TEHOTNA V 18-TICH

Príspevok v téme: TEHOTNA V 18-TICH
Ewelin123

som v 6 tyždni tehotenstva,študujem na strednej prave tento rok maturujem:(tehotenstvo prišlo dost nevhod ale babo si s priatelom planujeme nechat) aj napriek tomu ze on tiez ešte študuje len 1. rok na Vs.Chcela by som sa spytat ake mame naroky na prispevky a matersku .Brat sa neplanujeme.Mame vobec narok na nejaky prspevok od štatu alebo na to budeme musiet byt len dvaja .....dakujem za odpovede

kraaska

narok na priplatok k prispevku pri narodeny dietata ma matka ak sa babatko dozilo 28 dni a ak od stvrteho mesiaca tehotenstva chodila pravidelne na poradne,vyska je okolo 678,49 eur.

Evelin123

a co s prspevkom na prvorodene dieta ? na ten narok mame ?aka je jeho vyska teraz ?velmi pekne dakujem za ozrejmenie

KUKULELE

Samozrejme, ze mas na rodicovsky prispevok, ten je kedze si nepracovala este 150 eur, keby si pred tehu pracovala dostala by si raz tolko, je novy zakon, ktorý povysil rodicovsku dovolenku na minimalnu mzdu, ale týka sa to len mamiciek, ktore pred tehotenstvom pracovali, kedze nemas odrobenych 270 dní pred nastupom na matersku, matersku nedostanes, ale dnom porodu ti stat dá rodicovsky prispevok tých 150 eru každý mesiac + pridavky na dieta cca 20 eur