šikana a profesorka

sisa72

no ja som sa s tým stretla.. moja dcéra chodila do 2 triedy, ked ju angličtinárka bila po hlave s knihou a rozprávala, že je blbá.. nerobila to len jej aj ostatným detom.. dozvedela som sa to náhodou od kamarátky jej syn bol s mojou dcerou spolužiak.. na rodičku som povedala triednej ktorá bola zároveň aj riaditeľkou školy, že si neprajem aby mi bila p.učiteľka dieťa po hlave a trvala som na tom aby tam prišla aj učiteľka angličtiny.. aj prišla a do očí mi tvrdila že to nie je pravda.. to že to učka spravila potvrdili aj další dvaja rodičia hned pred učiteľkou na rodičku..povedala som, že nebudem vyvodzovať žiadne následky, len nech sa to viac neopakuje..a však pre moju dcéru len potom nastalo peklo..učitelka aj riaditeľka začali poťahovať malú s kabinetu do inej učebne a nútili ju, aby doma povedala že to nie je pravda že si to vymyslela.. to som sa dozvedela od družinárky, ktorá sa nato už nemohla pozerať.. ked videla ako malá uteká z riaditelne uplakaná na záchod.. ostala som veľmi nemilo prekvapená, ako si také niečo môžu vlastne dovoliť v terajšej dobe.. mám len jedno dieša a určite by som ju nenechala šikanovať od nikoho...všetko sa to odohralo mesiac pred koncom školského roka.. malú som po tomto incidente viac do školy nepustila.. lekárka mi dala ospravedlnenku a malá prestúpila na další rok do inej školy, kde má do dnešného dna 1 na vysvedčení z angličtiny a to je už šiestačka.....nakoľko sa mi nepáčil prístup triednej učiteľky( riaditeľky školy) a učky angliny napísala som stažnosť na Obecný úrad, že žiadam aby odvolali učiteľku a všetko som tam rozpísala čo sa udialo a riaditeľka musela spísať zápis o tom čo sa stalo..trvala som na odvolané učky angliny a ak ju neodvolajú, že to postúpim dalej na školstvo... učiteľku odvolali a riaditeľku do dnešného dna nezdravím, proste nemôžem...neskúr som sa dozvedela, že v škole kde robiola predtým tiež bila deti a preto odtial musela odísť..

nebojte sa niečo povedať ak Vám hocikto šikanuje dieťa, ved dieta bude trpieť a nôže mať nasledky dalej do života..

bingham

Ked ti vleti do oka pero ???? :)))) a ty co si este na ZS... :))) ved taketo curoviny sa uz na strednej nerobia :)

zuzic

bingham my sme pre zmenu 25 chalanov a styri holky:) a tiez je to brutalne a dost. hlavne ked ti vleti do oka pero alebo take nieco to si uzijes srandy:) ale on nie je truhlicek, taky truhlicek som skor ja:) on je jednoducho taky skor namakany ze mu to ide same. ja sa musim ucit a jemu to ide same od seba...ale neviem moze to byt aj tym ze neviem pekne vyslovit R, alebo neviem takych pricin je velmi vela...no nechajme to tak, ved co boli to preboli (pokial sa to zas nezacne tykat mna:)

bingham

Zuzic a to mas v triede 24 chalanov ???.... no pekne, tak chlapec ma asi problem..., ale aj tak si myslim ze to ma vo svojich rukach - a nie je to nahodou taky truhlicek co sa stale uci...

My sme boli v triede 4 chalani a 26 holiek... no to boli brutalne 4 roky...

zuzic

bingham skus mi teda vysvetlit ako to ma riesit spoluziak ktoreho sikanuje 24 chalanov...ja neviem ci by som to vedela riesit. moemntalne to vyriesil tak ze strcil hlavu do mraziaceho boxu aby mal horucku a bol doma. dobre riesenie ze? vie sa branit ibaze prechadza s vyznamenanim a to sa nenosi a proti celej triede akosi nema sańcu, nemyslis?

evusska

bingham

V prípade zlého postupu profesorky to naozaj môže byť ešte horšie... Ale riešiť to treba, pretože samo od seba to asi neprestane, ale práve naopak, bude sa to ešte viac stupňovať. Preto je dobré zasiahnuť ešte v tých začiatočných štádiách. A úplne najlepšie by bolo predchádzať takýmto situáciám.

bingham

Aleeee zuzic oni si to musia vyriesit medzi sebou.... ak sa do toho bude angazovat profesorka bude to pre toho cloveka este horsie.... videl som uz taky pripad - mal som take dievca v triede

Ale moj osobny nazor je ze taky clovek si za to moze aj sam - musi sa vediet branit a ked nie tak je jednoducho slaby a budu ho sikanovat....