Surová strava

Príspevok v téme: Surová strava
mikaela

Ahojte. Zakladám novú, mne dosť blízku tému. Už vyše pol roka sa stravujem prevažne zeleninou, ovocím, orechami, semenami, strukovinymi. Sem tam mlieko, mliečne výrobky, málo syry a tofu. Schudla som asi 8 kg. Ak sa niekto stravuje podobným spôsobom rada by som si s ním vymenila skúsenosti a názory. Takže píšte, budem reagovať, díky. M.

romanbalog

totalna kravina ja som schudol 25 kg za pol roka a jedol som len syr dietne salamy a hlavne som jedol ryby v pretlaku a teraz som gut

mikaela

marie, to je super. Ty musíš mať ale pevnú vôľu. Alebo je to len otázka zvyku. Ak chceš, môžeš napísať, ako vyzerý tvoj jedálniček. Le tak, pre inšpiráciu.

marie

Ahojte po dlhsej dobe ozyvam..... este stale som na zivej strave...a inu by som uz nechcela.... citim sa super, stratila som kilogrami a hlavne sa citim ako znovuzrodenaaaaaaa

mikaela

zazie2112:myslím, že to je zase o hádzaní každého vitariána do jedného vreca. Všetci sme iný a nie včetci, ktorý sa stravujú týmto spôsobom tým sledujú v prvom rade to, že sa cítia fajn a robia niečo pre svoje zdravie. Bohužiaľ niektorý v tom vidia spôsob ako rýchlo zhodiť a ochudobňujú telo o dôležité vitamíny, tým chudnú a chradnú, to je tá druhá strana mince...Asi treba pripomenúť že všetko s mierou a hlavne naštudovať si konkrétny spôsob stravovania aby sme si koniec koncov viac neublížili ako pomohli

mikaela

Morfeuska:obávam sa, že sa nepýtaš na správnom mieste. Asi papaj energeticky výdatnejšie jedlá, ale nie nezdravé. Začni cvičiť a pravidelne jedz, príjmaj kvalitné tuky, bielkoviny a hlavne fruktózu, aby si mala energiu. Neviem, čo viac ti poradiť, my viac kecáme o zdravej strave a zdravom životnom štýle, to je moja parketa, na to bola téma založená

zazie2112

nazdar, no ja sa do vitarianstva moc nevyznam, ale pripada mi to strasne extremne. Mam spoluziacku, ktora tvrdi ze je vitarianka, ale ma do 40 kil a myslim, ze sa je cez viatarianstvo podarilo uspesne dopracovat k anorexii.

Chilli

Ja som cez sviatky jedla same nezdravé koláče, lebo mama ich tolko nakúpila a dala to na stôl, aby sme to všetci "videli". No a vieš, to potom clovek len ťazko odolá. Obzvlášť človek so slabou vôlou. Ale teraz som bola chvílu na RAW strave a celkom mi to išlo. Len teraz sa zas napchávam vareným jedlom. Je to skôr v mojej psychike, že sa nechcem vzdať veraného jedla. Najviac mi chýba pečivo:( už mám konečne mlynček, jupííí:D ešte by to chcela sušičku a odšťavovať a bude to "v suchu". Teraz si idem robiť detoxikačnú kúru podla N. Walkera. Cítim sa strašne zanesene, tak dúfam, že mi to pomôže.

mikaela

Jééj, konečne som si našla tému, aj ja som to neskutočne dlho hladala. Tak zdravím Chilly a všetkých spriaznených. Ja som sa cez sviatky zdravo prejedala všeliakých dobrôt od ton sušeného ovocia cez orechy a samé fajnové syrčeky, robila som si aj novoročnú kapustnicu so suš.slivkami a hríbami, teraz to moc nepreháňam s maškrtami, snažím sa zhodiť, čo sa mi cez sviatky prilepilo na bruško. Ale stálo to za to..Návod pre všetkých, čo pribrali cez vianoce, pár dní surová strava a hneď sú pribraté kilá dolu. Ja viem byť na čisto 100 % surovej srave tiež len pár dní, lebo potom mi hneď zachýba dobrá teplá polievočka. Chilly, čo nové?