jedlo pri chudnuti

Príspevok v téme: jedlo pri chudnuti
dietnicka

Zalozila som temu,kde si mozeme poradit ak vieme,co je vhodne a co nieje vhodne pri chudnuti...

ja by som sa chcela opytat mozu sa pri chudnuti jest pomazanky?

neviete,ake varene jedla niesu moc kaloricke?napr rizoto,halusky s kyslou kapustou ,sunkova pizza a co este ?skuste sa pripojit ak mate napady:-)

ja uz neviem,co si vyvarat :-(

Petuska B

abbynko nehnevaj sa, ale tento tvoj jedálniček je otrasný. Nie len že vám začne šibať, ale zaručíte si taký jojo- efekt že až. Normálne každé 2 hodinky jedzte porciu, ktorá by mala vážiť 100-150 g. Zrýchlite si metabolizmus a nebude nasledovať žiadny jojo-efekt, samozrejme jesť normálne veci nie iba zeleninu, ovocie, ale aj mliečne výrobky, celozrnné výrobky a prečo nie zemiaky? Zemiaky sú dietnejšie a zdravšie ako biela ryža.

abbynko

no ja by som vysadila zemiaky, k masu len zeleninu, postupne prejst na obed len polystyreny a zeleninu a potom ti zacne sibat... ale schudnes a nejest od obeda, alebo od stvrtej, alebo ked chces scudnut efektivne a naavzdy len sa snaz nejest NIC medzi piatimi hlavnymi jedlami, ktore su : ranajky = nieco male mliecne a ovocie, alebo rozok s maslom a zeleninou alebo aj salamou, pomazanky mozes, ale nie moc kaloricke, to budes vediet, ktore su tucne
desiata= jeden kus ovocia, alebo strapec alebo dve hrste strukovin, orechov (olupanych), alebo rozok alebo jeden keks
obed= zemiaky a pol stehna kurata, alebo miesto zem. ryza, alebo to rizoto, proste jeden skoro plny tanier a nejaka polievka, moze byt aj sladke jedlo, obcas tucne
olovrant=jogurt/kus ovocia/zeleniny/nieco male, moze byt aj mala siska, alebo buchticka
vecera= chlieb so sunkou, syrom alebo zeleninou, jedna polka

to je proste zdrave aj primerane myslim pre dospeleho cloveka aj zvladnutelne

Petuska B

No šunková pizza je fakt najdietnejšie jedlo aké poznám a halusky určite tiež :-))

Uplne vynechať biely cukor, bielu múku, bielu ryžu. Určite nič mastné. To znamená zemiaky- variť ich v šupke a bez soli a jesť studené- nízky glykemický index, Hnedá ryža, celozrnné pečivo, kuracie mäso na prírodno, bez trojobalu na troške oleja, zeleninové vývary, surová zelenina, ovocie, biele jogurty- bez pridaného lekváriku, kefír- acidko, strukoviny- šošovica, fazuľa.., ryby- veľmi dobre zasýtia.
Možeš si variť napr. celozrnné cestoviny, do toho si nakrájaj zeleninku- papriku, paradajky, uhorku, jesť studené, pridaj k tomu biely jogurt. Môžeš pridať jedného tuniaka vo vlastnej šťaveAlebo moje obľúbené jedlo- hnedá ruža, na troške oleja opražená cibuľa plus cesnak pridaj k tomu, plus varená šošovica, fazuľa.

Pomazánky, no to je diskutabilné, skús použiť do tej pomazánky nejaký dietnejší syrokrém a maslo nahraď margarínom a vo veľmi malom množstve a ak si ich natrieš na celozrnný chlieb a pridáš kopec surovej zeleninky ublížiť by to nemalo, ale jedla by som ich iba na raňajky.