obťiažne zaostrovanie

Príspevok v téme: obťiažne zaostrovanie
ocka

Asi týždeň pozorujem zhoršenie zraku alebo ako to nazvať. Vidím dobre do diaľky, ale napr. na PC ked som, tak to zaostrovanie je obtiažne. Mám pocit ako keby si musím oči stále pretierať. Do teraz som problémy so zrakom nemala, ani najmenšie dioptrie =( .

Posl. pol roka trávievam väčšinu času na PC, no niekde som čítala, že súč. monitory nemajú vplyv na zhoršovanie zraku, tak neviem....

Vyzerá to na okuliare?

titi...

Neviem koľko máš rokov,no radšej chod k očnému.Možno budeš potrebovať okuliare.Myslím na čítanie alebo k počítači.Zbytočne nezaťažuj oči.

joni_

mozu byt aj suche oci, ale ja by som radsej navstivila ocnu, tam ti zmeraju okuliare a preveria aj suche oci
ja som kedysi napr. mala problem na blizko, zle sa mi citalo, stale som mala unavene oci a nakoniec ocna zistila ze ja mam do blizka OK ale potrebujem dioptrie na dialku, oci boli unavene z toho, ze som zle videla na dialku ale ja som si to ani neuvedomovala

ocka

len pri PC, a sem tam trolinka sa mi zahmlie akoby aj do dialky.... nepalia ma..a clanky a knizky viem precitat viac menej normalne... moze ist o suche oci? ked ma to nuti si ich pretierat?

joni_

mas ten problem len pri PC a aj ta palia oci? mozu byt len pretazene, alebo vysusene, lebo ked sa sustredis na monitor tak menej zmurkas, na to su kvapky na zvlhcenie, ale moze ist aj o zhorsenie zraku na blizko, najlepsie je zajst ocnej, aby premerala, ci nepotrebujes okuliare