Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Okuliare a tupozrakosť

Oriesok_

Mne keď skušala očna okuliare tak som videla písmenka rozmazane aj s pravým netupozrakým okom a keď mi tam pridala 0,5 cylinder do toho skla tak sa mi pismenka zaostrili a hneď som ich videla aj prečitať. Tak preto som sa pýtala či by to fungovalo aj na tupozrake oko ale ako som sa dočitala, tak nie :-( potom tam mam aj zbytočnu dioptriu +3,5 aj tak s nim vidím tak isto dam si to zmeniť za menšiu ako mam na pravom +2,5.

karioll2

ak mas astigmatizmus,cize mas laicky povedane vybocenu os,musi sa korigovat cylindrom,cize nielen ze sa obraz tvori pred alebo za sosovkou,podla toho si kratko alebo dalekozraka ale opakujem,ten uhol je este iny
preto ten co ma astigmatizmus,si nemoze kupovat okuliare v lidli,kauflande a pod.nemoze,nemal by.

karioll2

datelinka
tesi ma,ze citas moje prispevky
cize potom dobre vies,ake zenu chcem,ale kedze je kazda ako ty,som radsej sam

datelinka

karioll, ty mas taku skusenost, ale ty si iny pripad, dajme tomu, ze takto absolutne tupozrakych je cca 40% tupozrakych, ale ty nemas skusenosti s miernejsou formou tupozrakosti. ani ju mat nebudes.
myslim ze to vsetci davno pochopili, len ty si myslis, ze ta nikto nechape.
ja uz teraz dost dobre chapem aj pricinu, preco si nemozes najst partnerku...

aknitka

nepochopil si to ty. veď sme tu viacerí napísali, že nám dioptrie pomáhajú aj keď iba čiastočne. a taktiež ti tu niekto napísal že tupozrakosť má svoje stupne, tak asi máš ten najťažší.

karioll2

keby ste citali,tak by ste zistili,ze som napisal,ze to viem z vlastnej skusenosti
cize aj pre menej chapavych,ktorych je tu zda sa dost,ked idem na kontrolu k ocnej a tie pismenka sa mi na lavom oku vleju do jednej ciary,mne osobne je absolutne jedno,ci je ta ciara ostra alebo rozmazana.ak ste to ani teraz nepochopili,opytajte sa rodicov alebo v skole

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Okuliare a tupozrakosť - Fórum - ZDRAVIE.sk