nerozumiem tomu

Príspevok v téme: nerozumiem tomu
Lolinka89

čawte kočky, objavila som túto super stránku, kde si ludia radia a pomáhajú si. Tak som sa rozhodla, že sa teda aj ja niečo spýtam. Som v 21. týždni tehotenstva. Ked si to pozerám na internete tak tam píšu, že som v 6. tom lunárnom mesiaci. Čo to znamená, že v lunárnom? Pretože, tehotenstvo trvá 9 mesiacov ale 10 lunárnych. A tomu dosť nerozumiem. Neviem teda v ktorom mesiaci vlastne som :-)) a ešte jedna otázka. Baby, všetci mi hovoria, že nevyzerám ako tehotná, že iné baby v 21. týždni majú už obrovské bruško, a ja nič :-( som z toho aj dosť sklamaná, lebo by som chcela hrdo ukazovať moje bruško :-) tak by som sa chcela spýtať, či je to normálne a kedy vám začalo tak poriadne rásť :-) Ďakujem

Lolinka89

xixia aj ja ti gratulujem :-) sme natom skoro rovnako, len ja o pár týzdnov viac :-) Aj mne sa zdá že mám také malé bruško, no baby, čo boli tehotné hovorili že v 6.mesiaci mali už velké. Ale ved hlavné je že sme zdraví :-) a vám želám to isté.... môžem sa spýtať, že kolko máš rokov a či je to tvoje prvé tehotenstvo?? lebo moje hej, a chcela by som sa občas s niekym porozprávať,kto je tiež tehotný :-)
ollia, no aj to som počula, že až tak v 2. týždni zvykne vyskočiť burško, tak som zvedavá či to bude platiť aj u mna :-) dakujem dievčatá za rady :-))

ollia

Tehotenstvo trva optimalne 10 lunarnych a 9 kalendarnych mesiacov. Jeden lun. mes. ma 28 dni, jeden kalend. ma 30 alebo 31 dni, preto sa vzdy uvadzaju tyzdne, aby tomu vsetci rozumeli :)
Mne vyskocilo brusko az po 21-22 tyzdni, dovtedy bolo take malinke a na konci tehotenstva som ho mala nenormalne velke vzhladom na moju stihlost:) Kazdy to mame inac, tak si nelam nad tym hlavu, ved chodis pravidelne do poradne kde monituruju teba aj babatko. Vela stastia :)

xixia

Lolinka...v prvom rade Gratulujem :o))
ja som v 18 tt a trošku už bruško mám..No ked chceš vedieť v ktorom si mesiaci tak si jednoducho vypočítaj podľa týždňov, mesiac má 4 týždňe takže si v 6 mesiaci...ten lunárny to ja si nevšímam..to je maličkosť..a že ti ešte bruško nevidno..to nevadí..každé tehotenstvo je iné...a u každej ženy individuálne...U niektorej si ani týždeň pred pôrodom nevšimneš že je tehotná...v porvom rade je aby ste boli zdravučkí...a dávajte si na seba pozor...pa pa