Minerva - neziaduce ucinky - psych. problemy

sewie

dievcata, zeny, ak nemusite neuzivajte HAK, nehovorim o pripadoch ktore nemaju ine riesenie z nejakeho zavazneho dovodu (ktore tie hormony potrebuju kvoli nejakym zdravotnym problemom, alebo maju alergiu na kondomy atd.) ale v sucastnosti sa zistuje stale viac a viac tazkosti spojenych s uzivanim HAK a viac ochoreni ku ktorym prispieva. Moja sestra brala HAK a prispela jej k silnym depresiam. Kamaratke umocnila ziarlivost-jej ziarlivost sa stala neunosnou a sialenou. dalsie dievca ktore poznam sa dostalo do takeho stavu ze planovalo do detailov sebevrazdu. kamaratke vysadila doktorka HAK kvoli tazkostiam so srdcom...gynekologovia ju velmi radi predpisuju lebo za nu dostavaju percenta zo zisku...moja sestra vyskusala vsetky mozne znacky az jej doktorka nakoniec povedala aby sa na to radsej vykaslala!...ja som ju nikdy nebrala a ani nebudem! bombonik nakoniec-kvoli HAK som prisla o najlepsiu kamaratku-jej povaha sa zmenila natolko ze odohnala od seba vsetkych kamaratov. zmenila sa na sebecku a zatrpknutu...

ceresnicka2

ahojte ja uzivam minervu len 3.tyzden a tiez mam vyrazne zmeny nalad az sa toho desim - rychlo sa nahnevam aj na zdanlivo maly podnet a lahko niekomu vynadam, krocim - okrem ineho moje meslienkove pochody a hodnotenia druhych su tiez neadekvatne, asi poprosim o zmenu antikoncepcie mojho gynekologa

RitaMuler

joj, šak ja sa už ošalim .... som sa pýtala gynekologicky tak vravela že to ne z nej, ale že každý organizmus je iný ale s takým sa ešte nestretla...a ak si myslím, že je to preto tak nech ju neberiem, ta to mi je rada .... čo mám robiť?? :(

RitaMuler

Potrebujem poradiť, užívam minervu asi 5 mesiacov ale nikdy som sa necítila tak zle. Zo začiatku na mňa pôsobila tak,že som mala dobrú náladu, do všetkého som sa hrnula s nadšením a všetko ma bavilo. Teraz som úplne iný človek. Nerozumiem si s kamarátkami, pretože som stále veľmi nervózna... smutná a nemôžem často dobre zaspať. Trpím depresiami, stále plačem a často nemám príčinu. Rozmýšľam veľmi negatívne a nič pozitívne ma nenapadne. V škole sa mi prestalo dariť, v rodine tiež. Chcem vedieť či to môže spôsobovať minerva, či môžem mať až také nežiadúce účinky. Bojím sa, že sa raz fakt psychicky zrútim :(

Klavesnica

Ahojte! Po uzivani antikoncepcie alebo pocas nej sa mozu objavit komplikacie ohladom psychiky a to v dosledku nedostatku niektorych vitaminov, hlavne B6 - pyridoxín. Po uziti antikoncepcnej tabletky( je jedno aky druh - je to kvoli pritomnosti estrogenov, ktore nicia tento vitamin v organizme) klesne hladina o 20%. Takze ak ho neuzivate tak si ho kupite v lekarni, stoji to okolo dvoch eur. Alebo ak máte aj iné problemy nie koknretne psychicke kupte si radsej B komplex, ten silnejsi alebo slabsi ako uznate za vhodne. :)

Andreja

Dobrí den chcela by som sa vas spitat že minuliu mesiac som brala Regulon a teraz berem minervu a keby nahodov že by sa domna spravyl priatel tak mohla by som otehotniet?

:)

Inga 159 : No uzivam Minervu pol roka,zo zaciatku vsetko v pohode,myslim co sa tyka psychiky,no posledne 1-2 mesiace som si vsimla ze som nejaka smutnejsia,nic ma nerozveseli,nechce sa mi chodit von,lebo nemam naladu na spolonost,nemozem spavat,pridruzili sa silne bolesti hlavy,depresie,z nicoho nic sa rozplacem,rozculim..Tak som dobrala balenie a s dalsim ani nezacnem.Poziadam gynekologa aby mi Minervu vymenil za nieco slabsie.Predsa Minerva ma pomerne vysoku davku hormonov.Takze myslim ze to mozes mat z toho..

AdamKrt

No, z informacneho systemu Minerva som neziaduce ucinky mal a aj vela ludi co poznam :)

Nervozita, zmeny nalad, znizena produktivita, unava, hnev :)

Ale asi si myslela inu Minervu :)))))