Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výšky : Psychológia, Špeciálna pedagogika, Logopédia

Príspevok v téme: Výšky : Psychológia, Špeciálna pedagogika, Logopédia
Gill

Ahojte,
budúci rok ma čaká výška a teraz vyberám, rozmýšľam, zisťujem. Chcem si dať prihlášky na psychológiu alebo špeciálnu pedagogiku (buď mentálne postihnutých alebo sluchovo postihnutých) alebo logopédiu. Je tu niekto kto to študuje, prípadne má o to tiež záujem? Mám pár otázok...

1. Aké boli prijímačky? Ťažké, ľahké? Čo sa robí na tých praktických skúškach?

2. Čo všetko ste sa učili, len odporúčanú literatúru, či ste čítali aj niečo navyše?

3. Chodil niekto na prípravné kurzy? Lebo neviem či sa to oplatí...

4. Tak všeobecne...čo sa viac oplatí študovať, psychológiu alebo špec.pedagogiku alebo logopédiu? V čom sa dá nájsť lepšie uplatnenie? Lebo zdá sa mi, že psychológiu už študuje veľa ľudí.

Pozerala som si veci na stránkach, ale zaujíma ma aj onfo od tých, ktorí tým prešli.

jordyn

Kto mi poradí prosím? štúdium logopédie alebo liečebnej pedagogiky? Kde sa študuje? som z okresu Galanta. Z čoho sú prijímačky prosím?

lublana22

prosim vás aké sú skúšky na logopédiu , čo ste tam robili ? Berú aj bez prijímačiek?
Tak isto sa chcem spýtať na špeciálnu pedagogiku sluchovo postihnutých z čoho pozostávajú skúšky, či je ten odbor ťažký ?
A ak niečo viete aj o liečebnej pedagogike tak m prosím dajte vedieť , každá rada je dobrá , Ďakujem

levicaaaaa

luciferkaAA: tak to úprimne z celého srdca gratulujem... viem si totiž predstaviť tie nervy pred tým stretkom :/ som rada, že je to v pohode... tak prajem veľa šťastia pri ďalšom štúdiu... :))

luciferkaAA

takze akreditacia je v poriadku v podstate, bola sice doscasne pozasrtavena, pretoze sa tam zjavila nejaka chyba, vraj nezmyselna a rychlo odstranitelna......,takze noramlne frcime dalej....Specka sa rusit nebude :DD

luciferkaAA

tak vies ale ak by bola taka mala ta chybicka, neviem preco by na nu robili stretko......, no uvidime, kazdopadne maju bordel a riadny.....dam vediet...,asi len chcu zabranit panike.....

levicaaaaa

luciferkaAA: vieš, že mňa to dnes počas dňa aj napadlo, že si si možno myslela, že sa ti posmievam? :))

nikdy by som si nedovolila sa niekomu posmievať a už vôbec nie za takúto nepríjemnú vec, pretože si viem predstaviť, ako zle by som to znášala ja, keby liečebná pdg prišla aj o bakalársku akreditáciu...

tak ale som rada, že je to teda v poriadku, šak chvalabohu, že s tým nemáte problémy, a potom daj vedieť, čo pekné si sa dozvedela na tom stretku, ktoré ohľadne toho budete mať :)

luciferkaAA

prepac asi som to teda zle pochopila len mi to prislo ako posmievanie......, a uz aj viem ako je to s tou akeditaciou, samozrejme media zase vsetko zvelicuju a podavaju neuplne onformacie....., vraj ju mame v poriadku, je tam len nejaka chybicka na ktorej sa uz pracuje, ale akreditaciu nam urcite nevzali...., vo stvrtok mame stretko ohladom toho tak som zvedava co sa dozvieme.......

levicaaaaa

luciferkaAA: ja sa do teba navážam ????? :-O

a kde???

ja som to všetko myslela v dobrom... nenavážam sa... preboha, tomuto ja nikdy nepochopím, prečo sú niektorý ľudia taký nedotkliví.... :(((

čo také zlé som ti napísala??? iba, som objasnila našu akreditáci v prípade, že by sa pisateľka tejto témy chcela zaujímať aj o liečebku a napísala som, že to nie je len o terapiách.

.. to je navážanie sa???

a s tou vašou akreditáciou, ja som to myslela v dobrom preboha, že aby si vedela pre príprad... chcela som ti len dobre...

ale sorry teda, ak si to zle pochopila... :(( no mrzí ma to, myslela som, že kecáme ako normálny ľudia

luciferkaAA

levicaaaa, citala som si to na tej stranke, ale vobec sa mi to nezda vierohodne......, viem ze s akreditaciou mali uz niektore obory na pedagogickej fakulte problemy, tak si nemyslim ze by niektore dostali vyrozumenie este v septembri a ine nie......, a potom poradenstvo pokial viem, sa inde na SK ani neda studovat, tak tu ostaneme bez poradenskych pracovnikov ci co?? a viem ze ten dovod preco to maju udajne rusit, sa ma zmenit cochvila........neviem neverim tomu aj ked viem aky bordel tam mame, a necudovala by som sa keby to zrusili......

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výšky : Psychológia, Špeciálna pedagogika, Logopédia - Fórum - ZDRAVIE.sk