Tekvicový olej s organickým jódom na ŠŽ

RNG

Tekvicovy olej je vyborny doplnok, ale nasiel som konecne, kolko ma jodu. Je to 100 mikrogramov na 5 mililitrorov oleja, tj 200 mikrogramov na lyzicu.
Jedna kvapka jodovej tinktury(2% jodu a 2.5% KJ) ma vyse 2 500mikrogramov.Tj cely obsah stvrtlitroveho balenia toho oleja ma len tolko jodu, ako 2 kvapky jodovej tinktury. A par dolarova flasticka starej osvecenej jodovej tinktury ma povedzme 600 kvapiek.Bez dalsieho komentaru.

Lekari, co v tom robili vyskum odporucaju 2 az 6 miligramov. Pripnem sem
Trochu vynatkov z literatury od lekarov,co sa zaoberali jodom , aspon na ilustraciu mozes najst napr na
www.health-science-spirit.com

Ked chces viac, mozes si zadat ich mena na www. Google.com a najdes tam ovela viac literatury a dalsie mena vyskumnikov, co sa s tym zaoberali.
Tam je aj historia ludi, co vypustili teorie o skodlivosti jodu, menovite Wolff Chaikoff, ktory "stanovili", ze poskodenie stitnej zlazy nastane uz od 200 mikrogramov KJ, co je uplna loz, ved to by museli byt vsetci Japonci vazne chori a su to NAJZDRAVSI A NAJDLHSIE ZIJUCI VELKY NAROD(132 MILIONOV) NA SVETE SO SPOTREBOU V PRIEMERE 12.5 MG JODU DENNE

RNG

Nuz jod ako halogen je velmi reaktivny a okamzite zreaguje s mnozstvom latok ci uz aminokyselin, ci uz tukov. Tj hovorit o "anorganickom jode" je mozne len pri forme KJ(jodi draselny) ktory pridavaju do soli na jodidovanie.
A znova a znova sa tu spomina ta davka z roku 1948, ktoru si rozni odbornici doslova "vytiahli z klobuka" a keby tato malicka davka sposobovala vypulenie oci, tak Japonci, ktori dostavaju v priemere na osobu 85 NASOBOK tejto davky by mali vsetci vacsie oci ako zaby.
Ak si mala reakciu na tabletku kelpu, asi mas na nieco v nej alergiu, ci uz je to spojene s kelpom alebo eckami co do tej . Alergie su nevypocitatelne, mozes ich mat na soju, jahody, huby orechy, arasidy, mlieko, lepku a hromadu inych veci, je to velmi individualne.
Samozrejme aj na mnohe potravinove doplnky, lieky, e-cka a podobne

maria15

a ktoré rôzne látky máš na mysli?lebo práve on spomína na prednáške,že telo anorganický neprijme,alebo ťažkými enzymatickými procesmi.a áno,je za studena lisovaný ten olej.ja som si dala raz kapsulu kelpu a bolo mi práve horšie,mala som vypulené oči,prehnané reakcie.a to bolo tých 150mg.takže si nemyslím,že máš celkom pravdu,už po prvom užití kapsuly som sa necítila dobre.

RNG

Nuz aby som nenapadal priamo toho pana profesora, rad by som tu poznamenal, ze volny jod pridany do roznych latok, tj aj tekvicoveho oleja okamzite s nim zreaguje a zmeni sa na organicky viazany.
Pan profesor tu zabudol poznamenat, aka davka jodu sa tam nachadza a ci je ten tekvicovy olej za studena vytlacany(panensky, chemicky a tepelne neupravovany) takze nemozem dalej nan nic komentovat.
Inac tekvicovy olej , tym myslim samozrejme len panensky je vyborny doplnok pre svoj obsah hlavne rastlinnych sterolov, ktore maju ciastocne prohormonalne vlastnosti, je uzitocny najma pri hyperplazii(zvacseni) prostaty a zhrubnuti maternice.
Ale obavam sa, ze mnozstvo jodu, co odporucuje(z jeho komentaru na nedostaky jodu) je iste prilis male, v sulade so zastaralymi odporucenymi dennymi davkami, nie ako urcuje novsi vyskum na spotrebu jodu v tele(vyhladajte si na tomto fore pod menami Abraham, Hakala) a uz vobec nie ani blizko toho, co dostavaju priemerne obyvatelia Japonska z roznych morskych rastlin vo svojej kazdodennej potrave(je to 12.5 mg denne, co je 85 nasobok odporucenej dennej davky z minulosti(1940 a 1948)ktorej sa zialbohu medicka komunita zatate drzi, aj napriek tomu, ze su Japonci(132 milionov) ovela zdravsi, ako mi a problemy so stitnou zlazou su tam velmi zriedkave. A ked clovek pozrie na tu nadhernu porcelanovu cistu plet Japoniek z Japonska, tak asi robia nieco dobre???
Pritom znovu pripominam, nie je to vec dedicna ani rasova, lebo jJaponky v USA maju tak isto zlu plet, ako ine americanky a to plati aj na muzov.
Jod sa podiela na hromade procesov, od hormonalnych po enzymaticke. A napr acne su vysledok hormonalnych a enzymatickych nedostatkov, tiez nizka aktivita stitnej zlazy(hypothyroidism) je vysledkom nedostatku jodu. Aj rozne hrcky v prsiach su tiez znakom nedostatku jodu, co moze viest az k rakovinam prs.
Aj tie maju Japonky podstatne menej, nez Europanky a Americanky.

Preto tu tlacim doplnovanie jodu a to v davkach podstatne vyssich, tak ako ich mnohi lekari a vyskumnici skusali na podnet "Japonskeho paradoxu", ako by sme to mohli na tento problem jodu nazvat.