Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sociofóbia - Strach z ľudí

Príspevok v téme: Sociofóbia - Strach z ľudí
INtrovert

Ťahá sa to so mnou už 3. rok a dosť ma to ničí. Za 3 roky som nikde výnimočne nebol kamarátov moc nemám a tých čo mám tak sa s nimi často nestretávam. V škole je to tiež hrozné, keď je prestávka z ostatnými sa nerozprávam lebo nevieme nájsť ani spoločnú reč.
Chcel som ísť aj psychológovi ale ,,mama povedala,, že ma tam nepustí lebo sa to zapíše do papierov a bude sa to so mnou ťahať celý život čomu ja neverím. Ísť psychológovi nie je žiadna hamba! Veď tam idem na to aby som si vyriešil problém a nie aby som za to dostal ešte vynadané, že si vymýšlam a nič mi nie je a tak podobne. To kričanie mi moc nepomáha.

anomym66

pan d. Myslím že máš pravdu,tiež by som sa najradšej odstahoval z hnusneho sidliska a isiel na dedinu,kde by bol klud

pan d.

Tych psychickych chorob je ako hub po dazdi, pomaly kazdy druhy ma nieco. Je to nepochopitelne. Podla mna to suvisi so zivotnym dnesnym stylom, len lezat a pozerat telku, kto by z toho nedostal depresie, este stastie, ze ja byvam na vidieku, aspon na mna z inych balkonov nikto necumi.

pan d.

Ked pojdes ku psychologovi, tak sa to s tebou nikde nebude tahat, akurat, ze ty potrebujes lieky od psychiatra. Nejakeho vyhladaj, kasli na nazory mami, ide o tvoje zdravie. Keby som mamu pocuvol, tak by som do nemocnice nesiel a teraz by som lezal v depresii.

anonym66

Takže ja mam tiez SF, a som začal pred 2 dnami brať lexaurin+antidepresiva,poviem že lexaurin zabral rychlo a pocitujem zlepšenie.Takych 50-60% soc fobie sa ako odstranilo(zatial).Začal som viac komunikovať z ludmi a nebojim sa pozerať už aj ja na druhych ludi a citim sa celkovo smelšie a lepšie

milli11

Ja som tiez od detstva ticha, hanbliva a utiahnuta. Ale. Neviem, ci je to nejaky 6. zmysel, ale pri niektorych ludoch som absolutne ticho, hoci chcem nieco povedat povedat, akosi to nejde, mozno odpoviem jednoslovnu odpoved, ked sa ma nieco opytaju alebo mi nieco hovoria. A skoro vzdy pri tychto ludoch zistim, ze su hrozne falosni a zakerni. S ostatnymi ludmi v pohode pokecam.

-.-

Aj ja mám sociofobia a prrechádza ma to! Ja som mal nohu v sadre tri mesiace ! A všetci sa na mňa kukali! Ale už to po 5 tyždnoch od dania dole sadry prechádza...

bella12

potreba liekov pri sociálnej fóbii závisí od jej závažnosti. Ľahšie formy sa dajú zvládnuť len psychoterapiou bez liekov. Odporúčala by som najprv návštevu psychológa, ktorý by podľa posúdenia stavu mohol odporúčať aj návštevu psychiatra. Samotné lieky sociálnu fóbiu nevyliečia, dôležitá je psychoterapia, ktorú môžu lieky dopĺňať a podporiť.

anonym66

Tiež tým trpím,je to socialna fobia.Už roky som sa ničil a žil v strachu a skrýval to,snažil som sa správať normálne a myslel som si že je len to moja povaha a hamblivosť,vdaka čomu som o vela prišiel,o kamaratov,kamaratky lebo som odmietal chodiť von,nedvíhal telefony a pod,a potom sa to somnou už len zhoršovalo.Nedávno som však zrobil prvý krok,zavolal psychiatrovi a objednal sa.Buduci týžden tam idem tak uvidim čo sa bude diať.Co sa týka tvojej mamy tak ja ti poradím niečo,urob to isté čo ja,objednaj sa k psychiatrovi a nepovedz mame nič.Ved si už dospelý.Nie psycholog ale psychiater,lebo na tuto poruchu treba lieky,inak sa toho nezbavíš

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sociofóbia - Strach z ľudí - Fórum - ZDRAVIE.sk