Bolest v kolenach..

yurij

Ahoj mám 15 a potreboval by som pomôcť mam otrasnu bolesť v kolenách teraz už aj pri chodení po schodoch boli ma to asi tam na vrchu jablčka .... dosť hrávam basket a taktiež som cvičil nohy neviem možno som to preťažil ale prestal som ... neviete niečo poradiť ?
.. bol som aj pri ortopédoch ale boli ma to stále

SandraRK

Ahojte. Ja mám 16 rokov a korčulujem siedmy rok. Bola som na ortopédií miliónkrát, myslíte, že pomohlo ?! Nič! Doktorov milión a každí povie niečo iné. Spravidla už mám zmenšenú chrupavku, nedostatok tekutiny v kolene, predpoklad na meniskus a mnoho iných vecí... Jedla som milión liekov, potierala som si kolená rôznymi mastičkami .. dokonca som prestala aj korčulovať.. pomohlo ?! zase nič .. V kom je chyba ? .. no jasné že v našom ZDRAVOTNÍCTVE.. tá starostlivosť ...no niečo hrozné.. ale odporúčam, ak tie kolená naozaj bolia, zájsť na centrálny príjem, tam urobia poriadne výsledky.. a uvidíte na čom ste a ako to bude .. ďalšie .. NEODPORÚČAM operácie .. bude Vám ešte horšie a oveľa lebo je to narušené.. Jedna vec na koniec , žiadne cukríky a želatíny nepomáhajú.. skúste skôr kalcium v šumivých tabletách :) Musíme to všetci s tými kolenami vydržať :) Držím vám palce :)

Dteve

Zdravím Vás, som 13 ročný chalan a padol som s kolenom na betón asi pred pol rokom, a od vtedy mam kúsok pod kolenom taký kopček ktorý ma bolí len keď dlhšie behám a potom si sadnem alebo sa oň buchnem. U mňa je to často kedže sa venujem futbalu. Presne toto majú aj moji 2 kamaráti a obi dvaja boli stým u iného doktora. Jednému povedal že tam má zápal a druhému zas že sa mu odtrhlo kúsok kolena z presilenia, tak neviem čo mám robiť. Asi 3 dni si to natieram konskou masťou chladivou. Vedel by mi niekto pomôcť čo mám s kolenom a čo mám nato použivať?

StanleyH

AHOJ 14 rocny-rocna, ano je t rastom a da sa to zmiernit. uzasny produkt je FLX na gelovej technologii a ucinok je okamzity po par dnoch. jediny obsahuje vsetky 4 zlozky pre klbovu vyzivu

Ivka 1

Pri vysýchaní chrupaviek je veľmi dobré užívať kyselinu hyalurónovú.
Kyselina hyalurónová lubrikuje a odľahčuje naše kĺby a svaly.
Stárnutím náš organizmus produkuje kyseliny hyalurónovej menej
a menej a tak naše kĺby strácajú svoju prirodzenú lubrikačnú vlastnosť.
Na chrupavku samotnú sú účinné prípravky
s obsahom: Glukozamínu (síran glukozamínu), Chondroitínu (síran chondroitínu), MSM (metylsulfonylmetán, organická síra), vitamín C.
Glukozamín – pomáha pri tvorbe a udržaní kĺbovej chrupavky, obnovuje poškodené kĺby, šľachy, chrupavky a mäkké väzivo. Udržiava tekutinu v chrupavke, je stavebným kameňom kĺbového maziva a stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k produkcii kolagénu a proteoglykanu. Pri perorálnom podaní sa ľahko vstrebáva a asi do 4 hodín sa dostáva na miesto svojho pôsobenia. Má protizápalový účinok a ochranný vplyv na chrupavku.
Chondroitín – stará sa o výživu chrupavky, ktorá nie je priamo vyživovaná cievnym systémom. Je to priama zložka chrupavky. Tiež zabraňuje aktivite enzýmov (elastázu, kolagenázu) , ktoré urýchľujú degradáciu chrupavky. Má protizápalové a bolesť tlmiace účinky, spomaľuje poškodzovanie chrupavky a povzbudzuje jej rast, zlepšuje pohyblivosť kĺbu a výrazne obmedzuje potrebu užívania nesteroidných antireumatík. Chondroitín by sa mohol používať aj proti ateroskleróze, pretože znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje tvorbu aterosklerotických plakov, znižuje zápal ako zložku aterosklerózy.
MSM = Metyl-Sulfonyl-Metan - je to druh organickej síry, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudí i zvierat. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je jej schopnosť tíšiť bolesť spojenú so zápalom, teda aj artritídu. Síra pomáha, aby sa potrebné látky dostali do chrupavky. Spolu s vitamínom C je rozhodujúca pri tvorbe kolagénu a udržiavaní zdravej chrupavky. MSM zabraňuje prejavom alergie z potravín a zmierňuje prejavy šedého zákalu. Možno ho použiť aj pri liečbe akné, popálenín, dny a hojení rán, spevňuje vlasy a nechty.

Shine

Ak mate niekto bolesti v klboch, ci uz koleno, alebo rameno, alebo aj chrbtice, odporucam naplaste Flektor EP, ale este lepsi je granulat Flektor. Do niekolko minut zacne ucinkovat, a je to 100 percentne. Mame to odskusane. Ale samozrejme ak mate nejaky vaznejsi problem, treba s tym ist k lekarovi, toto len tlmi bolest.