozrejme inych aktivitach...

janka_aa

preco kazdy pozera len na to zle?? ze mnoho ludi chodi do kostola a svoj zivot mimo kostola ziju uplne inac??
preco nikto nevidi tych ludi, aj ked je ich mozno menej ako sa snazia svojim spravanim a vystupovanim vyznavat a posuvat svoju vieru dalej??
ved jasne najlahsie je najst ten najhorsi priklad a podla toho posudzovat aj ostatnych..

levicaaaaa

bingham : nerobím si srandu, neviem či si muž alebo žena, odkiaľ to mám vedieť :) predpokladám, že sa nepoznáme...

a za nič majú peniaze? kto??

bingham

Levicaaa: dufam ze si robis srandu s tym rad/rada :)

Vies krestan/alebo veriaci ktory dodrziava vsetky zasady nabozenstva neexistuje

Samozrejme je to kazdeho osobna vec ci chodi, alebo nechodi do kostola - pre mna je to strata casu, pretoze ten clovek co tam rozprava je rovnaky ako my... ked nie este horsi...

Ale im sa nedivim - ved je to dobry biznis - za nic mat peniaze

lilusqa

no vidis tak tomu nechap a nevzrusuj sa nad tym:) ale nie ludia co veria citia taku jednoducho potrebu, zucastnovat sa na sviatostiach atd.

levicaaaaa

bingham: chodíš rád/rada do kina, alebo do divadla? ak hej, tak prečo? určite preto, lebo si tam oddýchneš, príjmeš určitým spôsobom "duševnú potravu". to isté sa deje aj v kostole. niekto zase nerád chodí do kina a môže sa mu zdať nepochopiteľné, že niekto do kina chodí :D

bingham

levicaaa je to velmi jednoduche:

to ze clovek v nieco veri - je v poriadku

to ze clovek chodi do kostola - je nepochopitelne(aspon pre mna)... :)