PRACOVNY URAZ????

Príspevok v téme: PRACOVNY URAZ????
Igor 3

Ahojte,potreboval by som poradit. Ide o to,ze pocas pracovnej doby som si sposobil uraz spojeny z mojim zamestnanim.Pracujem v sklade a casto prenasame dost tazke veci na zaklade coho mam problemi z krizami. Stava sa,ze ma v praci sekne,idem k lekarovi,da mi injekciu a za dva dni je to lepsie. Chcem sa opytat ci to je pracovny uzar a mam narok na vyrovnananie platu,prace neschopnost....Ide o to,ze zamestnavatel mi to nechce akceptovat a tvrdi,ze za to mozem ja a moj zdravotny stav. Ved ale ja som si krize znicil v robote. Neviem ako mam postupovat. Dakujem a kazdu radu.

datelinka

igor, ja som ti uz napisala, ze postup je uplne opacny. pracovny uraz nemoze lekar spatne uznat. ak dojde k poskodeniu zdravia na pracovisku, je potreben hned to aj riesit ako pracovny uraz a spisat zaznam o uraze!!!

Igor 3

Ja idem vzdy k lekarovi a on mi da injekciu a lieky,ono to prejde o par dni,ae povedal mi,ze ak by som velmi chcel tak sa to da tahat cele mesiace,ale nevedel mi povedat ci mi to uznaju ako pracovny uraz.

datelinka

inak, ak mas zmluvu na dobu neurcitu, nemoze ta zamestnavatel len tak prepustit. na to su taxativne dane dovody v zakonniku prace.