FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Preplachovanie nosa

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Preplachovanie nosa" v článkoch
 • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
  nicminenapad06.10.09 21:07

  Chcela by som sa opýtať,ako sa má preplachovať nos tou sklenenou "baničkou",aby som si vypláchla prínosové dutiny.

  dakujem

 • tr1ko03.11.10 12:31

  jala neti sa robi himalajskou kamennou solou kala namak alb uz ked ju nemate tak aspon obycajnou kamennou

 • eo11.10.09 16:29

  lenka11111

  Mozem ti poradit ja pouzivam SinuCleanse

  uz dlhe roky je to vlastne to iste.Mam s tym super vysledky.Mozes si o tom precitat maju aj video na www.sinucleanse.com, alebo www.netipot.org, ponukaju to aj na Slovensku na biozdravie.sk

 • lenka1111106.10.09 21:34

  www.mednat.org

  prelozene cez google, nemam s tym skusenosti

  Wash NOSE

  (Ubránime aj ako 'znečistenia)

  (pre lepšie dýchanie)

  Keď som sa učil svojich študentov, ako obnoviť dýchanie lepšie, prvá vec, ktorú doporučuji, je vždy používať svoj nos aj pri vdychovaní a pri výdychu. V ústach, hovorím žartom, ktorý sa používa k jedlu (iba v extrémnych prípadoch umožňuje ich využitie na dýchanie), zatiaľ čo nos je najvhodnejšie: vďaka početným chĺpky nachádzajú v nej dosahuje filtrovaný vzduch na dýchanie a čistený aj z "narušenia" HIV. Pohybovať pomalšie a kľukatý vzduchu v nosovej dierky, taktiež podporuje ich teplý a to pomáha na zabránenie porúch z "chladenie".

  Nos je preto zásadný význam pre túto radu a staral sa, aby bola stále čistá.

  Stupeň znečistenia ovzdušia, ktoré sme všetci utrpenie, teraz zasiahla aj neznesiteľnej úrovne a často, nečistôt, ktoré sa hromadia v chřípí brániť voľnému priechodu vzduchu.

  Preto v tomto článku by som chcel predstaviť staré, napriek tomu s veľmi jednoduchým cvičením s názvom Jala Neti-alebo čistenie nosných dírkách s vodou a soľou.

  V Gheranda-Samhita indický text z roku okolo sedemnástej / osemnásteho storočia, považujú spolu s Hatha-Pradipika a Šiva-Samhita jedným z hlavných textov Hatha jogy, čítame z praxe je známa ako sit-Kramm pozostávajúce nell'aspirare vody ústa a vykázať ju z nosa dostať čistenia nosných ciest a následné výhody. Táto prax najúplnejšie, poradenstvo v kurze pre študentov s viac skúseností, zatiaľ čo Jala Neti-to je použiť nástroj s lievikom, ako kanvica, bežne známy ako Lota, je vhodný pre každého. Vnútri Lota, ktoré majú ťahané vlažnej vody, stane sa dôkladne rozpustite pol lyžičky kuchynskej soli z kuchyne.

  V rozpore s tým, čo čitateľ má sklon predpokladať, je len soľ (ktorý má ale fungovať aj antiseptikum), na zamedzenie prieniku vody do nosa vedie k pálenie záhy.

  Pre správne prevedenie, nakloniť poradenstvo trupu dopredu, kým je rovnobežne s podlahou, ohnúť hlavu do strany, ústa pootvorené, aby sa zabránilo prieniku vody do krku, vložte hadičku do jednej nosovej dierky a čakať na právo spojené nádoby, voda po vyplnení kábel sinoideo, pochádza z druhej nosovej dierky. Opakujte na druhej strane a odporúča sa, najmä v zime, ako niekoľko kvapiek vody inklinuje na pobyt priamo v sinoideo kábel, fúkanie nosom priamo na konci praxe.

  Výhody, ktoré získa, okrem bežného čistenia, sú rôzne: pre príklad, prevenciu porúch nosovej dutiny, ako je nádcha, nádcha, atď Odstráňte prebytočnú sekréciu hlienu, stimuluje nervy lebky a funkcie čuchového aparátu, oči a uši, pretože sú spojené, a preto dostávajú dávky.

  Od Amadio Bianchi

  Komentár: Ak budete robiť s vašou moču, bude mať ešte 'výhod!

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.


  Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóraInzercia

Ayurvéda v Indii

Ayurvéda v Indii

Vyzerať dobre a zdravo je prianím takmer každého z nás. Ayurvéda používa liečebné procedúry, ktoré prinášajúci fyzickú, psychickú a duševnú harmóniu.

Máte vysoký cholesterol?

Máte vysoký cholesterol?

Ako účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi prirodzenými metódami? Akcia !!! Ku každému baleniu prípravku ARD Cholesterol 48 tbl dostanete + 1 balenie navyše v hodnote 29,38 EUR zadarmo!

^ Späť na vrch