jedlo pri chudnuti

Príspevok v téme: jedlo pri chudnuti
dietnicka

Zalozila som temu,kde si mozeme poradit ak vieme,co je vhodne a co nieje vhodne pri chudnuti...

ja by som sa chcela opytat mozu sa pri chudnuti jest pomazanky?

neviete,ake varene jedla niesu moc kaloricke?napr rizoto,halusky s kyslou kapustou ,sunkova pizza a co este ?skuste sa pripojit ak mate napady:-)

ja uz neviem,co si vyvarat :-(

7ivka777

no jest s rozumom znamena ze jem v podstate vsetko ale dolezite je kedy, napriklad cokoladu si tiez dam ale nie celu a zalezi aj kedy ju zjes, ked si ju das okolo obeda tak z toho urcite nepriberies....zalezi samozrejme aj na porciach...ja uz som si zvykla jest 5krat denne ale mensie porcie alebo ked proste citim ze uz niesom hladna a mam dost...no aj ked pravdu povediac mala som aj take problemy ze som nevedela kolko mam jest no aj ja som presla vela problemamy..co sa tyka cvicenia tak chodim behat asi tak 5-6krat do tyzdna ale staci aj 3krat no mna to bavi a zvykla som si ....potom chodila som aj do posilovne ale pravdu povediac nechce sa mi pozerat do steny ..no a natahujem si svaly rano a cvicim aj na brucho rano a vecer

FunnySunny

caute kocky, tak ja chudnem uz 6. tyzden, schudla som 4.kila, teraz mam 56 ale chcem mam 54( tento ciel som mala ze do leta ale som rada ze to ide tak rychlo, uvidim ako to zaskrtia vianoce :)) Mozno to neni vela ale ja som zacala aj dost sportovat, tak 3-4 krat tyzdenne do posilky na beziaci pas, stepper a orbitrek plus trosku brusacikov a tak, takze sa mi spavnila aj postava a dufam ze som nestratila moc svaloviny.
jem 5 krat za den, ranajky-chleba s maslom, sunkou, zeleninou alebo s dzemom albo so syrom, na olovrant nejake ovocie, alebo acidko ochutene, obed-maso so zeleninou, leco, zapekany karfiol, brokolica alebo proste nieco take plus zeleniny vela, potom mam olovrant, zase krajec celozrn. chleba s jogurtom alebo niecim inym no a na veceru papam tuniaka so salatom, alebo cottage-cheese alebo nieco ine ale bielkovinove!!! plus pijem 2-3 litre vody denne. myslim ze moj jedalnicek je uplne vyvazeny, uz nemavam ziadna navaly hladu a chuti na sladke, citim sa ovela lepsie a hlavne sa pacim sama sebe, pretoze aj ked som nebola vobec tucna tak som bola take proste makka, chapete :). Konecne som pochopila ze 2 tyzdnovymi dietami bez sportovania si akurat clovek ublizuje a som rada. teraz mi pridu temy 10 kg za 10 dni na smiech a zaroven do placu...

jajka001_

cooze ved ryza je to najdietnejsie jedlo. sa pozrite na sikmookych aki su chudy. plus ryby a zelenina. a ked ti niekto povie ze z ovocia priberies tak tomu never. to by si toho musela zjest na tony.

7ivka777

no nehnevajte sa ale niektore rady na stravu su fakt hrozne, ja som si presla uz v zivote vela dietami ale vylucne zakazovat si neake jedla je totalna blbost a to naozaj viem o com hovorim, ja som schudla 40 kil ale to neznamena ze som chrumala len zeleninu alebo nejedla ryzu a ostatne hluposti, kazde telo je ine a zalezi uz na vasom ako zareaguje, v casopisoch sa pise ze netreba jest vela ovocia len jeden kus denne a urcite nie vecer, no ja som jedla ovocia velmi vela a skoro kazdy vecer som si dala plnu misku a predsa som chudla takze baby necitajte tu somariny ale hlavne papajte pomaly,pravidelne a ked mate chut sem tam zhresit tak si dajte lebo potom pride taka chut ze doslova zozerete vsetko a to naozaj viem o com rozpravam....ziadne take ze vobec nejest ryzu alebo sa vyhybat muke a atd. netreba sa bat jedla len si treba vyberat s rozumom, kludne si dajte aj pizzu ked nan u mate chut ale nie vecer ale na obed a nie celu ale pol, no ak niekto mate zaujem pokecat o tom tak dajte vediet uz som si v tomto nieco odskakala a aj ja som bola z tych co chceli schudnut rychlo ale aj mne doslo ze to ma velmi kratky ucinok

suzenka

vy tu vsetci radite zemiaky take a take..celozrnn cestoviny, jest len domace pomazanky a tak dalej..

a to vsetko mate odskusane na sebe ze ked si date normalnu ryzu, zemiaky normalne aj poprazene na oleji ni olivovom alebo ine veci tak priberiete?

to je blbost!netreba sa v nicom obmedzovat len treba vedeit kedy to mozem ale mozes jest naozaj cokolvek!

ja som obedy vzdy mala rezen s ryzou, sem tam pizza, pecene so zemiakmi a tak dalej...a tak dalej

a predsa som schudla 15 kg..

je jasne ze ked toto vsetko vylucite tak ide vaha dole ale preco to vylucovat ked som to jedla aj doteraz a pravdepodobne to budem chciet jest aj po schudnuti a vaha mi pode dolu tak ci tak?

to je uz co stale rozmyslat co si mozem dat a co nie..alebo si dokonca jedlo aj vazit

nadia317

Petuska B
Mas uplne pravdu.Clovek by mal papat castejsie a mensie porcie..Najlepsie by bolo 5- 6 x denne..Kazdym sustom sa totiz o trochu zvysi metabolizmus.
A natierky papat asi tak skor domace urobene uprednostnit tvarohovu alebo tuniakovu..Tam su bielkoviny a tie su dolezite na stavbu svalov a kosti.Obmedzit sacharidy a ovocie papat len doobeda.Jablka a hrusky maju vela cukru, tak skor papat po cviceni,aby ich telo hned vyuzilo.Najlepsie su asi citrusy..Pomarance, citrony, grepy- maju aj nizky glykemicky index.Zemiaky mozes papat,ale len na obed a vzdy mensiu porciu nez maso alebo zelenina..Prilohy maju vela sacharidov.A ryzu uprednostni naturalku a celozrnne cestoviny..

:(

ja sa chcem opytat ako je to s ovocim...kolko ho asi tak denne mozem zjest...lebo ja ho v poslednu dobu jem vela...hlavne jablka, hrusky a hrozno... aj kvoli tomu, ze mam v poslednu dobu neskutocnu chut na sladke...tak si miesto roznych keksov a cokolad dam radsej ovocie..alebo mi viete poradit, ako a cim zahnat chut na sladke?