Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zákaly sklovca

Príspevok v téme: zákaly sklovca
zvedava 2

Od minulého roka sa mi veľmi zhoršilo videnie. Dovtedy som používala len okuliare -1, ale v lete minulý rok sa mi pred jedným okom začali robiť šedé škvrny/machule/, ktoré mi plávali.Druhé oko bolo ešte takmer v poriadku.Po návšteve viacerých lekárov mi bolo povedané, že sa mi odlupuje očný sklovec.Potom sa zistilo, že to mám zákaly na očnom sklovci.Teraz v septembri v priebehu 3-4 dní sa mi to isté urobilo aj na druhom oku.Je to veľmi nepríjemné, lebo ako pohybujem očami, vidím pred nimi plávajúce šedé machule. Teraz potrebujem už okuliare -2,5 a aj tak vidím niekedy nejasne.Dávam si kvapky jodid draselný, ale nepomáha to.Vie mi niekto poradiť, čo by mi pomohlo, aby sa to aspoň už nezhoršovalo?
/operácia vraj je veľmi nebezpečná a robí sa len v najnutnejších prípadoch./

RNG

Rozne ciastocky a zhluky v oku su obvykle bielkovinneho povodu. Pomozu na to kvapky s obsahom MSM(10% roztok) kde sa zvysi permeabilita ocnej bulvy a tyma sa da moznost oku vycistit.
Pomahaju tiez kvapky s obsahom acetyl L carnosinu(1 %, napr pod menom Can-C)
a samozrejme ako na vsetky znecistenia tela, zhluky a rozne nefunkcne utvary pomaha brat oralne(vo forme potravinovych doplnkov) rozne silne enzymi, v tomto pripade hlavne proteolyticke.

beznadejny

mam to aj ja a uz 10 rokov. tiez mam okuliare do dialky 2,5.. dal som si pred mesiacom sosovky.. okuliare som vysadil a nosil len sosovky. ked som dnes siel von bez sosoviek a okuliary, zrak sa mi omnoho zhorsil, vobec som nevedel na nic zaostrit co mi pred tym, nez som si nasadil sosovky nerobilo az taky problem..neodporucam si zaobstaravat sosovky... stracam zrak a mam 19 rokov.. som "rad" :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zákaly sklovca - Fórum - ZDRAVIE.sk