Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prestat s masturbaciou

Príspevok v téme: Prestat s masturbaciou
Jotol

Takze mam (VELKY) problem prestat s maturbovanim. Som krestan a chcem s tym uz prestat.Ked som bol maly (myslim fakt mlady vek ked som mal cca 5 rokov) nejak som to casto robil, nwm jak ale nejak som k tomu prisiel a potom som to robil bezne.Nemyslim tym konkretne masturbaciu ale nieco podobne som robil (teraz uz skor masturbujem nez to co som robil vtedy,hoci som sa ovela rychlejsie urobil ale aj tak to nerobim velmi) Myslim Bezne vydrzim cca 2.5 tyzdna alebo 3 tyzdne ale je to dost tazke.Ide dost o to ze kolko mam volneho casu a ja mam dost zatial ale aj tak aj ked nema clovek cas a dlho to nerobil tak chut sa najde takmer kazdy den uz po tom tyzdni.
A prosim nepiste hovadiny ze masturbuj !! a vyser sa na to alebo co je to za blbost ... a tak... chcel by som rozumne rady alebo skusenosti inych ktorym sa to uz podarilo s tym prestat a ako som uz cital tak sa to podarilo poniektorym.

xcvvbb

mame dve ruky ale da sa zit aj s jednou tak jednu vobec nemusime pouzivat vsak??? tak preco ked mam nieco v nohaviciach a nemam prave sexualneho partnera nepouzivat to??? ved onania je sex stym koho velmi lubime teda sam so sebou! som velmi zarazeny niektorimy prispevkami, keby ste vedeli co ty vasi farari robia stymi informaciami co im na tej spovedi natarate (ak by bol nejaky boh tak by boli oni prvy v pekle) ono naozaj nieco urcite je(ako ten boh) ale to co hlasaju v kostoloch keby vedel ten vas jezis asi by radsej nikdy nic nehlasal lebo si stoho spravili iba paradne zarabajuci podnik, kde oni nieco hlasaju ale vobec to sami nedodrzuju (ako o tom ze si netreba honit atd.... a oni pretahuju deti, prostitutky atd... len to akoze nikdo nevie) nech mi niekdo ukaze ako sa cirkev zdala majetkov ktore zabavila svata inkvizicia??? (teda co ukradli) a nakoniec ved uz froid hlasal ze kazdy si honime a kdo nie tak je asi chory!!!!!!!!!!

ateista

Ludia, spovede by sa mali uplne zrusit, priam zakazat. Necudujme sa, ak im pol mesta porozprava o svojom sexualnom zivote, tak potom dostanu na to chut a robia kadejake svinstva s detmi a pod. Celibat je nezmysel, normalnemu zdravemu chlapovi musi z takeho niecoho "prepnut"!

bella12

lost123, masturbácia je hriechom, z ktorého sa treba spovedať. Ak sa hanbíš, môžeš ísť na spoveď k inému kňazovi - nezabúdaj, že v skutočnosti je to Ježiš, ktorému sa spovedáš, kňaz je len prostredníkom jeho milosti. A keby si aj išla k tomu známemu - myslíš si, že ešte o takom hriechu nepočul? Veľa mladých ľudí má problém práve s týmto hriechom a zvíťaziť nad ním sa dá práve jeho vyznaním vo sviatosti zmierenia a prijímaním sviatosti Eucharistie. Ak si doteraz tento hriech nevyznávala, povedz to spovedníkovi a začni odznova. Masturbácia je zlozvyk, ktorý Ti neskôr môže brániť plne prežívať lásku a krásu manželstva. Nehovoriac o tom, že časom môže prerásť do závislosti, z ktorej sa len ťažko dostáva.

Všetci, ktorí bojujú s masturbáciou a nevzdávajú sa, môžu nájsť povzbudenie a pomoc v Hnutí čistých sŕdc, do ktorého sa môžu aj zapojiť (viac v časopise Milujte sa! alebo na internete).

lost123

no ja vam neviem,ja tiez masturbujem ,chodim do kostola,teraz pomenej ale NIKDY som sa z toho nevyspovedala,ja to nepovazujem za hriech, a pride mi to prilis osobne,aby som to vravela knazovi,navyse knazovi ktory ma ucil nabozenstvo a ktory ma pozna od detstva

JJJJJJ

Drahí ľudia,
tiež mám stým problém a vidím ten problém.

správa pre Jotola:
rozumiem Ti a bojujem s Tebou, bojujem rovnako. Je to zlo, je to hriech. Rovnako to je aj slabosť... dobre teda.

1.Pokora
2.Modlitba
3.Ľútosť
4.Nový začiatok
5.Darovanie svojho utrpenia

TAK DOBRE ,keby sme mali bojovať aj desiatky rokov, čo na tom? ale budeme bojovať, a Boh nám vždy odpustí.

Tu môžeme zažívať našu úbohosť, no cez pokoru aj Božiu slávu, ktorú nám dáva On a nie my.

žiadnu radu nepíšem, len súcitenie.

Ježišu, moje Milosrdenstvo,
dôverujeme v Teba. Amen

lupo

ja sa tiez snazim prestat masturbovat .
najviac som vydrzal bez masturbovania nieco do 3 tyzdnov a potom sa to uz nedalo .....
som bubertak ale ma to v dusi trapi co robim...

toto

@Hustler

ty by si mal byt farár, lebo o tých o ktorých som ja počul , doma pravidelne len mastia pod duchnou, len to nemôžu povedať nahlas lebo by prišli o "firemný" dom, auto, počítač, mobil a aj prácu...

Hustler

Pre všetkých čo s tým chcú prestať, naozaj výborný príspevok napísal Mikhael. Mne veľmi pomohlo, keď som pri tom ako som to robil pracoval na sebe v tom smere, že som si vedome prestal vytvárať dráždivé predstavy. Časom tá činnosť nabrala charakter obyčajnej masáže vlastného tela. Týmto spôsobom som sa dostal na úroveň keď som to nepotreboval robiť každý deň. Postupne som našiel potešenie v tom, že sa stávam silný, etapy abstinencie sa predlžovali dokonca až na jeden rok. Po nadviazaní vzťahu sa mi dovtedajší systém úplne zamiešal. Bol som pravidelne sexual. dráždený partnerkou a pre jej odlišnú úroveň potreby som si nahováral, že predsa mám právo si to kompenzovať masturbáciou. Padám pravidelne. Základ je neupadať do sebaľútosti ale brať to športovo. A pre všetkých čo vravia, že bojovať s tým je sprostosť, alebo že je to len záležitosť veriacich: Len mŕtve ryby plávajú s prúdom, tie zdravé plávajú proti prúdu. Poznám mnoho zarytých ateistov, ktorí to nerobia nie kvôli viere, ale jednoducho preto, lebo trvajú na zdravých partnerských vzťahoch a pokiaľ ich nemajú tak sa ich usilujú nájsť.

Hustler

Masturbujúci ľudia pre hanblivosť, nemotornosť v nadväzovaní kontaktov má v tejto oblasti potiaže. Masturbácia dokonale uvoľní telesné napätie, čo nemožno poprieť, no zároveň navodzuje na prvý pohľad nevysvetliteľný smútok duše. Najveselší, najoptimistickejší a humorom oplývajúci ľudia sú práve tí, ktorí nemasturbujú, ich šťastie pritom nemusí byť viazané na partnera. Títo ľudia sú väčšinou šťastní bez dôvodne.

Hustler

Anonymka.333 ľutujem ťa, že si po birmovke zanechala svoj dovtedajší spôsob života. Zjavne si nepochopila podstatu. Totiž náboženstvo nezakazuje sex! Skôr mu v živote dáva výsostne posvätné miesto. Masturbácia je OK v detstve, v puberte, súvisí so psychosociálnym vývojom, zrelý jedinec to však má postupne zanechať. Sex v zmysle katolíckeho presvedčenia má úzko súvisieť s láskou NO NIE LEN S PLODENÍM. Tiež má slúžiť ako korenie života. Predovšetkým na potešenie a spojenie na duševnej úrovni. Má mu predchádzať vyvrcholenie emocionálneho súladu. Majú ho chcieť obaja rovnako. Inak ho jeden z páru chce viac a druhý menej, tým pádom z nich jeden si sex berie a druhý ho v prispôsobivosti len trpí. Potom sa jedná o obyčajné uspokojovanie pudov, čiže smilstvo. A je úplne jedno, či sa to deje v manželstve alebo mimo neho. Masturbácia nie je láska, je to deformácia lásky. Objavujú sa hypotézy, že človek, ktorý jej holduje, nie je schopný sa dokonale vcítiť a uspokojiť sexual. potreby partnera. Slobodný zas nie je schopný úspešne dvoriť

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prestat s masturbaciou - Fórum - ZDRAVIE.sk