Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Preco mam zlcove kamene, ved som zdrava

Príspevok v téme: Preco mam zlcove kamene, ved som zdrava
Barbienkaaa

Ahojte mam 22, ani lekari nevedia preco sa mi spravili, stle mi vravia dokolecka predpoklady... ale ja som chuda, mlada, jem zdravo, vobec nie vela mastneho, nepijem, nefajcim, aj ked som skusala, nemam cukrovku, a v rodine nemal nikto zlcnikove kamene...

Z nicho nic som zacala mat hnacky, prestalo mi chutit, tak ze som aj dva dni nejedla tak po tyzdny som sla na sono a zistli, ze mam 3 vacsie ako centimeter a vela piesku... Som nestastna, pretoze mi to pride nespravodlive... niekto pije na ranajky vypek a ja...

kamienok

klara221
ahoj, no, absolvovala som ju tak, ako je pisane na tej stranke, okrem toho, ze som si nerobila klystir pred tym. ono to ani nie je potrebne, lebo cele je to zalozene na tom, ze glauberova sol vypudi z criev vsetko (takze aj dobre precisti creva ta kura), potom olej + stava ,,vytiahnu,, kamene zo zlcnika do criev a potom zase glauberova sol vypudi kamene z criev von. s lekarom som to nekonzultovala ani predtym, ani potom. niektori povazuju tuto kuru za nebezpecnu, ze vraj by mohol nejaky kamen zostat v zlcovode a sposobit problem. nepoznam nikoho, komu by sa tak pri kure stalo.
a ci mam pokoj - hej, mam. akurat som bola prekvapena, ze kolko toho vo mne bolo! a aj take velke kusy!! a to som si namyslala, ze po prvej kure nebudem mat ziadne kamene. takze, treba to viackrat. vyrastala som na vyprazanych mäsach a velmi mastnej strave, takze od detstva sa mi utvarali kamene a myslim, ze zlcnik nimi bol prosto napratany a bola by len otazka casu, kedy by som sla na operaciu...
a ku kure este dodam, ze po nej je dobre dat si mozno psyllium na precistenie creva a nejake probiotika, aby sa zregenerovala crevna flora.

klara221

kamienok,podel sa s nami konkretne ako si absolvovala tu kuru? a mas uz pokoj s kamenmi?čo na to povedal doktor?ja mam tiez zlčnikové kamene,dodrziavam dietu,ale vraj s kamenmi sa neda zit,mala som uz 2x zlčníkový zachvat....

Barbienkaaa

Ahojte, dakujem za prispevky, ja som uz par mesiacov po operacii a robili mi aj testy na celiakiu, lebo problem s travenim mam stale, zajtra pozajtra uz by mali byt vysledky... Je toto mozne =D Este k tomu ma caka kolonoskopia, lebo mam krvacie v hrubom creve

AJ ja-- dakujem za podporu =))

julllinka

Mozes sa stravovat zdravo, ale staci ak castejsie kombinujes slane a sladke... striedanie tychto pH je pre tvorbu kamenov ako stvorene

AJ ja ------

ahoj Barbienka, mas presne ten isty problem ako ja prd par rokmi. Najest sa a hned o par minut letiet na zachod koli hnacke. Zistli mi zlcnikove kamene, potom nasledovala operacia,zvladla som to celkom fajn, stale som sa totiz upokojovala tym, ze to predsa zvladnem kolko inych ludi to tiez zvladlo.
Po operacii si ma nechali par dni a pustili ma domkov. Dodrziavala som dietu zlcnikovu takmer pol roka pre istotu som si vsetko do jedalnicka zavadzala opatrne, co sa mi aj podarilo. Bolo vsetko ok az na tie hnacky, som uz takmer dva roky po operacii ale hnaky po jedle mam stale. tak som bola na gastre, vraj zaludok, zlcnik je ok. tak mi idu kuknut este aj crievko....potvrdili mi aj nejake hodnoty na celiakiu ael este si to musia overit....tak uvidim ako mi to dopadne
Tak sa neboj operaciu zvladnes len sa nestresuj, lebo stres k tomu urcite riadne prospieva, drzim palce
inak sestra mala tiez take problemy ..bola na operacii a viac ju nic netrapi,,,,takze tolko, pisala som ti preto aby si videla ze je vela ludi a kazdy reaguje inak, aj ked sa zda ze sa jedna u vsetkych iba o jednu chodobu....zlcnikove kamene....tak este raz drz sa a jedz aj ked nasilu, lepsie je jest daco aj ked to potom ide hnackou von, telo si vzdy stihne aspon nieco zobrat, ale ak nebudes jest nic skodis si s tym iba sama sebe

kamienok

dobra kura tu:
http:// www . magazinluna . sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=19

len som dala do nazvu stranky medzery, kedze tu obvykle ,,zlikviduju,, odkazy na stranky.
kuru treba konzultovat s lekarom. ja som vsak (trubka) nekonzultovala. tuto kuru som si robila 3x a vyslo zo mna mozno okolo 200 kamienkov!! a to rozne velkosti - od milimetrovych az po 3x3,5 cm ,,ulovok,,!! Neboli to tvrde kamienky, ale (asi?) cholesterolove - tmavozelene makke ako tuha vazelina, dali sa roztlacit medzi prstami... este mozno poznamocka na zaver - treba fakt dodrzat cely postup na chlp presne...

Barbienkaaa

Dakujem, za rada, aj ja som sa pytala, ci nie je sanca ich rozpustit, ale ze tri su uz celkom velke, teda jeden z nich urcite tym padom, ze mam vela piesku este okolo, tak je otazka casu kedy dostanem koliku, ale nejaky zapal...
Ja by som mozno aj pockala s tou operacioou, ved viem, ze niektori ludia to maju a ani o tom nevedia... Len moj problem je, ze mne nechuti, aj mi to lekar vysvetloval, ze ta zlc robi sarapatu... v podstate do seba dostanem len polievku na silu... mozno tomu dopomohol teraz aj stres, ale kym som nevedela co mi je, tak ten tyzden a pol som tiez nejedla moc s chutou... to len aby bolo jasne, ze to nemam len zo stresu.

Neviete, ako dlho po operacii budem akotak fit? lekar vravel, ze iekedy to trva aj mesiac kym sa to zahoji... to ma ale len dufam, strasil s najhorsim scenarom...

Peto T

Barbienkaa: Možno máš nedostatok vitamínu C. Ten je nevyhnutný k premene cholesterolu na žlčové kyseliny. Skús užívať aspoň 1000mg denne, rozdelené do viacerých dávok, a celý deň veľa piť.

Takéto dávky by dlhodobo neboli vhodné, keby si mala problémy s metabolizmom železa a medi.

Ak máš v poriadku obličky a G6PD, tak by si mohla skúsiť postupne opatrne zvyšovať dávky aj na 3-4g denne. Keď sa obnoví normálna tvorba žlčových kyselín, možno sa kamene postupne rozpustia.

Barbienkaaa

joni dakujem za podporu vazne, myslim, ze to mas asi tazsie ako ja a preto si to od teba vazim viac....

Je pravda, ze pijem kazdy den mineralky ale aj vela cajov, a aj "Lucka" skodi??

Teraz to je aj tak asi uz jedno, jedlo do seba uz nedostanem a aj ked, za hodinku dve mam hnacku a je to vonku... A nasilu je tazko jest. Dufam,ze budem mat co najskor termin na operaciu lebo takto to dlho nevydrzim asi...

Kameme nie je az taka tragedia, ja viem,aj ze, ze tu asi vyzeram ako nejaka citlivka... ale tie vcerajsie vysledky uff... pred rokom som sa starala o deduska, co mal KRK a pravdu povediac, nie je mi vsetko jedno =((

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Preco mam zlcove kamene, ved som zdrava - Fórum - ZDRAVIE.sk