Okuliare a tupozrakosť

Oriesok_

Lalala89 aj ty s tým tupozrakým okom vidiš uplne rozmazane? Tak ja mam v podstate na tom tupozrakom oku zbytočnu dioptriu +3,5 a na pravom mam +2,5 na to tupozrake by mi tiež asi stačilo 2,5.

karioll2

ze na tupozrake oko nema vyznam davat okuliare a ze ked je jedno tupozrake,2.nie je doteraz tak uz nebude ,a ze to nie je dedicne,teda ked sa to tak zoberie,sice vsetky choroby su nejaka porucha prepisu genetickej informacie, ale u nas v rodine nikto nemal tupozrake a ja mam

lalala89

Oriesok, nie nenosím okuliare, očná mi povedala, že mi ich netreba, lebo že aj tak používam iba jedno oko (to zdravé)..a ked mi prikladala dioptrie, tak som videla uplne rovnako ako bez nich
karioll2 čo myslíš, že nemá žiadny vplyv..? tá dedičnosť?

Oriesok_

lalala89 nosíš okuliare? Akj ani tak na tom lavom skle maš cylinder? mne to dali na prave to sa mi tie písmenka akoby zaostrili vtedy ale na lave ak mi dali cylinder tak sa mi točila hlava.

lalala89

ja mám tak isto tupozraké ľavé oko, tiež mi na to prišli neskoro...aj moj ocino je tupozraký na jedno oko, takže to bude u mna dedičné.. a tiež sa bojím toho, že sa mi pokazí to zdravé oko

Oriesok_

Mala by som vidieť s okuliarmi ostrejšie ale nevidim, aj s okuliarmi vidim na to lave oko rozmazane ale cylinder mam iba na pravom na lave mi nedali asi vedeli, že to nepomôže a zbytočne by ma asi bolela hlava. Veď ano mam smolu lebo v detstve mi to zistili neskoro asi v 8 rokoch mi prelepovali jedno oko ale to už bolo neskoro. Ťeraz vidim dobre akoby iba s tým pravým a to keď si zničim tak som v riti.

katka 1111

Oriesok, čo ja viem, tupozrakosť sa dá vyliečiť len v útlom detskom veku, keď sa to zanedbá tak v dospelom veku už nie...teraz jedine okuliare....

karioll2

mas to nejake dopletene
cylinder sa pouziva ked mas astigmatizmus
na tupozrakost ti nepomoze nic,to zle co vidis budes vidiet ostrejsie ked budes mat okuliare,cize to nema zmysel