Dekubity a propolis

mari

Alternativa: chcela som sa ta spytat ako ta propolisova mast vizerala? Lebo som sa uz o to sama pokusala: propolisovo-mandlova mast. Mala tiez take male tmave bodky? Ja som ho tam dala tak 2% z celkoveho obsahu. Bola to 90% tinktura. Len akosi sa mi nedarilo tie male hrudky propolisu spracovat. No moze aj byt, ze ta tinktura bola az velmi koncentrovana.

fa.tominr

Po 6 ročných skúsenostiach Vám odporúčam GEL z NECHTÍKU LEKÁRSKEHO/pozor gel nie masť/-urýchluje granuláciu a epitelizáciu kože/rýchlešie sa vytvára/,má protizápalové a protibakteriálne účinky./cena okolo 100 Sk. ..../

Alternativa

Viem, ze niektori vcelari pripravuju masticky z vytazkov medu. Aj s obsahom propolisu. A tie maju uzasny hojivy ucinok na rany. Pouzivali sme taku mast na rozbite detske kolienka :o) , uzasne ucinkovala. Ale ta stara pani, od ktorej sme masticku mali, uz tu nie je medzi nami. Velka skoda. A vraj recepturu si odniesla so sebou. Mam tiez dobru skusenost s biolampou na zacelenie dekubitov.

slusny_muz

Propolisom, no neviem ako si predstavujes liecit prelezaniny (otvorene rany) propolisom. Kedze ucinne latky v propolise, tzv bioflavonoidy sa vyluhuju najlepsie v alkohole. Teda ucinna je alkoholova tinktura, ktora ma antimikrobialne ucniky....