Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Uprava fotiek

:)

ahojte ja som si stiahla ten gimp a ked si chcem dat prec cervene oci tak dam to red eye..... ale mne potom nielen ze oci upravi ale vsetky cervene veci napr cerveny lak na nechty tricko atd. zafarbi tak cudno na cierno .... ak by mi niekto vedel poradit tak dakujem :)

babenka1

ja používam Gimp, ten je zadarmo a je podobný ako Photoshop, na jednoduchú úpravu stačí. Photoshop je skôr pre tých, čo už sa tomu venujú pracovne.

ranada: to s tým pozadím, ti viem opísať v Gimpe. Otvoríš si obrázok. Povedze, že je na ňom postava a ty chceš, aby pozadie bolo zahmlené. takže:
1. V ponuke Gimpu, tam kde sú tie ikonky, hneď v prvom riadku je taká slučka. Na to klikneš a začneš obkresľovať postavu. Nezastavuj sa, musíš to urobiť ako jedným ťahom, končíš v bode, v ktorom si začala.
2. TEraz by si mala mať postavu obkreslenú takou pohyblivou líniou. Nad obrázkom máš panel ponúk - klikneš na Výber, a potom dáš invertovať. a tým si si vyznačila pozadie postavy.
3. Z tej ikonkovej ponuky klikneš na kvapku. je v poslednom riadku. Nastavíš si krytie 100%, vyberieš najväčšiu veľkosť štetca, nastavíš Scale 100%. mala by si tam mať už nastavené rozostrenie, ak nie, tak tam bodku do toho krúžku. Pod tým je frekvencia - čím je väčšia, tým väčšmi sa ti to rozostrí.
4. teraz sa presuň nad obrázok a prejdi nad ním, ak si všetko urobila správne, rozostrenie budeš nanášať pomocou takého veľkého kruhu. a to je všetko.

n...

ja ke´d som si stahovala.. tak tam bolo viacero na výber a nevedela som ktorý a keď som začala inštalovať chcelo to nejaké seriové čislo... tak a bola som doma:D nič som nenainštalovala lebo som to čislo nemala ...

ranada

Ja mam photoshop, aj s nim robim male upravy, ako su jasnost, kontrast, ci farebnost, no tuto vec neviem urobit. Vyznacim si ktoru cast chcem mat zahmlenu, pouzijem ten nastroj BLUR a nic sa s tym nedeje. Nuz, nie som vobec technicky typ.. Neviete presny postup ako spravit tuto vec krok za krokom? Bola by som velmi vdacna..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Uprava fotiek - Fórum - ZDRAVIE.sk