Podlepenie zubov

Príspevok v téme: Podlepenie zubov
silvinka

poradte mi prosim, co je to podlepenie zubov...o tyzden mi daju dolu fixny strojcek, zubar povedal, ze na horne zuby mi vyrobia nocny strojcek a spodne mi podlepia.Ako sa take podlepene zuby cistia?Da sa pouzivat zubna nit?Dva roky som si nemohla zuby normalne cistit, tak aby som vedela, ci to odlepenie nemam odmietnut. Dakujem za rady.

ali

silvinka dakujem ze si ma sem "pozvala". dozvedela som sa o tom pasiku. ale asi nevies, co bude ta folia? povedal, ze tu mi da na vrchne zuby. bojim sa, ze co to bude. bola som taka sklamana, ze mi ho nedal dole uz dnes, ze som sa ho ani poriadne nespytala, ze co a ako... asi to bude prekvapenie... :-)

dada

ahojte..ja mam zuby podlepene od augusta..v 25 rokoch som sa rozhodla ze si vyrovnam chrup, tak som nosila asi 6 mesiacov poctivo nocny strojcek a potom mi zuby podlepili..hornu aj spodnu celust..je to naozaj iba tenky drotik, zaliaty v priesvitnej hmote, ktora ho drzi na zube..nite pouzivat nemozno..ja som ich ale nikdy ani nepouzivala..doktor mi povedal, ze podlepenie sa robi na rok az dva, ale ze niektori ludia to maju aj dozivotne..

silvinka

dakujem za tvoju odpoved angelique,urcite je to ten drotik...to som nestastna, lebo vies -ten pocit, ked zubnu nit nemozes nepouzivat 2 roky,zuby sa rychlejsie kazia...ziadne drobne keficky zubnu nit nenahradia a zubnou nitou je umyvanie rychle, kdezto s drobnymi kefkami sa trafit na spravne miesto - nic moc, navyse sa rychlo lamu, skusim zubara prehovorit, ci nemozem mat aj na spodne zuby vkladaci strojcek - neviem, ci sa to da...

angelique

aj ja som nosila strojcek na zuby tak asi viem o co ide, ale nie som si ista.. to ti asi z vnutornej strany na spodne zuby nalepia taky malicky tenky kovovy pasik, aby sa ti tie spodne zuby nepohli a zostali tam kde maju, mne to robili po tom, ako mi dali dolu strojcek zo spodnych zubov. Nebudes to ani citit a nie je to vidno a je to na niekolko tyzdnov alebo mesiacov. Myslim, ze si ich asi nebudes moct cistit zubnou nitou... zvyknes si a nie je dovod to odmietnut. Ale opakujem, nie som si uplne ista ci ide prave o to co som pisala..