Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

da sa nejako necervenat a netriast na rande?

Príspevok v téme: da sa nejako necervenat a netriast na rande?
sipka

Mam mat druhe rande s novym objavom. Poradte mi, co mam robit, aby som sa tolko necervenala ako na prvom rande? A aby sa mi netriasli ruky ako nejakej starenke? Lebo som nedokazala ani poriadne sa napit, ked sa mi triasli ruky. Hoci som bola len v tricku a nohaviciach, bolo mi strasne horuco a citila som, ze sa cervenam. Na dalsom rande by som to rada aspon trochu ovladla, da sa to? Co muzi hovora na taketo zeny, povazuju to za trapne, zbytocne alebo mile, lebo moj sa cely cas len usmieval a ja som nevedela, ci mu to pripada smiesne alebo rozkosne? Dakujem.

AdamKrt

Tak si skus uzit pred rande cca 250-300mg horciku alias magnezium.

Pripadne aj v kombinacii s vapnikom.

sk.wikipedia.org

Dostatok horčíka v potrave je dôležitý pre správnu činnosť svalov a nervov (mierni podráždenosť a nervozitu), ale i pre uvoľňovanie energie z glukózy a pre správnu stavbu kostí. Udržuje v dobrom stave obehový systém a je prevenciou infarktu. Mnohým ženám odstraňuje problémy spojené s premenštruálnym syndrómom. Mierni depresie a prispieva k zdravým zubom.

V kombinácii s vápnikom pôsobí horčík ako prirodzený upokojujúcí prostriedok. Jeho nedostatok často pociťujú športovci, diabetici a ľudia, ktorí pijú príliš alkoholu. Prejavuje sa podráždenosťou, nespavosťou, náladovosťou, zlým trávením, búšením srdca alebo arytmiami. Môže vyvolať tiež depresie, prípadne záchvat astmy.

Prirodzenými zdrojmi horčíka sú banány, mandle, orechy, tmavá listová zelenina, obilie a celozrnné pečivo. Uvádza sa, že priemerný príjem horčíka v potrave by mal činiť asi 300 mg denne.

sipka

Pritom na zaciatku, ked ma este nezaujimal, hoci on sa zalubil a balil ma, on bol ten, kto bol nesvoj, triasol sa mu hlas. Teraz som sa uz asi zalubila aj ja.

sipka

Dobre, ale ja sa citim hlupo, ked si pomaly nedokazem trafit pohar do ust, ked sa tak trasiem, ked som blizko pri nom. On sa sice snazil tvarit, ze mu to je fuk, ale urcite si to musel vsimnut. Pohlad na mna musel byt vazne zaujimavy. Trasuce sa ruky, cervena tvar, stale som sa usmievala, hoci som ani sama nevedela preco, neisty hlas a caste sklapanie oci. Ktovie, co si o mne teraz asi mysli. Chcela by som byt na dalsom rande uz trocha istejsia.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

da sa nejako necervenat a netriast na rande? - Fórum - ZDRAVIE.sk