Ako to chodi na psychiatii? hospitalizacia

mimka_

a preco si tam skoncila?nieco take vazne ze sa to nedalo zvladnut alebo byt doma na liekoch a ambulantne?teda ak sa mozem pytat

myroslava

Ahoj. Ja som prave teraz hospitalizovana na psychiatrii na otvorenom oddeleni v Trebisove. Som doma na vikend po dvoch tyzdnoch, zajtra idem naspat. My mame rezim velmi volny. O siedmej rozcvicka, o osmej ranajky, potom komunita - povieme si najnovsie spravy, co sa deje vo svete, potom su lieky, vizita, obed, lieky, od jednej do piatej je volno - mozeme sa prechadzat po areali, po parku, zajst do bufetu, alebo len tak lezat, pozerat telku... O piatej vecera, o siedmej lieky. Obcas popoludni mame aj nejaku terapiu - muzioterapiu, biblioterapiu, pracovnu terapiu. Trikrat v tyzdni pride psycholog dopoludnia. Fajcit a telefonovat mozeme kolko chceme. Je to ako kazde ine oddelenie v nemocnici - interne, ocne... Len ja, zial, ziadne zlepsenie zdrav. stavu zatial nepocitujem. Uvidime.

vodulienka21

ahoj ja som bola tiež hospitalizovana na psychiatrii dokonaca už 3 krat ale režim tam bol dobry aspon mne vyhovoval. Po prebudeni si išiel hned na lieky už neviem presnu hodinu kedy sa vstavalo potom o pol 8 boli ranajky o 8 vizita a o 9 sa išlo na skupiny ... Kde som bola ja sme mali tiež skupinovu terapiu boli sme tam s psychologičkou a rozoberali sme problemy ktoré sme mali potom o 12 obed a o 1 zase skupinova terapia ale to sme už povedčinou len kreslili alebo robili niečo ine ... potom si mal volno mohli sme sa zdržiavať iba v priestoroch nemocnice naštastie tam okolo bol park tak sa tam dalo prechadzať ... Inak mojimi slovami moc mi tam pomohli... Ja ked som tam bola nikto nekričal ani nič podobne. A to som bola i na uzavretom oddeleni... Pokial si na otvorenom maš mobil pri sebe ale ked si na uzavretom tam ti mobil nepovolia. ... No ako hovorite všade je to ine...

Jaanaaaaaa

ahoj a kam mas ist?ja som bola na psychiatrii v nitre,je to tam aj pre dospelych aj pre deti ja som bola na detskom,ale na dospelackom je to vazne tak,ze tam chodia take pripady,ze ked sme boli von tam zacala vrieskat jedna uplne az z nemocnice ju bolo pocut,su tam fakt aj blazni niektori,ale niektori normalny,co maju daky problem,no inac sa tam dost nudis,je tam taky rezim aspon v nitre ze kazdy den od obeda co o 12 lezis na izbe do 3tej potom je olovrant potom sa ide von,dalej vecera,pozera sa telka a druha vecera a o 8mej spat no a dobeda som este zabudla:Dvsatavas okolo 7:30 ranajky vizita potom skola no ti co su na zs predpokladam,ze ty niesi:Dtak sa ucis svoje ucivo:)potom desiata ucis sa zas a obed a uz vies a takto si tam dva tyzdne minimalne:)a cez vikendy nemas skolu,ale dobeda robis debiliny krelis malujes a tak prip.idete vonka a pobede je to iste co tam:)Ale ked som tam ja bola,bola aj sranda pretoze,tam prisiel fakt retardovany a on take hluposti robil a mal 18:Dale chudak noo:(

smutna.sova

ahoj tamaraa,
ak sa smiem spytat koho si poziadala o tu hospit? svojho obvodaka?
chcela by som to tiez, ale iba ak by sa dal obist obvodak a ist priamo na miesto. smiem sa spytat do akeho mesta ides?

lylli

všade je to inak...každá nemocnica má svoj systém... dokonca aj rôzne oddelenia v jednej nemocnici majú rozdielne systémy...
treba si zistiť o tom oddelení, na ktoré ideš čo najviac...pacienti sú rôzni, áno, môže sa stať, že budú kričať...ale je to menej pravdepodobné ako napr. na internom (na psychiatrii dostávajú priamu liečbu na to ich ochorenie, kým na internom to tak nie je)...len som tým chcela povedať, že psychiatria vôbec nie je také strašné oddelenie, ako si hneď každý pod tým pojmom predstaví... (vravím zo skúsenosti zdravotnej sestry)
tamaraa - držím palce

elviee

Neviem, preco by som mala byt trapna, lezala som tam a je to moja skusenost. Sestry a osetrovatelia nahanali vrieskajucich schizofrenikov, sem-tam nejakeho poslali na uzavrete oddelenie do klietky.
Co sa tyka ucenia, ucit sa mozes bez problemov, ak si najdes sukromie. Pozor si treba dat na pacientov v manii, ktori zvyknu lozit do veci a bezstarostne sa v nich hrabat, pripadne balit opacne pohlavie. Nezabudaj, ze co povies pred inym pacientom, dostane sa k lekarom vzdy. Tajomstva sa nerespektuju.
Mobil zvykne byt povoleny na otvorenych oddeleniach, na uzavretych byva zakazany. Lekar ma pravo zakazat navstevy, ak je to v zaujme pacienta.
Ale na co sa treba jednoznacne pripravit, ze absolutna strata sukromia ako takeho.