Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

tehotenstvo a krvný tlak

Príspevok v téme: tehotenstvo a krvný tlak
terezar

ahojte tehuľky, chcem sa s vami poradiť, teda poprosiť vás o vaše skúsenosti
aký mávate tlak v tehotenstve??
ja som mal nižší, ale zdá sa mi, že mi pomaly stúpa, a to som čítala, že v treťom trimestri ide hore hlavne diastolický(srdečný tlak), tak vás chcem poprosiť...aký tlak mávate vy?? je stále rovnaký??? nechcem robiť zbytočne paniku, ale už ma ja okolo srdiečka občas pobolieva
a viete akí sú lekári, všetko zvalia na chrbticu
inak mávam teraz tlak...tých 135/80,,,povedala by som, že ten systolický mi ide trochu hore
napíšte vaše postrehy, dík

a krásny aj keď upršaný deň

RNG

3x500 mg horcika je privelka davka, z toho mozu byt ladvinove kamene.Hlavne ked je vo forme oxidu/hydroxydu, karbonatu alebo siranu.Tieto vodonerozpustne soli mozu totiz krystalizovat v ladvinach(to malicko, co sa vobec rozpusti)
Telo sice potrebuje az 600 mg denne, ale z takych zdrojov, co su dobre rozpustne vo vode a podla moznosti priamo pouzitelne v tele(citraty, maleaty,laktaty, glukonaty,a najlepsie- proteinove chelaty)

sob rudolf

K tomu magnéziu... lekári ho často predpisujú tehuľkám, pretože akobysomto:), uvoľňuje napätie hladej svaloviny, čiže:) - pôsobí relaxačne na maternicu - upokojuje predčasné tvrdnutie bruška - kontrakcie a tiež znižuje krvný tlak. Ale, ako o každom lieku platí stará známa pravda - konzultujte so svojim lekárom alebo lekárnikom, čiže nepapať tabletky len tak sama od seba, ale spýtať sa v poradni lekára čo by odporučil. Magné B6 ako kombinácia magnézia a vitamínu B6 je osvedčená, no stačí aj magnézium samotné, bežne aj 500mg 3krát denne, ale opakujem, najprv prekonzultovať s lekárom!! Magnézium na zvýšený tlak je prvý krok v liečbe, existujú samozrejme aj silnejšie lieky, no na to treba najskôr stanoviť vysoký krvný tlak v gravidite ako diagnózu.

Alexandra198

A este na nieco som zabudla, mala by si uzivat magnezium, tvoje telo ma zvysenu potrebu, urcite by si mala uzivat magnezium, ja som takisto musela uzivat, dnes uz kojim, ale stale uzivam magnezium. Pa

Alexandra198

No ja ked som bola tehotna, tak som mala takisto vysoky tlak, normalne mam nizky tlak. Ak ti byva zle, mala by si sa poradit so zenskym lekarom jednoznacne. Ja som mavala niekedy tlak aj 145, den pred porodom este vyssi, ale znasala som to celkom dobre, nebolo mi zle. Takze u tehotnych zien je normalne ze sa zvysi tlak, ved predsa pracujes za dvoch. Ten tlak ktory mas je este normalny, ale ako vravim, pokial je ti zle..........mne pomahalo velmi vylozit si nohy uplne hore, relaxovat tak a oddychovat.................aspon raz za den.............takze tak.

terezar

ahoj sob rudolf...dík za odpoveď, som v 22.týždni,,,a je pravda,,že počas dňa mi ten tlak často kolíše,,,
asi je pravdou,,že ho možno netreba tak často merať
ja len očakávam názory a skúsenosti ostatných tehuliek
pekný dník

sob rudolf

S tlakom je to ošemetné, pretože stúpa so stresom a stres vzniká aj z takej jednoduchej veci ako je stále a opakované nutkavé meranie tlaku:). Prax hovorí, že tlak 135/80 nameraný občasne, najmä ak sa nezvyšuje je v pohode. Treba to prekonzultovať v najbližej poradni s lekárom a hlavne nestresovať.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

tehotenstvo a krvný tlak - Fórum - ZDRAVIE.sk